althinka

zjavne záleží kto a v akom rozpoložení - očakávaní sa na film pozrie:) Ja som siahla po jemne satirickej letnej komédii ponúkajúcej akési "archetypy" dovolenkárov, ktorými sa môžete stretnúť naozaj na akejkoľvek skupinovej dovolenke organizovanej cestovkou. Čiastočne mi to pripomenulo, prečo máme radi individuálne zájazdy:) Je to úsmevné, je to na zamyslenie, niekedy netreba myslieť vôbec ... brať tento kúsok ako je .... s nadhľadom a možno aj s troškou humorom osladenou nostalgiou:) Videla som tento film viac ráz ... a stabilne ostávam na 4* :) teraz som si zohnala aj knihu, tak budem porovnávať film a pôvodne poňatie Michala Viewegha :) ale hnedé podšálky vrátim, slečnu sprievodkyňu aj s jej cukrovým pohľadom rozdýcham ... a určite si do pomyselného autokáru sadnem niekedy opäť :) a hodnotiť .. že sa film točí okolo sexu a vzťahov, dezilúzii a očakávaní?:) o tom život proste je:D ()

andy60

Sám jsem se nikdy žádného zájezdu nezúčastnil a tento film mě jenom utvrdil v tom, že to bylo moudré rozhodnutí. Plejáda českých lidiček je různorodá, některé postavy mě bavily, některé nikoliv (Květa Fialová). Cesta mohla být více obohacena o nějaké zajímavé scenérie, ale i tak - film splnil přesně to, co jsem očekával - nenáročnou oddychovku s několika vtipnými okamžiky. ()

Divadyx

Krásny výsmech českej mentality (my slováci nie sme o nič lepší). Nie je to komédia, pri ktorej sa budete stále chytať za brucho a smiať, skôr taká oddychovka, pri ktorej vypnete a občas sa zasmejete. Bavil som sa po celú dobu filmu a niektoré scény (rodinka varí na izbe obed, šofér sa prvýkrát prihovára cestujúcim) sú ako vystrihnuté z typického low-cost dovolenkového zájazdu. Každý, kto niekedy podobný zájazd zažil sa bude určite baviť a ako paródia dovoleniek skvelá. ()

benden

Viděl jsem před několika léty a byl jsem zklamán. Zkusil jsem znovu zhlédnout, vydržel jsem, a tak zklamání je dvojnásobné.. Na tomto filmu mne nezaujalo prakticky vůbec nic. Ani skvělé herečky Štěpánková s Fialovou tam neměli možnost uplatnit své herecké umění. Kdyby to šlo, tak dám jen čtvrt *, na úplný odpad to u mě není. ()

Ankroth

Leichtová bez svršku a mě hučelo ještě hodinu po shlédnutí :) Jinak parádní oddechovka a to české filmy moc nemusím. ()

Atavan

Tvrdit, že o typickém češství vypovídá Švejk nebo Slunce, seno, cokoli je těžce zastaralá pravda. TOHLE jsme my. Resp. vy, Češi. Ale i my nečeši, co tu "jenom" vyrůstáme jsme tím cinklí, jinak by nás Účastníci nemohli oslovit =)) ()

BGH

Za mne povedený počin. Relativně humorné a v zásadě odpovídající realitě autobusových zájezdu... ()

Somewheres

Účastníci zájezdu je ideální film na cestu na dovolenou. Zábavná komedie, která zobrazuje průběh dovolené skupiny lidí, kteří přijeli stejným autobusem. Sranda začíná už na cestě, kdy páni řidiči Karel a Karel upozorňují cestující, že musí vracet hnědé podšálky, mladá Jolana zvrací do děravého sáčku a seniorce Helze vypadne zubní protéza. Známý zpěvák Max si přijel na dovolenou odpočinout od žen, ale upoutá ho blonďatá průvodkyně Pamela/Pavlína, která vyniká svou naivitou a slaboduchostí. Kamarádka Helgy, důchodkyně Šarlota, se rozhodla vrátit na místa, kde se seznámila se svým zesnulým mužem, a tak s jeho fotografií obchází celé letovisko. Vladimír je nenápadný mladík, který až příliš vášnivě pozoruje okolí, a Denisa s Irmou se předhánějí v počtu sbalených kluků. Nechybí ani dvojice gayů, kterou nemůže vystát Jituš s Jardou, protože mají nesmyslný strach o své děti. Nejvýraznější postavou je "nehezká" Jolana, která je úžasně vtipná a sebekritická, a zpěvák Max, který chce sbalit krásnou průvodkyni. To, že Jolana by byla lepší volbou, mu dochází až příliš pozdě, když už hloupou Pamelu dostane. Dobrá komedie, rychlý průběh a originální námět. Film nevyžaduje v podstatě žádné přemýšlení a nabízí 113 minut zábavy. ()

Nellaron

Neostýchavo dávam 5 hviezd, pretože mi v tejto letnej komédii nič nechýbalo, nič nevadilo a veľmi dobre sa na nej bavím zakaždým, keď si ju pustím. Super nápad sfilmovať taký klasický zájazd. Vejdělek výborne vystihol postavy účastníkov a ich rozmanitosť (staré babky s ich problémami, mladé znudené čúzy, rodinka s gulášom na izbe, sexy sprievodkyňa, atď). Jednoducho klasické scény, ktoré sme poznali z podobných zájazdov sami. Vejdělkovi sa ale podarilo vytvoriť dokonca scény pamätné až kultové, ako napríklad inštrukcie vodičov autobusu, čurací dialóg o zacpanej trubičke a veľa iných. Dej príjemne pláva na hladine, nikam sa neponáhľa. Veď na dovolenke sa ponáhľať netreba. Celý film je podmazaný kľudnou hudbou, ktorá dotvára pohodovú atmosféru filmu. Pre mňa jedna z top letných komédii. ()

lineker

Ale no tak. Ten někdy prvoplánový humor kompenzuje prostředí a také ten fakt, že každý z nás někdy takovým účastníkem byl a ty situace nám připadají povědomé. ()

Rascal_ odpad!

První zhlédnutí mi to přišlo i vtipné, při druhém jsem už přivíral oči a při třetím u mě propukla alergie, která doposud trvá, zejména na děj, hudbu a kýčovité hlášky. ()

Sazenic

Příběh,který může někoho bavit a někoho naprosto nudit. Je tam pár zábavných pasáží,několik hezkých odhalených scén,ale... Pouze Anička Polívková mě tam baví a pak už skoro nic. Příběh bez přemýšlení,na vyplnění času. Dá se na to dívat,neurazí to,neublíží,ale téměř nic to nepřináší... Bohužel. ()