Pulse je natočený ako remake úspešného japonského hororu „Kairo“. Film hovorí o skupine mladých študentov, ktorá sa musí vyrovnať so záhadnou smrťou svojho kamaráta. Už čoskoro však zistia, že to nebola samovražda. Cez monitory, displeje telefónov a rádiové vlny im nedajú spávať duchovia. Čo keď bezdrôtová mobilná technológia môže sprostredkovať kontakt s iným svetom? A čo keď tento svet využije túto technológiu, aby sa dostal k nám? Ak zapnete mobil alebo mail, ste infikovaný a začnete zabíjať. Práve toto sa stane na školských internátoch... (oficiální text distributora)

Krissty

Čekala jsem menší trapárničku a ze začátku se to tak i zdálo být. Pak jsem se do toho ale naprosto ponořila a plně se s postavami ztotožnila. I když moc nechápu, že ještě před úplným rozšířením viru bydleli všichni studenti v temných a ponurých bytečcích... Například Ian Somerhalder a jeho zatemněná okna, z toho musel mít depky permanentně. No jinak Kristen Bell byla dobrá, Ian byl klasicky dokonalý, úžasný, statečný... No prostě Ian! Nakonec to vůbec nedopadlo špatně, ba naopak. Závěr byl dóóóst dobrý!!! ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je remakom vydareného japonského originálu. Má výborný príbeh o skupinke študentov, ktorých priateľ spácha samovraždu, ale postupne zisťujú, že to nebola len obyčajná samovražda, ale spôsobil ju postupný prechod duchov z druhej strany prostredníctvom elektroniky a tí postupne spôsobujú smrť celej populácii. Ale priateľka prvého mŕtveho a a jej nový známy ešte majú jednu možnosť to celé zastaviť. Spracovanie je na tom pomerne dobre, ešte spočiatku sa tu nájde aj viacero slabších miest, za čo môže hlavne to, že väčšina hlavných postáv sú len mladíci a tak ich scény čiastočne nudia, ale táto tématika je veľmi zaujímavá a postupne sa jej venuje stále viac priestoru a tak aj kvôli krátkej dĺžke až na tých pár scén z úvodu film baví po celý čas. Hororových scén je tu plno, ale sú iba priemerné. Sú dobre natočené a zostrihané, ale prídu mi až príliš akčné, čo sa tu vôbec nehodí. Havária lietadla a tých niekoľko kľudnejších scén s postupným približovaním ducha sú dobre zvládnuté, ale scény typu vychádzanie z práčky alebo naskákanie duchov na auto len narúšajú serióznosť filmu. Celkom spokojný som aj po stránke typických hororových prvkov, síce napätie mohlo byť aj lepšie, ale aspoň atmosféra si po väčšinu času drží slušnú úroveň. Herecké obsadenie ma vôbec nezaujalo, ako som spomínal, sú tu hlavne mladíci a tí vôbec nezaujmú, ale aspoň hlavné duo Kristen Bell a Ian Somerhalder si ten priemerný žánrový štandard udržia. Réžia je celkom dobrá, len mi príde až moc orientovaná na teenagerov, dospelejšie vyznenie by filmu určite prospelo a technická stránka sa mi páči. Puls je jeden z tých lepších remakov japonských hororov, dobre sa na to pozerá, ale Kairo je predsa len kvalitnejší a dospelejšie pôsobiaci film. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 65%. ()

manonfire

Tak komorní horor se vyvinul v pomalu až apokalyptické drama. Bohužel jen v konečných náznacích. Příchody duchů nebyly z nejhorších( ani nejlepších), a stejně na tom byly i záběry trápících se "suicidentů". Celé to ale bylo takové ušláplé. Film se bál jít rozpočtově i příběhem do výzvy popisu globálního přebírání žezla záhrobím. Raději nudil obvyklým schématem napadání skupiny kamarádů stejně vyděšených stejně děsivými duchy, v jejich stejně ponurých pokojích ponořených do stejných stínů.Kvalitou je na rozmezí dvou a tří hvězd. 40% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +Kristen Bell, slušná mysteriózní atmosféra -má to hodně logických lapsů, celá ta historka není moc důvěryhodná/// A já myslel, že to je vyvražďovačka a ona je to přitom duchařina. Nebo by se možná slušelo říct postapokaliptická duchařina (snad nespoileruji). Atmosféra je konečně hustá. Občas jsem i napětím nedýchal a konečně nějaký film naplno využívá škatulku duchařina. Rozhodně nenudí, což se mi u tohoto žánru stává výjimečně. Horší je to s obrazovou stránkou. Chápu, že studené barvy více nahánějí hrůzu, ale člověk toho díky té černomodré kombinaci stejně moc neuvidí a hlavně celé je to hodně přitažené za vlasy a občas jsem opravdu kroutil hlavou. Ale co, zábava to byla a účast Kristen mě potěšila./// Celkem 66%/// ()

lestyna

No,koukla jsem se na to,ale podruhé už to opravdu vidět nemusím ! Jediné co možná stálo zato,byl celý ten nápad s technologii.Bohužel, jinak to byla pěkná blbost s přímo hrůzostrašnými slogany,které by normální člověk nikdy nevypustil z úst.Také zahrnutí celého světa do problému s duchy mi připadalo jako kravina s ohledem na to, že film byl krátký a tudíž jste pak na konci jen jakoby mimochodem zjistili,že s duchy se nepotýkají jen hlavní hrdinové.Dvě hvězdičky za to,že jsem při tom neusnula a za nějaké ty osamocené chvilky ,kdy jsem byla dokonce i vystrašená. ()

• V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)

Časové pásmo bylo změněno