Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

Fiftis

Darwinove ceny sú značne netradičný film, na ktorom vidieť, že chce vyzerať ako nezávislý film v štýle Coenovcov, ale takisto obsahuje veľa vecí typických pre mainstreamové filmy. Táto kombinácie nie je vôbec šťastným riešením, pretože funguje iba v prípade scén osudov laureátov Darwinových cien, pri ktorých pohodová hudba a podobne robená réžia vôbec neprekáža, keďže tam ide najmä o vtipnosť týchto scén. Keby niet týchto častí, tak film by bol úplným prepadákom. Našťastie je ale film postavený práve na nich, aj keď režisér mohol dať viac scén ocenených. Alebo lepšie urobiť vcelku zbytočné výplne. Takto to ale vychádza na úplne priemerný film, pri ktorom vcelku nechápem nasadenie v našej distribúcii, ale čo už. ()

Ruut

Vlastně docela dobrá romantická komedie, proložená 5-6 kurizními úmrtími. Raději bych ale viděl dokument o více darwiňácích...Skvělé je naopak kolik skutečných osobností přijalo roličky a camea. ()

Omnibus

Doufám, že já se nikdy v životě kandidátem na Darwinovu cenu nestanu! I když párkrát našlápnuto už jsem taky měl :-) (jedinými českými kanditáty v historii byli ti fiškusové z nejmenovaného etnika, co v Kladně kradli NOSNÍKY stojící haly, že je prodají do šrotu, a když je odřízli, tak se upřímně divili, že na ně ta hala spadla :-) ... Bohužel, za Winonu Ryder, kterou moc nemusím (třeba to není její chyba), Josepha Fiennese, který mi v té roli naprosto neseděl, ačkoli jindy ho docela beru ( a jeho bráchu Ralpha přímo žeru) a hlavně za tu nudu mezi jednotlivými smrťáky, dávám jen tři hvězdy... Přitom Darwinovky mě úžasně pohladily na duši! Tím, že přece jenom existují na světě ještě větší blbci, než jsem já :-) Plus samozřejmě moje oblíbená taková normální zabijácká „Mallory“ a její: „rychleji, dělej mi to rychleji, JEĎ jak nejrychleji můžeš !“ Roztomilá scénka a jasný příklad cherchez la femme... ()

Smok

Nech robím, čo chcem, viac ako 3 sa tomuto filmu nedajú dať. A to som sa naň tak veľmi tešil... Totálne nevyužitý nápad s internetovým ocenením Darwinovych cien a navyše ostatok je tak réžijne nedotiahnutý a scenáristicky plytký, že mi to až je ľúto. Chytiť tento skvelý nápad s "blbečkovskými nehodami" do rúk možno niekto iný... Veľká škoda. K pozitívam aspoň uvediem dobré herecké obsadenie a malé roličky dvojice Mythbusterov, Lawrenca Ferlinghettiho a samozrejme Metallica. ()

Campbell

Tak trochu jsem se bál podle komentářů že to bude nuda, nebo to bude klišoidní teen komedie. Ale opak je pravdou já se královsky bavil. A dokonale jsem se bavil u každé scény. Styl jakým je film odvyprávěn mi dokonale seděl, epizody ze života blbých lidí ještě víc. A navíc to herecké obsazení. Dokonalé. Ale tak či onak nemůžu dát plné hodnocení. Prostě mě to nějak úplně nenaplnilo. Ale rozhodně doporučuji. ()

predators

Jojojo, tak to je fáákt hustáá komedie :-) Nic jsem si od tohoto filmu nesliboval, ani neviděl zdejší hodnocení a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Přesná trefa do mého vkusu. Sympatičtí herci, parádní "darwinovy kousky" a neskutečná zábava. Vřele doporučuju :-) Zajímavosti: Okno, kterým se snaží proskočit A. Nivola bylo opravdu tvrzené. Proskočit se mu ho podařilo až na 4. pokus. / Hmotnost automatu na sušenky byla 1250 kg. / Jistě vás taky zajímá rychlost, kterou se řítil náš "šílený Max". Hodnota v posledním měřeném úseku činí 783km/h, čímž drží světový rekord. Bohužel za něj zaplatil životem. / Vzdálenost, kterou se podařilo ujet na autopilota, činila 725 metrů. / Příběh s rybářema je vymyšlený... :-) 80% ()

Eawy

Bolo to veľmi veľmi dobré. Až prekvapivo dobré. Smiala som sa, herci boli v poriadku. Nechýbalo tomu hádam nič, len mi chýbalo troška viac hudby. Ale čo sa týka hereckého obsadenia a toho ostatného bolo to nad moje očakávania.85% ()

Vitason

Detektiv Michael Burrows se upne na sestavení profilu pro pojišťovnu na takzvané Darwinovy případy, poté co je vyhozen od policie po neúspěšném zásahu. Kandidáti Darwinových cen jsou naprostí idioti, kteří vystavují svůj život v šanc při těch nejbizardnějších situacích. Je to jako když jde někdo v letní bouřce zahýbat anténou na střeše kvůli lepšímu signálu a jako obuv si navíc vezme papuče. Podobné a možná ještě bizardnější úmrtí film nabízí a jsou to jediné momenty, kdy se člověk může u filmu zasmát. Což je u černé komedie docela škoda. Navíc jsou ony situace trochu sráženy dolu nepovedenými triky. Pokud se jedná o zbytek příběhu, tak zajímavé herecké obsazení mezi sebou předvádí podobnou romantickou linku, na jakou jsme zvyklí z podobných road movie. Z hlavních postav mě nejvíce rozčilovala postava kameramana, který prakticky není vidět, ale drtivá většina příběhu je podána z jeho pohledu a pro příběh je prakticky zbytečný. Darwinovy ceny je nepříliš zábavná komedie se zvláštními případy úmrtí. Potěší Winona Ryder opět ve filmu a Juliette Lewis v menší roli. ()

Chrustyn

Potenciál byl v zajímavém nápadu obrovský (Darwinova cena se udělaje těm co zemřou za těch "nejblbějších" okolností) ale díky nezkušenosti tvůrců, naprosto nevyužit. Nepovedená černá komedie, kde je minimum vtipných scén. ()

Stanislaus

Je až obdivuhodné, jak zbytečně a hloupě někteří lidé umírají. Touto problematikou se právě Darwinovy ceny zabývají, a jak už řekla spousta uživatelů, tak i já si myslím, že se z toho dalo vytřískat přece jenom o něco více. Titulní dvojice byla sympatická, protože Fiennes se prostě umí skvěle tvářit jako majitel spousty fóbií a Ryder mě ani zklamat nemůže. A aspiranti na DC byli správně přihlouplí a mimo. Zkrátka film s příjemným obsazením a lehce nevyužitým potenciálem. ()

eraserhead666

Samozřejmě vím, o co v Darwinových cenách jde, ale vůbec jsem si nedokázal představit, o čem je tenhle film. Šel jsem do něj vlastně jen kvůli zajímavým jménům v obsazení. Fakt je, že Joseph Fiennes mi nikdy nebyl dvakrát sympatický a i tady mi přijde jen jako menší zlo, dokázal bych si představit i lepší obsazení jeho role. S ostatními už je to lepší, Winona vyloženě potěšila, Arquette, penn i Lewis potěšili. Nejvíc mě rozsekala ta Metallica v závěru, to jsem si zachrochtal blahem (byť už to dávno není má vůbec nejvíc nejoblíbenější kapela). Nakonec z toho vznikl podivný mix více méně zábavných scén a úmrtí (metalisti vedou, rybo"lovci" hned v závěsu), který docela příjemně pobaví. ()

claudel

Škoda, převeliká škoda takového úžasného námětu. Dalo by se s ním pohrát a vytvoři komediální skvost. Bohužel vznikla trapná fraška prošpikovaná krátkými výstupy známých tváří. ()

