Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

epoh

Velmi příjemné překvapení letošního jara. Po Vratných lahvích další český film, který snese velmi přísná měřítka kvality. Irena Pavlásková dokázala z povrchního bestselleru vyzobat ty nejlepší momenty a opentlit je řadou nových a zajímavých postav. Ústředním motivem je tu samozřejmě vztah mezi Karolínou a Alexem, skvěle zahraných Danicou Jurčovou a nedostižným Karlem Rodenem. Jejich vztah má patřičnou hloubku a napětí, takže vás bude stále zajímat, co dalšího se mezi nimi stane, ale ani ostatní Karolínini muži nejsou bez zajímavosti. Marek Vašut exceluje v postavě ministra, kterého pojal seč sympatickou nadsázkou, Kryštof Hádek coby dychtivý studentík, Miroslav Etzler ve skvělé miniatuře muzikanta, se kterým se Karolína vyspí. Pointa jejich mikropříběhu je velmi temná, ale působivá. Pavlásková umí dokonale navodit atmosféru, je jako malíř, jednou máchne štětcem a je to. V čemž jí výborným způsobem pomáhá F.A.Brabec, který znovu prokazuje, že je daleko lepší kameraman než režisér. (snad jen těch pár prvoplánově turistických italských obrázků si mohl odpustit). Producenti zjevně na ničem nešetřili a film podle toho, myslím to v dobrém, vypadá. Je to skutečně evropský film, svěže a moderně natočená romance. ()

Dzun

Po shlédnutí Bestiáře jsem musel opět prohlásit, že český film je prostě v úpadku. Přestože téma znělo zajímavě, zpracování působilo nesourodě a hlavní myšlenka filmu nevyzněla, tak jak asi vyznít měla. Když film skončil tak jsem si říkal: "A kde je pointa?" Prostě mi tam ještě něco chybělo. Takže to opět z mého pohledu zachraňují herecké výkony - nepřehlédnutelný Karel Roden a Marek Vašut. Danica Jurčová v druhé části filmu jako bestie rozhodně nepřesvědčila ()

Junkienka

Samé plakáty, samé reklamy a upozornění na nový film s Karlem Rodenem. Dle mého úžasný herec ve špatném filmu. Táhlý děj,ve kterém se nic neděje, byl minimálně obohacen humorem (až na momenty s Markem Vašutem :) ). Prostě jenom desetina Románu pro ženy. ()

PedroMar odpad!

Neuvěřitelně slabý příběh. Úplně mě zarazilo, že se k tomuto projektu propůjčilo tolik výborných herců. Až se zase někdo pustí do zfilmování knihy Báry Nesvadbové, tak se mu obloukem vyhnu. ()

Havala

Sklamání obrovské, bez ducha, bez děje, nic to člověku nedalo. To se filamřům zase něco nepovedlo, ach jo, příště. Zkuste raděj natočit Mrazíka 2.38% ()

Bigfuckman

Další z těch hodně slabých novodobých českých komedii. Kdy už se zas Čechům podaří natočit nějakej brej kousek. Poslední dobou to vypadá na českém filmu jak v kravíně. Sama mrva. ()

LuNaj

Nedivím se, že film je tak žalostný, když za ním stojí Bára Nesvatbová. Ta snad ještě nevyrostla z puberty- soudě dle názorů a rozhovorů, které jsem měl možnost si přečíst, popř. vidět přímo v tv (viz. Uvolněte se, prosím). ()

Marrianna

Nemůžu si pomoct, ale mě se tenhle kousek opravdu hodně líbil, snad je to tím že jsem nečetla knihu, ale na to se vymlouvat nechci. Jde vlastně o jednoduchý příběh mladé ženy, která má prostě smůlu na mužské pokolení a ač se snaží sebevíce potkává pořád jen zvláštní sortu mužů, kteří jsou prostě z určitého - ale důležitého směru slušně řečeno podivíni. Naprosto kvalitní roli zde má Karel Roden, který zde stvárňuje duševně rozpolcenou osobnost závislou na ženě z mládí - která jej zbavila jeho nevinnosti. A musím říct, že právě v této postavičce jsem viděla to so Karolína - krásný muž, plný tajemna, který prostě přitahuje pozornost jako magnet. Naprosto směšnou postavu zde má Martin Vašut - a ač se snaží sebevíce, nemůžu jinak než mít pocit, že čím víc je Vašut starší tím má více ve svém fondu postav, které mě dostávají do varu - ale né do toho varu úchvatného, ale do varu, kdy si říkám panebože co je to za blba. Každopádně na mě celkově film působí pozitivně, má zajímavý děj, plný vtipných scén (musím uznat že Vašut který převádí páva mě fakt dostal) a i když je závěr tak trochu poeticky sentimentální, příjemně jsem s tímto příběhem strávila večer a vůbec nelituji. ()

amyth

Totálně imbecilní kniha Nesvadbové vyústila pod taktovkou Pavláskové v ještě blbější film. Je to ještě o hodně horší než Román pro ženy. To obsazení nechápu - opět se ukázalo, že český herec půjde za peníze do jakékoliv slátaniny ()

Varangian

Tak strašné to snad zas nebylo - když si z toho člověk vzal to dobré (Vašut mě několikrát opravdu rozesmál:"..už dva dny je mi špatně..."). Ale celková myšlenka? Za všechny ženské nešvary může nějaká mužská podivná bestie, která týrá její city. No paráda... Film jako takový max na hvězdu a půl (hlavně za některé přitroublé scény a dialogy a rovněž nevyužitý potenciál) - a přes pomyslných 50% to u mě převážil ten Vašut... ()

mdduch odpad!

tohle je opravdu strašný, jurčová neumí hrát, je vrcholně nesympatická, dialogy sou šroubované a scíénář je neustále se opakující smyčka...Telefonování, ukecávání, souložení....přičemž sexuální scény sou fakt nechutné... ()

Fanak

Další naprosto zbytečný český film, který si hraje na umělecké dílo,ale je to naprostá slátanina. Asi si co nejdříve pustím Vratné lahve, abych si ověřil, že se ještě točí české filmy, které pojednávají o duševně zdravých lidech. ()

jites

Vzhledem k tomu,že jsem četla knihu, která byla strašná, jsem od filmu vůbec nic nečekala.Je to další z prázdných filmů po kterých nic nezůstane.Ale aspoń se herci a štáb mrkli do Itálie a Londýna. ()

kikulin odpad!

"Čtyři koně ve dvoře, žádnej s nima neoře. Tak to bude asi o sexuální abstinenci". Po této sentenci jsem definitivně ukončil sledování tohoto plytkého snímku. Fuj! ()

Romeroo

Na české poměry celkem slušný film, dokonce jsem se i u převážné většiny filmu slušně bavil...prostě celkem slušná zábava pro nenáročné... ()

Pitryx odpad!

O čemže to vlastně bylo? O vztazích?? No budiž, hlavně že se hrdinové vykecali. Nevadili mi ani tak retrospektivy jako absence děje. Prostě nuda bez chuti. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble