World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

distrikt

Dvě hodiny sebelítosti, naděje, beznaděje, lásky roztomilého amerického národního cítění. Vše na 100%, aby si to dívák do syta užil...už jsem říkal dvě hodiny? Je to tak a je to šílené. Při představě absence známých tváří v čele s Nicolasem Cagem, by to určitě dopadlo ještě hůře. Film je natočen výborně..prostředí barvy, efekty..zvuk i obraz, ale to nepomáhá. ()

petan416

Tento film vcelku ujde, dal bych 80%, ale vzhledem ktomu, že je to reakce na teroristický útok a už jenom ten nápad mě příjde úžasný., dávám 100% ()

Riker odpad!

Hodnotím silně subjektivně, ale v půlce vypínám, víc nemůžu. Nepochopil jsem, neumím toto dílo ani zařadit a strašně jsem se nudil. Čest a památku obětem z 11/9 si představuji zcela jinak. ()

W_Parmalee

9/11 byla tragédie, ale tento film také. Kdyby to byl 60-ti minutový TV dokument, kdyby to nerežírovat Stone... Takhle nemohu jinak... 1*! EDIT 11.9.09. Jednu přidávám, ale víc ne! ()

l.bejk

Konečně sem měl možnost skouknout tento film a co se týče takové velké tragédii bych čekal víc,ale jediná možnost by byla točit film přímo když se to stalo. ()

christiene

Tradiční americký katastrofický doják... Nejhorší na tom je, že je podle skutečných událostí - sama si moc dobře pamatuji, jak jsem jako dvanáctiletá seděla večer 11. září 2001 před televizí s otevřenou pusou.... Ale i přesto mi vadí ten nádech amerického patriotismu, vyzdvihování prostých Američanů a přehnané hrdinské dialogy... Kdo ví, jak to bylo všechno doopravdy. ()

cypher

The world has changed that day. Myslím, že se Oliver Stone zhostil této památky vskutku brilantně a se vší úctou. Už samotné téma 9||11 je dost citlivé. Člověk to prostě nesmí brát jako každý jiný film, který můžeme jednoduše "zkritizovat". Jednoduše řečeno, když vidím některé původní záběry, nabíhá mi husí kůže a nemůžu dýchat. Možná to vidím jinak, než ostatní, ale toto téma je pro mě dost zásadní. Nicolas v hlavní roli, Craig Armstrong jako skladatel OST, ze kterého mrazí už při samotném poslechu bez záběrů. Díky všem za dobře odvedenou práci a díky za jeden památný film! WTC || || We will never forget! ()

belmonďák

Film obyčejných lidí, kteří neváhají obětovat své životy při výkonu svého povolání. Kdo čekal přílet Supermanů, Batmanů, Rambů a podobné havěti, tak se bude muset sám nad sebou zamyslet a podívat se jak vypadá skutečná realita. Oliver Stone jasně ukazuje "naše" pravé charaktery v mezních situacích a je to vidět nejvíce ve scéně, kdy velitel John McLoughlin (Nicolas Cage) hledá ve své policejní jednotce dobrovolníky. Jeho muži neukazují na potkání svaly a nepronášejí vtipné hlášky v posledních minutách svého života. Civilní Nicolas Cage a Oliver Stone jak ho ještě neznáme. Je tu snad jediné mínus a to že oněch 65 milionů dolarů, které tento snímek stál, není moc vidět. Navíc když si uvědomíme že půlka filmu se odehrává ve tmě... ()

DansteR

Snaha vyděl na katastrofě se asi moc nepovedla. Celý film je o tom jak skupina hasičů vleze do baráku a ten na ně spadne. Další hodinu jen kecají v troskách a pak je možná i někdo zachrání. Rozhodně se to dalo udělat efektivněji a zajímavěji. O herecké výkony a podobné věci tady ani nejde, protože de facto není co hrát. Jediné co stojí za to je pád WTC. To je ale tak všechno. 50% ()

Ace.A.T.L.

Viděl jsem to už několikrát a až teď jsem se dostal k hodnocení a komentáři. Začátek byl spracovnej prádně, atmosféra super, ale ve chvíli, kdy je film překlopenej na 2 zavalený policajty, tak to ztrácí úplně všechno. Jako poctu WTC bych učitě zvolil film o širším úhlu pohledu na víc lidí, na víc záchranářů, na víc hrdinů, ale i padlých. Tohle se samo vyšťavilo a pak už se to nenašlo. Za mě 2* a pokud hledáte film o WTC, tak NEDOPORUČUJU ()

Tomas_PO

Spracovanie tejto neslávnej udalosti je priemerné, či až podpriemerné. Nezáchranila to ani dramatická, sľubná prvá štvrtina filmu a hviezdny Nicolas Cage, či skvelý Michael Peña. Dej sa zameriava výhradne na mikropríbeh dvoch policajtov, uväznených v troskách WTC a prežívanie celej situácie ich rodinami. Ani fakt, že sa jedná o skutočný píbeh však dramatičnosť neumocňuje. Útoky na WTC sa dajú spracovať nepochybne rôznym spôsobom, zamerať sa dá na množstvo faktorov a mikropríbehov. Obzvlášť to platí o príbehoch tzv. first responders, čiže zložiek, ktoré prišli na miesto medzi prvými a teda boli v budovách v čase pádu, o čom aj tento film je. ()

david141474

No, po roce a půl jsem se znovu podíval na katastrofický film World Trade Center a musím říct, opět mám vyraženej dech jako když jsem to viděl poprvé. Nicolas Cage a Michael Peña podali skvělý výkony, ale ta atmosféra, nemám slov! Všechno na tomto filmu bylo skvělý, až na soundtrack, který jsem vůbec nezaslechl, takže nemá smysl to sem všechno psát, jak to dělám obvykle. Jen musím říct, že ta atmosféra je neskutečná a dodává filmu to správný aroma. Začátek filmu vás rovnou dostane do děje a film je našlápnutej už od začátku. Nic nedoporučuju víc jak tento film, který nemá všemožný pokračování. Tohle je jednoznačně nejlepší katastrofický film, který jsem jak živ viděl, hned za tímto filmem je 2012, který je taky skvělý. 10/10 Jednoznačně nejlepší role Nica Cage! ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)