Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Zabuza

Vizuálne úchvatná "podívaná" vychádzajúca z komixovej predlohy Franka Millera plná hrdinských činov a ešte hrdinskejších a coolových hlášok. Kto hľadá historické fakty, nech si pozrie nejaký dokument. Tento film nie je podľa skutočnosti, ale vychádza z komixu založenom na skutočnej udalosti (pre tých, ktorí si to stále mýlia). Geraldovi Butlerovi sadla postava kráľa Leonidasa ako uliata a touto postavou definoval pojem slova "Muž" :). Spomalené súboje boli dychberúce a hudba plne synchronizovala s akciou. Naozaj nemám tomuto filmu čo vytknúť, až na pár scén odohrávajúcich sa mimo bojového pola. A na záver moja obľúbený hláška: This is madness!! Madness?! This is Sparta!! ()

Gwilwen

Vizuálně velmi dobré, tedy až na přehnaný počet zpomalených záběrů. Příběhově jednoduché – neohrožených 300 Sparťanů čelí mnohatisícové přesile perských vojsk. Ale přiznám se, že to bylo snad poprvé, kdy jsem Sparťanům fandila – a to díky Gerardu Butlerovi a Davidu Wenhamovi. Navíc taková koncentrace vymakaných hrudníků na 1m2 se taky jen tak nevidí. ()

Sonick

Kupa krve, úžasné komiksové ztvárnění, strhující souboje, pár hrdinských keců a nakonec titulky u kterých se člověk nenudí. Co ještě požadovat? No vážně! Tomuhle se říká zábavní průmysl! ()

saladín.

Vizualne dokonale - Ästhetik pur (kto by to povedal na bandu chlapikov pobiehajucich poldruhahodiny po platne v ciernych slipoch a nonsalantne chrupajucich jabka na prechadzke horami mrtvol ze). Minus po pol hviezdicke za prehnany patos v druhej polovici a miestami za hnanie moznosti CGI za hranu, potazme za nepravdepodobne digitalne potvorky. Jo a kecy o politickej a historickej korektnosti neberiem. Hodnotte FILM. ()

DonFrolimo

Hostina vytecna, pokud jde o akci, kameru a potrebu se rychle identifikovat s nejakym dostatecne muskulaturnim hrdinou. Jenze bohuzel vysledek je cernobilejsi nez sam comix (ponechme stranou, ze ten je barevny). Projevuje se to na az nechutnem rozdeleni stran na ty dobre a na ty zle. Ti prvni, spravni bili hosi, hajici nasi skvelou civilizaci, ti druzi, cerni a zluti dekadenti, zrudy a zavidenihodne kvalitnejsi erotiky schopni padousi. Comix je rezba a stejna jednoduchost, koukam se na dokonalou kresbu a jsem spokojen. Film je take rezba (mozna jeste vetsi, rozhodne pusobivejsi) a je stejne jednoduchy, koukam se na dokonalou kameru a aranzma a nedela to se mnou nic. Ve stylizaci je to slusny vykop z comixu do filmu, ale na tom se film stavet neda. Navic comix si zachovava pribeh, silny a jednoduchy pribeh o odvaze, zrade a tak dale. Film to dokonale pohrbil pod jiz zminenou hromadou. A to pomijim jak se ve me obraci vsechno to skutecne recke. ()

Trinculo odpad!

K tomuhle filmu nemám moc slov. Viděl jsem ho asi dvacetkrát, znám ho nazpaměť a zlato jsem v něm neobjevil. Všechno co je v tomhle filmu už někde bylo. Chce-li někdo shlédnout film, který oslavuje lidské tělo, využívá principy obrazu-malby namísto obrazu-oka, fašismus, Sparťanství, retro nostalgii za Řeckou civlizací, modernistický rasistický výklad dějin, nahotu a fyzické činnosti, pusťte si Olympii od Leni Riefenstahl. Je to sice 70 a více let staré, ale filmařsky geniální. Pravda milujete - li mitcult, a chcete-li si nalhávat, že tento film nic z výše uvedeného neobsahuje, tak zvolte 300. Ale říkám, že u Riefenstahl se dočkáte všeho toho a v daleko lepší kvalitě. PS: Snyder by neměl na Watchmeny ani myslet, natož je točit. ()

Gawain

Visuálně hezké, ale popravdě řečeno se tenhle styl už poněkud okoukal, příběh prakticky žádný, Butlerova neschopnost normálního projevu, neustálé řvaní "Sparta!" a bojové scény, které místo aby vzrušovaly, tak spíš nudí... ()

Metlosch

Nechápu veškerý cirkus kolem tohohle filmu. Po nadšených reakcích jsem čekal dokonalou bojovou vřavu, ale dočkal jsem se pouhých pár herců tajtrlikujících před modrým plátnem ve studiu, hromadou sparťanského nacionalismu a hrdosti, filmařského patosu a scénáristického zoufalství. ()

tubera

možná se nedrží historických fakt a možná že nutí malý děti, aby byly agresivní :D ale tohle se mi prostě líbilo! nářez. 5/5 ()

YOGI_BEAR

Být to dlouhé jako epizoda nějakého seriálu nebo ještě lépe nějakého sitcomu, neměl bych námitek. Ano, spávně, nedokoukal jsem to. A to jsem to zkoušel dokonce nadvakrát. Film sází jen na jednu kartu, kterou je vizuál. Originální animace, přesně podle rámečků komiksu. V Sin City mi to nevadilo, tady to bylo utrpení. Absence pořádného příběhu je tu cítit až moc. V součtu tedy krásně natočené, ale naprosto o ničem. ()

Rieux

Toto je SPARTAAAA! Tu mame vsetci skvele TELOOOO ! A Perzania vyzeraju ako DEMONIIIII !! Nemal som z fimu uzasny pocit, ale nieco v mojom vnutri mi hovorilo, ze mu nemozem dat tri hviezdicky a zaradit ho medzi priemer. To urcite nie je. Tak som sa sam seba opytal, ci dam dve alebo styri. Vzhladom k tomu, ze sa to dobre pozera som zvolil tu lepsiu moznost. Ale upozornujem, hodnoty v tom nehladajte, ani s tou historiou to nie je autenticke - spartania nezabijali svoje deti co mali handicap - a vzhlad Perzanov je fakt zarazajuci. Ale ak vezmem do uvahy to, ze to vymyslel tvorca Sin City, tak ide asi o to najlepsie co mohol vytvorit. ()

sew810

Absolutně nejadrenalinovější film všech dob ( kdo nekopal s Leonidasem do Xerxeova vyslance tak jako by nežil ), mega brutál extra super živijó nejvíc biják pro mě!!!!!!!!!!!! ()

George89

Ničím nezabrzditelná "MEGA-JATKA", která si to valí pořád dopředu. Na DVD to byla bomba, ale z kina jsem si odnesl zážitek na celý život. Přece sami musíte uznat, že svištící krev v "bullet-timeu" snad nikdy nebyla přitažlivější. ()

Chester46

V tomhle filmu se ukazuje co je to čest, síla a láska k vlasti. Škoda, že tyhle slova a jejich význam už moc lidí nezná. Vůle a odhodlání Spartaňů je veliká. Nevzdávej se ikdyž je bitva předem prohraná. Vzdoruj do posledního dechu. Nádhera ()

mamutt

Ne, ten film není dobrý ani příliš zajímavý, avšak splňuje vše co jsem od něj čekal. Macho akční nářez sword&sandal, který může konkurenci najít možná jen u Conana, ale ten postrádá motiv jdem na smrt, proto, že to za to stojí. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod