Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Sarkastic

Čekal jsem sice něco více thrillerovějšího (Probuzení pendlovalo spíše mezi dramatem a krimi), přesto se u mě ve výsledku nedostavilo většího zklamání. Film jednoznačně stojí na originálním nápadu, atmosféře (podpořené výbornou hudbou) a dobré délce (tempo nebylo zrovna z nejrychlejších a u delší stopáže by se mohla dostavit nuda, takže palec nahoru za soudnost). Fajn jsou taky herecké výkony, resp. potěšilo mě, že jsem v Haydenovi neviděl Anakina, z čehož před projekcí byly z mé strany obavy a mně osobně krajně nesympatická Jessica nakonec nebyla vůbec od věci. Na druhé straně bohužel stojí jedno velké ALE ohledně reálnosti celé té operace. To pak asi záleží na každém divákovi zlášť, jestli je ochotný hrát s tvůrci jejich nadsazenou hru, nebo se znechuceným výrazem "WTF, tak tohle teda ne" na ni rezignuje. I když si moc dobře uvědomuju, že takhle by to ve skutečnosti těžko probíhalo, překvapivě zaujímám neutrální stanovisko, tj. nevadilo mi to. A jak tak pozoruju reakce ostatních, patřím mezi tu hrtsku, které ten konec v dané podobě nevadil. Hodnotím slabšími 4*, za ten zvláštní uspokojivý pocit po skončení filmu nemůžu a nechci dát jenom průměr. ()

Hal_Moore

Chytrý, originální a ke všemu nemálo nepříjemný thriller s perfektní ústřední dvojicí Jessicou Albou a Haydenem Christensenem (kdo by to byl býval řekl). Během sledování jsem nevěřícně koukal na obrazovku s nepříjemným mrazením v oblasti hrudního koše. Už samotná skutečnost, že při transplantaci srdce jste při vědomí, paralyzovaní a vnímáte vše, včetně veškeré bolesti, je dost šílená (a zde tak perfektně a detailně převedená na plátno) na to, aby se člověk po zhlédnutí Awake začal bát i umrtvení u zubaře. Jsem rád, že Jessica i Hayden konečně něco uhráli, jen by Jessica občas ty šaty shodit mohla a Hayden by si mohl lépe vybírat role, nejlépe hodně podobné. Se zbytkem i lhostejným hudebním doprovodem jsem byl spokojen. Sice mi Probuzení způsobilo velmi nepříjemně strávený večer, ale naprosto zasloužené čtyři hvězdy. ()

Hellboy

Zajímavý příběh, už zezačátku jsem tušil nějakej zvrat a když k němu došlo, tak mě příjemně překvapil svou neotřelostí a zpracováním, není to brutálně a nesmyslně překombinované, ale tak akorát, herecké výkony jsou v pořádku a poměrně rychle to odsejpá. Není to příběh, který vás totálně vezme, neni 100%, ale je kvalitně a řekl bych inteligentně udělaný. Víc takovýhle filmů! Slušné 4****. ()

Kaka

Strhujícím způsobem natočený snímek, jehož intimita a oduševnělá romantika skvěle ladí s výtečně promakaným scénářem a originálním nápadem, který jsem ve světě filmu dost možná ještě neviděl. Poprvé v životě Jessica Alba není jen na okrasu a Hayden Christiansen není pro smích. Už tenhle fakt je natolik raritní, že není možné film nesledovat s nadšením. Přidejme vynikající vedlejší role a minutu co minutu brutální a nekompromisní útok na city, přičemž jak Hayden, tak divák se nestačí divit, jak se to nakonec všechno zvrtne. Závěrečná proměna je těžko uvěřitelná, nicméně koncepčně naprosto v pořádku. Originální a odzbrojujícím způsobem ambientní a procítěný film. ()

viperblade

Tento komentář je možno brát jako SPOILER! Awake je typ filmu jako např. "Saw". V první půlhodině se vám představí a osvětlí všechno, aby to v další půlhodině pošlapal. Konečně film, který mě dokázal překvapit a udržet v napětí po celou jeho dobu. ()

castor

Začíná to velice slibně, a to po všech stránkách.. fanoušci Jessicy Alby tuší správně.. jenže.. Slavné producentské duo bratří Weinsteinů si pro velice slušný nápad vybralo relativně – špatného je asi silné slovo – nezkušeného režiséra. A je to znát. Znát je jistě i to, že původně plánovaný Jared Leto by byl mnohem lepší volbou než prkenný Hayden Christensen. Ten si na operačním stole pod kudlou svého lékaře a přítele uvědomuje řadu svých chyb a omylů, přičemž krásná i (přiznejme si) snaživá novomanželka Jessica Alba venku čeká.. no, na pár miliónů!! V nenápadném snímku naštěstí zahladí oscarový kameraman Russell Carpenter řadu nedokonalostí, ale víc než k mírnému nadprůměru se Awake nedostane!! ()

gogo76

Poslabší romantický úvod výborne posilnila stredná časť filmu, kde sa láme príbeh. Scéna transplantácie srdca a následné preradenie do soft-hororového, duchárskeho žánru , nemá problém udržať diváka v pozornosti a tak to už ostane až do konca. Scény matka-syn, dávajú za pravdu starému známemu – mama ti chce len dobre a urobí pre to všetko. J. Alba je prirodzená a uveriteľná v romantickej polohe, ale po zvrate v príbehu už herecky nestíha. T. Howard a jeho výčitky svedomia možno mohli dostať viac priestoru, ale to by už film asi nemal taký spád. 80%. ()

Reiniš

Poměrně zdařilý debut, který nedoporučuji zhlédnout před jakoukoli operací (ani nevím, proč jsem si ho pouštěl, když jdu tento týden také na menší zákrok). Námět je zajímavý leč trochu nereálný, což režisér a scénárista v jedné osobě nahrazuje hravou režií. Christensen a Alba hrají obstojně (!), ale velký výkon i na malém prostoru podala Lena Olin. Za pár dní se mi film zřejmě vykouří z hlavy, dnes však nelituji, že jsem si Awake pustil. ()

Xmilden

Samozřejmě jsem si opět nepřečetl obsah filmu a tak jsem šel do zcela neznámých vod. V prvních 20 minutách jsem se smířil s faktem že budu sledovat romantickou podívanou a ono se z filmu najednou vyklube po čertech originální thriller. Ve filmu určitě vše stoprocentně nefunguje, ale hodnotím nápad (kriminálka z prostředí operačního sálu) a příjemné tempo. 65% ()

Phobia

Pokud mám tenhle film nějak okecat, nepůjde to bez spoilerů, jestli jste teda na prozrazování děje alergičtí a od "hereckého koncertu" gumáků Haydena Christensena a Jessicy Alby očekáváte životní zážitek, přesuňte své zraky někam jinam. Herecké výkony ústřední dvojice jsem v podstatě zhodnotila, ale už zahráli i hůř a pro Christensena bylo ležení na operačním stole pod zpackanou narkózou životní rolí. Původně jsem si myslela, že přesně o tomhle film bude - o člověku, který si transplantací vlastního srdce projde live, akorát v paralýze, a o následcích tohoto lékařského pochybení (které se bohužel občas opravdu stává - hrozná představa). Přijde však zvrat, mladý miliardář zjistí spoustu zajímavých okolností... a pak přijde další zvrat... a další... a další, až je přezvrat(k)ováno. Ubrat alespoň závěrečné rodinné odhalení, třeba bych popřemýšlela o čtvrté hvězdici, ale tohle už bylo hrubě křečovité, překombinované a lautr zbytečné. Zvedám palec nad zbouráním několika klišé, sympatická je taky stopáž a určité kvality filmu dokumentuje i skutečnost, že jsem neusnula:-). 65% ()

lesumir

Co jsem o Awake věděl, než jsem si ho pustil? Že je to thriller a v hlavní roli Hayden "Jumper" Christensen s krásnou Jessicou Albou, která se stále nenaučila hrát. Co dál? Vlastně už nic, proto jsem byl mile překvapen zápletkou a následným rozuzlením poměrně zajímavého a originálního příběhu, který má sice sošné herecké výkony, ale díky krátké stopáži a pohledné "mamince" zůstávám utřech hvězdiček. Je to další z řady rádoby thrilleru pro mladé a mladší :)) ()

Fiftis

Snímka s jedným známym a veľmi dobrým plotwistom. AWAKE je film, ktorý prichádza s naozaj obyčajnou zápletkou strachu z operácie a anestézy. Tento film ma dosť prekvapil. Spočiatku som si nedokázal predstaviť v čom bude pointa filmu, ale v závere som bol úplne šokovaný a nadšený. Odporúčam si dopredu nečítať o čom tento film je. Zaujímavý film s úžasným dejom, ktorý vám zaručene na konci vyrazí dych. Pozeráte na film, myslíte si že mu rozumiete, ale omyl! Koniec vám vašu domnienku vyženie z hlavy jedna dve. Všetko sa pomotá a vy uvidíte pravdu, ktorú ste nevideli a a ňu vidieť nemohli. Vrelo tento film odporúčam. Vynikajúci dej, ktorý ku koncu vygraduje až do nebies. Viac ako presvedčivé výkony Haydena Christensena a Jessici Alby, proste hodina a pol strhujúceho filmu a dych vyrážajúceho vyvrcholenia. ()

Shakers

Prekvapivo dobrý herci (Hayden Christensen, Jessica Alba, Terrence Howard) a prekvapivo dobrý film. Ale niečo mi k tomu chýba pre ešte lepší zážitok. 75% - 4* ()

Madsbender

Veľmi príjemné prekvapenie, skvelý námet, výborne vybudované napätie, no predsa mi stále niečo chýbalo. Možno to je tým, že Christensen vyzerá príliš detsky, možno tým, že film nie je tak ľahko stráviteľný, ako by sa mohlo zdať. To ma však neodradí od chuti pozrieť si ho ešte raz. 78% ()

petaspur

Clayton leží při operativní výměně srdce v narkóze, ale přesto slyší a vnímá vše, co se kolem něj děje. Debaty doktorů o sportu, jídle ani narážky na osobu operovaného nejsou příliš etické, ale Claytona spíše znepokojí informace, že s jeho přežitím zákroku se nepočítá. Zmatenému Claytonovi skáče nechápající duše z těla a vyráží zjistit pravdu o skutečných úmyslech lidí, jimž bezmezně věřil. ()

hippyman

zezačátku trochu nuda, ale úžasný dějový zvrat v půlce filmu jej posílá o třídu výš, nakonec velmi příjemné překvapení... +skvělá hudba. 80% ()

k212

Tak tahla óda na bezmeznou mateřskou lásku mě vůbec nenadchla. Stejně jako konstrukce a gradace děje, stejně jako scenáristický nápad s poloviční narkózou, který ovšem zůstal v mezích banality a maximální efektivní samoúčelnosti. Hlavní záporáky jsem měla v merku po pár minutách sledování, stejně tak dobráky od kosti. Ovšem Terrence Howard vložil do své postavy jistou rozporuplnost, kterou jsem si -díky jeho hereckému umu- trochu užívala. To se ovšem nedá říci o ostatních představitelích. Hezky vypadající hodinu a půl dlouhý a nenáročný klip pro teenagery + extra balení s poučením. 40%. ()