Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

kamil.i

Faunov labyrint bol pri mojich očakávaniach miernym sklamaním. Je to jedinečný film s geniálnou kamerou a neuveriteľnou, nikdenekončiacou fantáziou Guillerma del Tora, no chýbal mi komplikovanejší presah medzi magickým svetom a realitou s menej jasnými hranicami. Jednotlivé postavy a scény prináležia ku kapitolám, ktoré striktne oddeľujú dva svety. Týmpádom sa divák ťažko stotožní a uverí vo fantazijné postavy aj napriek ich vizuálne perfektnému prevedeniu. To je len malá výhrada. Keby však bola napravená, Faunov labyrint by bol bezchybný film. ()

M1k9

Fantasy nebo historické drama s příměsí násilí? Ta kombinace je hodně zvláštní. Sergi López herecky dominoval, španělštinu jsem si užil a vůbec vidět čas od času neamerickou produkci je moc fajn. 7/10 ()

Nolanofil

Rozprávka pre dospelých, v ktorej ma hlavná detská predstaviteľka, neskutočne iritovala. Odhliadnuc od toho, je to veľmi pekné fantasy, v ktorom sa krv nepoužíva samoúčelne, ale v rozumných a presných dávkach. Miestami som sa nudil, ale inak palec hore. Scéna zašívania kapitánovej papuly je výborná. Tak isto ako del Torové pracovanie s rozpočtom, za 19 mega by to nenatočil nikto iný. ()

Furmi

Jeden z najcitlivejšie podaných snímkov aké som kedy videl. Spojiť tak vážne téma akým je vojna s detskou fantáziou a rozprávkovosťou sa zdalo byť až do doby kedy vyšiel Faunou Labyrint nemožné. Film ktorý vo mne zanechal tak silné emócie ako len pár iných filmov. Videné 3x po tretej projekcii som uznal že musí byť zaradený do mojej Top 10 odráža presne moju predstavu o tom o čom by skutočné filmové umenie malo byť. 91% ()

Hernycztek

Labyrinth je jeden z prvních filmů, který proslavil del Tora a já si ho paradoxně nechal až nakonec, s vidinou zlepšení nálady po spíše neúspěšném The Shape of Water. Bohužel jakkoliv je to celosvětově úspěšné a známé i mezi svátečními diváky, tak pro mě to byly utrápené dvě hodiny. Vždy jsem žil v domnění, že Španělsko nemá ošklivé ženy, ale Guillermo mě svým castingem přesvědčil, že tomu tak není. Lépe se mi sledovali záporní vojáci, než obličeje zdejších hereček. Oba světy byly vykresleny skvěle, jak ten fantasy s prvky hororu, tak ten válečný. Jenže ani trochu se mi nelíbilo prolínání mezi nimi a veškerý dobrý dojem šel rázem stranou. Pohádkou pro děti bych to určitě nenazýval, už jen díky brutálněji vykresleným scénkám a maskám potvůrek, které jsou výborné a navozují docela creepy atmosféru. Nicméně, na každou pozitivní věc jsem našel jednu zápornou, a tou poslední, kvůli které jsem se tak nudil, jsou zdlouhavé a nezáživné dialogy. Takže mě, jako náročnějšího diváka, nemá tohle čím překvapit a lépe než průměrem to hodnotit nemůžu. ()

Flopik

V dobe svojho vzniku by ma film pravdepodobne očaril, dneska už však nepatrí k ničomu výnimočnému. Pochválim vizuál ktorý je nádherný a tú rozprávkovú časť ktorej mohlo byť troška viacej.Inak ma to nenudilo ale ani nenadchlo. Pre mňa priemer ale chápem aj veľké hodnotenie. ()

petikacka

Viděla jsem v době vzniku a dodnes cítím tu sílu, kterou na mě dolehl...Já ten film miluju i když je brutální, ale na druhou stranu plný dětské fantazie a víry ve vysvobození...Ta nesamozřejmá dětská odvaha bojovat za čest a za život...Což u dospělých, až tak samozřejmé není...Konec mě naprosto zabil a proto jsem film viděla pouze JEDINKRÁT!!!...Přesto mi to připadá, jako by to bylo včera...Stejně to mám i se SOFIINOU VOLBOU, 1x a dost, pokud si mám uchovat duševní zdraví... Za mě 100% ()

TheSpearCZ

To spojení kruté reality s pohádkovou linkou je čistě geniální tah. A funguje na diváka na 110%. Definoval bych to jako okouzlující pohádka pro dospělé, má to naprosto nenáviděného záporáka kapitána Vidala v podobě Sergi Lópeze, který popravuje hlava nehlava, krásný vizuál společně s kostýmy a hudbou a režisérsky je všechno také v pořádku. Navíc tu potěší právě i scény ze světa fantazie. Za mě velmi příjemné překvapení a pro mě osobně bezkonkurenčně nejlepší film Guillerma del Tora. Lepší 4* ()

storq

Spíše se ale přikláním k tim 5ti * ..ovšem na úplný počet to není. Určitě nejlepší del Torův film , jak už tu bylo mnohokrát napsáno. Navíc takovou úzkostlivou a zároveň uvolňující atmosféru co vyvolává tento snímek, tak jsem u žádného dlouho nezažil. Vždy jak jde o děti jako např. v Hrobě světlušek , tak je to o to drsnější .... ()

strangercz

Příjemný snímek který mě svou atmosférou překvapil brácha řikal že první polovina nudná ale mě to tak nepřišlo hodně sem se bavil a to je důležitý doporučuju ()

ddf76

Tak u me vyhral timhle filmem na cele care Guilermo del Toro nad Cuaronem (Potomci lidi). Del Torovi evidente sedi filmy s fantastickymi motivy. Laberinto del Fauno ma skvely scenar, atmosferu a pekne triky. Opravdu bomba. Skoda, ze se vubec nebude promitat v nasich kinech. Od Mexicke jizdy jsem zase videl hrat herecku Maribel Verdu v roli Mercedes. Doporucuji vsem, kteri maji radi originalni pohadky s horrorovym nadech. ()

Martyr

Vsetko zacina velmi vzrusujuco a tajomne. V zapati sa dozvieme o co vlastne cely cas pojde a nejake prekvapenie sa nekona. Dve linie pribehu filmu nepomohli, skor mu pritazili pretoze sa mi zda, ze ich nespojovalo absolutne nic. Film ma 112 minut ale mal by mat viac, lebo ani pocas tejto dlhej doby sa okrem rychleho zaciatku nedozvieme o historii zucastnenych postav vobec nic. Napriklad preco sa Faun podobal na zabijaka zo Saw :) . Ako rozpravka pre menej narocnych ano, ako nejaky vazny fantasy-drama projekt nie.65% ()

psycho_6

Pro mě nejlepší film roku 2006. Del Toro vytvořil opravdu působivé temné fantasy a krutý válečný film v jednom balení. Skvělá kamera + perfektní technická stránka + úžasné herecké výkony + dechberoucí soundtrack = 5 hvězdiček. ()

atlet

Kdysi jsem četl jednu recenzi na tento film - "kvůli takovýmto filmům vznikl film". Nestačí než souhlasit. Prolínání "pohádky" s krutou realitou války je zajímavý počin, který klidně nemusel fungovat, ale fungoval...španělština dodává tomuto filmu kouzlo a herecké výkony tento film vyzdvihují o kategorii výše. Jen doporučení - nedívat se na tento film se slečnou! Při některých scénách člověku není zrovna příjemno (viz. mučení zajatců apod.). ()

Procker

Na tenhle snímek jsem se neskutečně těšil a nebyl zklamán. Jsou to vlastně dva filmy v jednom. Jeden se věnuje válečné události a ten druhý je fantasy, v kterém si malá Ofelie vytváří svůj vlastní kouzelný svět, aby nehostinnou situaci lépe zvládala. I když mám žánr fantasy velice rád, tak v tomto filmu ho bylo málo a vůbec mi to nevadilo. Možná to bylo lépe, že se režisér více věnoval valečné události. Ale oba dva filmy se dobře prolínají a vytváří nádherný celek. A nejen svou vizuální stránkou, příběhěm, vybranou muzikou, ale i výbornou kamerou a výpravou. Vše je dotaženo do posledního puntíku, včetně srdcervoucího konce. Byl to prostě vynikající filmový zážitek a jeden z nejlepších za poslední dobu. PS: Už se těším na další tvorbu Guillerma del Tora. 5*/95% ()

Pfff

Souhlasím s Civalem. Na tento film jsem slyšela chválu snad odevšad,ale výsledek mě zdaleka tak nenadchnul...obě dvě příběhové linie byly tak nějak nedotažené. Byla to hezká podívaná,ale to je asi tak všechno. Škoda. ()

Czernozub

Krásná fantasmagorie, originálně zpracovaná (vzhled magických bytostí, lokace...) a krásně zakončená. A Faunova španělština? Mm, koncert pro moje uši! ()

Elgin

Strastiplna rozpravka situovana do suroveho prostredia v obdobi nepokojov v Spanielsku. Nadherne vysperkovany pribeh Ofelie prelinajuci fantaziu s realitou. Ako celok film posobi kompaktne a zanechava urcity odkaz v divakovi. Vyborny Sergi Lopez samozrjeme vrelo doporucujem 90% ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia