Dexter666

Plytká a prostoduchá komédia, ktorá vlsstne ani nevie, čím chce byť: štiepy ju hlavne vykreslenie jednotlivých postáv - a s tým spojené slabučké obsadenie. Jediný, kto hral, boli Polívková a Holubová. Ostatné postavy mohol hrať aj komparz, bolo by to jedno. Odhadujem, že Vieweghova kniha je o niečo lepšia. Toto je taká jednohubka, v ktorej je sice cítiť arómu zamyslenia sa nad životom, ale len veľmi prchavú. ()

Entfak

Osobně nevím co si mám myslet... Film v některých pasážích pobavil a v některých naopak na mě působil velice lacině. Nebýt řidičů Karla a Karla, Anny Polívkové a sympaťáka Maxe, který mne místy velice pobavil ("ještě jednou mi řekneš čumáčku a rozbiju ti palubní mikrofon!") byl by to nejspíše dokonalý a úžasný propadák. I tak za zmíněné plusy a na podporu české kinematografie - > 64%. ()

`barocco

Scenka vodicov autobusu s podsalkami na kavove plastikove pohariky nema chybu a verim ze sa natrvalo zapise do dejin ceskej kinematografie. Ci sa zapise celkovo aj film to ukaze cas... ()

lisma

Tento neuvěřitelný zájezd jsem i s jejich účastníky viděl jednou na jisté beskydské chatě pod vlivem omamných látek a musím přiznat, že to byl zážitek velice rozporuplný. Později večer byl v tv ještě jakýsi šílený film o krysách, odpad jako řemen, ale nutno říci, že o málo zábavnější než předešlé dílo .Po nějaké době mi bylo dopřáno projekce i ve stavu střízlivém, ovšem jednalo se pouze o lehce koukatelnější záležitost. Body dávám hlavně za pana Karla a pana Karla. ()

da-a

Promiskuitní česká pěvěcká star, rozhádaní manželé a ošklivá dcera, duo důchodkyň tančících valčík, zamilovaní gayové, pubescentní lovkyně vzrušení, jeden jaksi úchyl a jedna velmi sexy průvodkyně na cestě za rozšířením obzorů. Časovaná nálož vybuchne v Itálii! Vztahovou komedií toho času debutanta Jiřího Vejdělka pokračuje fenomén transferů populárního Viewegha do též populárních filmů s přednastaveným zájmem publika, potažmo kritické i divácké veřejnosti. Já téhle vlně prozatím v klidu odolával a od Účastníků si toho přehnaně moc nesliboval. Ćekal jsem dialogově třeba zajímavou, na herecké tváře neskrblící, netradičními lokacemi obdarovanou, leč upovídanou a převážně konverzační podívanou o speciálně poskládané partě různě naladěných cestujících. To, co jsem očekával, jsem také prakticky i dostal, a to v lepším provedení, než jsem myslel. Důvody, proč dávám tomuto filmu velmi nadprůměrné hodnocení, jsou tři. Jednak scénář, který sice trpí rozškatulkováním na jednotlivé peripetie, ale tahle mozaikovitost se k tématu "exotická dovoléná s exoty" hodí a není na škodu. Navíc dialogy vztahově originálně propletených postav jsou dobře napsány a diváka zajímá, jak se věci (navzdory tomu, že se nic dramatického vlastně neděje) budou vyvíjet dál. S tím jdou ruku v ruce herci, kteří překvapují svým bezprostředním podáním a dokáží chtěně zajímavé sestavě dodat opravdovost, aniž by většinou sklouzli k tomu svému seriálovému "hraju, že nehraju". Zejména u Boba Klepla nebo Anny Polívkové potěší vidět je podávat nenucený výkon. Největším překvapením je však Vejdělkova režie, která má svůj styl, občasné působivé kompozice a velmi důležité jednotící pojetí. Co mi chybělo, bylo nesdělené filmové téma, neboť verze se snahou o náhled do povah českých turistů se mi nezdá, už jen proto, že poslepovat tuhle atypickou skvadru muselo dát Vieweghovi pěknou fušku a to není znak pro dokonalý recept na typického našince. Účastníci zájezdu jsou spíš povedenou vztahovou komedií o hledání sebe sama v cizím kraji, kam si každý, ať již v donucení či nechtěně, bere část svého domova a svých trablů a s nozdrami plnými mořského vzduchu se pere se zdomácnělým nitrem. Tahle podané mi to ke štěstí s úspěšným českým kasovním hitem bohatě stačí. ()

gpx

Tak jako dá se to. Viděl jsem spoustu otravnějších a trapnějších komedií. Je tu pár dobrejch hlášek a zbytek se dá přečkat vcelku bez úhony. ()

Cocteau

Viděl jsem to po nějaké době podruhé a musím říct, že je to lepší než poprvé. Film ukazuje na nás, na Cechy, jací jsme "balíci " (viz rodinka s kamerou), ukazuje hořkost a smutek stáří (skvělá Fialová a Stěpánková), nepochopení dvou blízkých lidí, kteří se pod tíhou života a řady let spolu strávených, mají ještě pořád rádi (Klepl a Holubová) A jejich frustrovaná dcera, která chce vlastně jenom jedno, aby ji měl nekdo rád. Dva gay man, kteří působí velice normálně, ale....Celé je to vlastně o lásce, tak to chápu já. Není to o tom, že dám "Učastníkům zájezdu 4*". Je to o tom, že si to jednozančně zaslouží! PS: Polívková je skvělá! Připadá mi jako holka od vedle a já ji znal už řadu let. ()

ForzaJuve

Sorry, ale hnědý podšálky mě v komedii nestačí. U té se chci především bavit a to se mě u téhle slabotiny moc nedařilo. ()

yarghoul

Jeden z filmů, na které se podívám pokaždé ráda. Postava Anny Polívkové je báječná. Její sebeironie a sarkasmus jsou mi více než sympatické. Momenty dialogů, vlastně spíše dvou míjejících se monologů manželského páru ("Až přijedeme, musím vyprat.." "Jo, taky už se těším na pivo") jsou spíše smutné při představě, že to není zas až tak neobvyklý jev. A duo Fialová - Štěpánková? "Proč z nás dvou musí chrápat ta hluchá..." Příjemná letní skorokomedie. Největší minus (souhlasím s příspěvkem od EdaS): absolutně neskrývaná skrytá reklama typu ArginMax. ()

paniColombova

Tak jako, že české novodobé filmy moc nemusim z toho důvodu, že většinou točí depresivní komedie, nebo nezáživné filmy ze života, tak tohle se povedlo. Bylo to ze života, ale bavila jsem se a byla jsem napjatá jak to skončí. Paráda. ()

mamutt

Velmi nevyrovnané, některé momenty jsou takřka dokonalé, ale mnohdy film nudí, možná by si zasloužil jen dvě nebýt Karla a Karla. ()

rigby

Lehká letní komedie, ve které se podařilo nenásilnou formou zachytit zásadní útrapy a úskalí hromadných zájezdů. Kdo někdy zažil, pochopí. Atmosféra zájezdu z toho krásně dýchá, úplně cítím ten syrový chlad, do kterého se vyleze v noci z autobusu a pak tu směsici pachů při opětovném nastupování do busu, který byl chvíli bez klimatizace. ()

Xpat

Mě to bavilo, protože mám rád české komedie. Samozřejmě na straré dobré Pelíšky to nemá, ale i tak jde vidět, že komedie, u kterých se člověk zasměje nebo oddychne dělat jako Češi umíme. ()