Necrotongue

No jo, Darwinovy ceny na mě při repríze nezapůsobily tak, jako když jsem byl mladší, a v podstatě šlo o slušné zklamání. Zklamání, které z mého původního hodnocení odkouslo dvě hvězdičky. Nápad byl skvělý, o tom žádná, ale provedení tvůrcům zrovna nevyšlo. Příběhy všech umírajících a sebe i jiné poškozujících mě bavily, ale ústřední duo (respektive trio) mě fakt nenaplňovalo nadšením, a když se do toho všeho začala plést ještě romantika, bylo vymalováno. Musím taky přiznat, že pro mě byl velkým problémem Joseph Fiennes, kterého (na rozdíl od jeho charismatického bratra) opravdu nemusím. No, jedno k druhému a dva kousky zmizely v propadlišti dějin. ()

MáŠa

Hodně odlehčený, ale taky hodně sympatický filmeček stavějící na problematice Darwinových cen, tj. prostě praštěných případů úmrtí. Je to doopravdy hodně odlehčená komendie, které můžeme dát trochu přízvisko romantická či dobrodružná, ale doopravdy trochu. Ono i slovíčko komendie je trošku zavádějící, protože typická komedie vypadá jinak. Ze známých jmen můžu jmenovat sympaťačku Winonu Ryder. Škoda, že takováhle kočka musí krát v obchodech. :-) ()

Morholt

Nápad za milion zničilo zpracování stojící za starou bačkoru. Pravda, u automatického pilota jsem se fakt zasmál a některé z bizarních nehod měly komediální potenciál, ale režie to totálně zničila. A nesednul mi tu ani Fiennes, který se pro podobné role prostě nehodí. Taylor měl vsadit na nějaké osvědčené komediální jméno. mě by se tady líbil třeba Steve Carell. Winona byla fajn, potěšilo i pár známějších jmen jako třeba David Arquettte, Juliete Lewis nebo Bořiči mýtů s Metallicou, ale pod tímhle principálem prostě lepší než 30% představení zahrát nešlo. ()

bouncer

Darwinovy ceny v reálu mám rád, ale tenhle film se z nich jen inspiroval a zbytek doplnil romantiko-komedilní a kriminalistickou břečkou. ()

Kryton

Až moc promrhaný potenciál s takovou plejádou herců. Budu další v řadě: málo vtipné,nepříliš originální a na konci si nepamatujete co jste viděli (jako po pořádným šluku) ()

hous.enka

Tak skělý nápad a tak dobré obsazení a vzniklo z toho devadesát minut nudy... Ano, dvakrát jsem se pousmála kancelářské okno a ryby v okně), ale jinak je to zkrátka úplně o ničem. Copak už nevznikají komedie, které obsahují černý (britský) humor? Tohle je paskvil oscilující mezi americkou rádobykomedií a romantickým filmem s prvky thrilleru. Jo, takhle absurdní to je. Víc snad není nutno dodávat. Tenhle film stojí (a bohužel zároveň i padá) na hlavním hrdinovi. Ať už jde o jeho šestý smysl nebo hemofobii. Plus účast Metalliy a Lawrence Ferlinghettiho (jo, fakt je to TEN beatnik). Víc ale tenhle film divákovi nenabídne... ()

depony

Přišlo zklamání, ačkoliv herci jako Winona [no dobrá, možná už je trochu víc pasé] či Joseph Fiennes mne celkem lákali na příjemnou podívanou. Námět byl zajímavý, aspoň mi tak připadl. Bohužel se režisérovi Taylorovi nepodařilo vytřískat z toho víc než chabý příběh o lásce pojišťovací likvidátorky a soudního vyšetřovatele, který měl být nejspíš na pozadí a předvést diváckému světu různé kuriózní případy oceněné Darwinovou cenou, ale namísto toho se to celé změnilo v takovou nemastnou, neslanou komedií, kde Joseph je na proliskání [a není to jen kvůli jeho hematofóbii] a Winona naprosto fádní a podivnou ženskou, která ani moc nezaujme. Škoda promarněné příležitosti. ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)