poster

Tvář vody

 • USA

  The Shape of Water

 • Slovensko

  Podoba vody

 • Kanada

  The Shape of Water

 • Nizozemsko

  The Shape of Water

 • Velká Británie

  The Shape of Water

 • Nový Zéland

  The Shape of Water

 • Austrálie

  The Shape of Water

 • Irsko

  The Shape of Water

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2017, 123 min

Externí recenze k filmu (18)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Humanistické poselství balí do přitažlivého žánrového a vizuálního obalu, odkazujícího na období klasického Hollywoodu i režisérovy předchozí filmy. Symbolického motivu vody přitom využívá k rozehrání pohádky pro dospělé o obojživelném Netvorovi a emočně i sexuálně strádající Krásce." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ****

  "V inšpiratívne zrežírovanom podobenstve, zahalenom do nostalgického swingového oparu, s bohatou vizuálnou symbolikou, logicky založenou hlavne na vode, vtipnými dialógmi a silnými hereckými výkonmi, zaslepenosť a brutalitu poráža otvorenosť a láska. Aspoň niekde." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Pokud dáváte přednost líbivé formě před obsahem, pak budete spokojeni, možná i nadšeni. Kdo se ale ponoří hlouběji do vody, zjistí, že příběh je mnohem mělčí, než se u kvalitního snímku sluší. Stejně jako se nedokáže dost dobře vyjádřit němá Elisa, nepovedlo se to ani del Torovi." (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) ***

  "To ovšem neznamená, že by se Del Torova novinka nepovedla. I přes všechny slabiny vycházející z míchání rozličných žánrů se jedná o ukázku čisté tvůrčí představivost, která není v časech stále stejných sériových blockbusterů k zahození. Stejně jako Del Torovo pedantské lpění na praktických…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Druhý Faunův labyrint se nekonal. On ani neměl, Tvář vody představuje jiný žánr, dýchá odlišnou poetikou a tematicky ji zajímají zcela jiné věci. To ale neznamená, že se nejedná o dojemný a magický film, který vás od první minuty vtáhne a nepustí. Navíc zde mluvíme o nezaměnitelné vizi muže, který…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Nikolas Vyskočil) ****

  "Stále se však podle mě jedná o jeden z výraznějších del Torových filmů, ve kterém vyčnívají silné stránky režiséra v podobě kouzelné dobové atmosféry a silných hereckých výkonů (především Michael Shannon), které doprovází krásná Desplatova hudba." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Přes svou naivitu ale Tvář vody rozhodně není vhodná pro děti, neboť obsahuje mimo jiné masturbace, full frontaly, hnilobu končetin, průstřely různých orgánů, sprostá slova a důchodcovskou pleš. Především Hawkinsová a Shannon jsou výborní (Shannonova postava má úžasný dar každou větou někoho…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš)

  "Tvář vody není rozhodně ideální kandidát na Oscara pro nejlepší film, nicméně několik cen z technických kategorií si jistě zaslouží. Neumím posoudit, čím je americká filmová akademie natolik okouzlena předvídatelným příběhem, že film získal tolik nominací, ale Oscaři nebyli nikdy mou silnou…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Svoje zohráva i hlas rozprávača, ktorý tento ľúbostný rozprávkový príbeh, kde ani smrť nie je definitívna, rámcuje mimo obraz poetickou úvahou o láske. Medzi iným v nej zaznie: Čo možno povedať o nej, o nich? Milovali sa až kým nezomreli? Je láska to, čo všetko pretrvá a obklopuje nás neustále,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Zápletka filmu ani mnohé jeho prvky tak sice nemusejí být každému po chuti, přitom ale Tváři vody nelze nepřiznat její mnohé kvality včetně prvotřídního zpracování, které je důsledkem po všech stránkách výrazné a profesionální filmařiny, a díky němuž je Tvář vody poměřována i na Oscarech jako…" (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) ****

  "Tvář vody pro mnoho diváku je evidentně nudnou a příliš přímočarou sázku na jistotu, kterou del Toro natočil jako rehabilitaci po nepříliš povedeném (a dlouhá léta trvajícím) tvůrčím období. Já ale ve filmu vidím velmi osobní film osobitého autora, který funkčně spojuje jeho hlavní trademarky a…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ****

  "Očekávala jsem, že se bude autor snažit o ekologickou agitku, jak už to v posledních letech bývá. Záchrana vodních tvorů v kontrastu se zlými lidmi. Tentokrát se ale pozornost soustředila především na vztahy a schopnost porozumění mezi lidmi i živými tvory navzájem. Film působí chvilkami trochu…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Tvář vody je tak ve svém jádru béčkový monster film, který se však Guillermo del Toro svou vytříbenou vizuální režií, reflexí doby a filmů i sexuálními motivy snaží přetvořit do vyšší umělecké ligy. Pokud by film získal Oscara, byl by to unikát, akademici většinou moc neslyší na žánrové filmy…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Naprostá většina postav je velmi schematická a bez vývoje, slouží pouze jako figurky k vyjádření důležitých myšlenek o podstatě lidství a obav ze samoty, s nimiž se každý vyrovnává po svém. Což jsou přesně ty hezké, ušlechtilé a nepodvratné myšlenky, jež se musejí akademikům líbit. Ale to ani tak…" (více)

 • Multiverzum.sk (Ivan Kučera) ****

  "„Akademická“ snímka od (polepšeného?) úchyla, snažiaca sa zapáčiť skôr filmovej kritike než bežným divákom, ktorí si chcú užiť dobrý a originálny film. Nadšenie z relatívne „podobného“ Faunovho labyrintu sa rozhodne neopakuje." (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Ideální moderní pohádka. Hladce propojená hra s fantasknem a realitou, kde jinotaj má tak akorát místa, aby na sebe nestrhával pozornost a nekazil čistě estetický prožitek z filmu. Guillermo Del Toro produkuje film přesně na půli mezi svou typickou stylizací a společenskou angažovaností, z něhož…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Jako v každé pohádce pak má i Tvář vody vlastního vypravěče a černobílé rozdělení postav, kde ti dobří jsou zcela schválně ti společností nejvíce odstrčení – ať už je to homosexuální soused (Richard Jenkins) a černošská kolegyně (Octavia Spencerová), kteří si v Elizině přítomnosti rozvinuli…" (více)

 • Subsvet.cz ****

  "Rozhodně však velmi příjemné filmové pohlazení, které potěšilo jak nádherně odvyprávěným sci-fi příběhem z dob, kdy nebylo potřeba zahlcovat diváka efekty, tak i kreativním stylistickým rukopisem, který zvládá příběh nenásilně upgradovat na dnešní divácké požadavky. Ještě nedávno jsem se vztekal,…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace