Napínavá pohádka byla inspirována starou, nepříliš známou pověstí o Andělské hoře na Karlovarsku. Alvína (S. Postlerová), princezna anglická, utíká z královského dvora se svým milým, nalezencem Ursinem (M. Vašut), do dalekých Čech. Ursinovi je však brzy jeho panství na Andělské hoře malé a princezna už není jediná žena, která ho zajímá. Když anglický král (L. Munzar) zjistí, kde se jeho dcera nachází, vydá se i s vojskem Andělskou horu dobýt. Chce získat zpět, co je mu nejdražší, svoji milovanou dceru. (Česká televize)

honzic

Jen průměrný film či pohádka, kterou trochu oživuje výkon Munzara a Vašuta, ale žádný zázrak, scénář i výprava jsou slabé. Hodnocení: 40 % ()

allegria

Byla jsem zvědavá na zpracování legendy, o které se léta mluví v souvislosti s Karlovarskem. Co mě ale zklamalo nejvíc (kromě zcela nudného zpracování děje) byly herecké výkony, hodné ochotníků nejhoršího kalibru. Jako by to ani ty herce vůbec nebavilo. ()

Naby

Filmova pohadka, ktera je spis adaptaci divadelni hry. Pribeh nebyl priliz poutavy a prokladani deje "psi" casti bylo teda absolutne mimo misu. ()

Hombre8

Neskutečné, že jde s pomocí tolika solidních herců natočit takovouhle hovadinu. Krize počátku devadesátek v českém filmu v plné nahotě. ()

PowPow

Ale jo, v rámci nízkorozpočtových pokusů o dramatické pohádky v 90. letech to patří k tomu lepšímu. Hudba je doslova otřesná, ale Marek Vašut má charisma a ten nápad se psem to trochu oživil. ()

horskejvlk

Tak odfláknutou televizní pohádku jsem po revoluci neviděl, třepající se kamera na začátku pohádky, štábního vozu, který se drkotá do Andělské hory, nám alespoň ukazuje vozovku a náves v roce 1993. Jasně ukazuje že režisérka která má malý rozpočet a žádnou vizi se snaží alespoň kopnout svoji uměleckou vizi důstojně do autu. Nužno dodat, že se ji to daří skvěle. Sázka na scénář Jiřího Chalupy, známého ze Studia Kamarád před rokem 1989, se vyplatila. Zbytku pomohlo luxusní obsazení pohádky. Marek Vašut jako náladový Ursi ( medvěd ) je k sežrání i Simona Postlerova jako anglická princezna je skvělá. Repliky a jednotlivé záběry jsou pojaty jako divadelní hra na kterou se ovšem rad podívám. Odpouštím i současné záběry zříceniny na které se dívá ovšem i Ursinus když volá aby, cikány nebo rómy, respektive cikánku-rómku ( abych nikoho neurazil) Máriu procházející zříceninou hradu, přivedli do hradní síně. Znamená že i chudá pohádka může být koukatelná, neboť nechybí pohádkové poučení, veskrze anglické- realistické : “když uvidíte rozlícenou medvědici kterak se sápe na opuštěné dítě, nechte to být, nebo vám jednou až vyroste poblázní dceru a uteče s ní do nějakého zapadákova- Čech.😀 Proto 5 ⭐️ ()

milos.bradik

Jako pohádka je to velmi nepodařené, ale ona to pohádka není. Nízké hodnocení spočívá v tom, že to většina lidí hodnotí jako pohádku, ovšem ona je to pověst, není sice také nijak zvláštní, ale zaslouží si průměrné hodnocení. Jako pohádku bych to ohodnotil nulou, tedy jako odpad, ale je tom pověst. ()