Pulse je natočený ako remake úspešného japonského hororu „Kairo“. Film hovorí o skupine mladých študentov, ktorá sa musí vyrovnať so záhadnou smrťou svojho kamaráta. Už čoskoro však zistia, že to nebola samovražda. Cez monitory, displeje telefónov a rádiové vlny im nedajú spávať duchovia. Čo keď bezdrôtová mobilná technológia môže sprostredkovať kontakt s iným svetom? A čo keď tento svet využije túto technológiu, aby sa dostal k nám? Ak zapnete mobil alebo mail, ste infikovaný a začnete zabíjať. Práve toto sa stane na školských internátoch... (oficiální text distributora)

ProjectAlice

Jeden z tých lepších hororov. Vizuálne efekty na jednotku, obsadenie kvalitné. Stupeň strachu za hranicou priemeru. Najradšej mám na hororoch nie keď vás niečo na prvý moment vydesí, alebo keď čakáte, že vás ide niečo vystrašiť, ale keď niečo vidíte so strachom a pohľad na tú vec stále trvá, rovnako ako váš strach. To sa v tomto filme stáva často, napríklad keď cez stenu prejde duch a blíži sa pomaly ku kamere. Takže tento film splnil po hororovej stránke moje očakávania. 80% ()

Desperado

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o jeden z dlhej rady typicky amerických remakov či už na staré horory z domácej kuchyne alebo čerpajúci inšpiráciu z azijských projektov, jedná sa o solidné remeslo. Nevadili mi dokonca ani otravné pekné ksichtíky priamočiaro fungujúce na násťročné publikum. Ale ak porovnám s japonským originálom, je to už trošku iné kafe. Už ten sa vyznačoval okrem originality aj typickou "divnotou" (ono už ten nebol pre hocikoho), kde miesto vizuálnych a maskérskych orgií viac dominoval pojem ,plíživý des', a zaobišiel sa bez kvapky krvi. A práve v tom je ten rozdiel medzi americkým a japonským spracovaním. Sonzero je pokiaľ viem, videoklipár a v 90tich minútach predostrie Ringovský tuctový thriller s niekoľkými fajn scénami, kdežto japonský originál sa vyznačuje práve tou správnou depresiou a skľučujúcou apokalyptickou atmosférou, nuž a tá remaku výrazne chýba. ()

tom88

Slabo spracovaný priemerný námet. Čo je horšie, chaosný dej, v ktorom sa dá ľahko stratiť a nenápaditý scenár. Priemerná réžia a technika. Ako horor rozhodne nie. Zopár záberov nespraví film. Záver nebol síce tiež žiadna sláva, ale páčilo sa mi kam to až zašlo. Myslím tým apokalypsu, ktorá nastala v závere ( ale asi mám len slabosť pre apokalyptický svet ). 46% ()

VenDulin85

Tenhle horor musel napadnout někoho, kdo už má dost virtuální reality, mobilních telefonů a zkrátka všeho, co k životu potřebuje signál. Zkrátka a dobře s chatováním máte utrum, vládu nastoupí duchové a jediné, co vám (snad) pomůže, je červená lepicí páska. Ale teď trochu vážně, co byste dělali, kdyby se na vaší univerzitě naráz zvýšil počet sebevražd a vám by z počítače vyskakovali duchové? Beru zpět, tohle se vážně brát nedá, ale.. horor mi příjemně utekl, proběhlo pár lekaček a celkově to aspirovalo na čtvrtou hvězdu, kdyby se to v závěru trochu nepokazilo tou apokalypsou. ()

Noviik

Naprosto průměrný film, který se pokouší o remake japonců. To je poslední dobou opravdu tradiční záležitostí a neznám film, který by se amíkům podařil lépe než japonsům. U mě stále zůstavají na první místě mezi horory původní Japonské snímky. Tak proč dvě hvězdičky? Za Kristen Bell, už to tu psalo několik lidí, ona prostě vyniká všude, kde hraje. ()

• V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)