Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Rockerman

Tak toto je, zřejmě parketa Petra Čtvrtníčka! Na rozdíl od pozdějšího filmu "Poslední plavky", který byl strašný, je tato divadelní hříčka skvělou možností pro P.Č., jak dokázat, že je vtipným člověkem. Tuto "hru" navíc napsal sám život a P.Č. ji jen skvěle přepracoval a uvedl na jeviště. ()

Ukubumbahoo

Navenek musím brečet smíchem, ovšem uvnitř přichází zamyšlení a znepokojení, jak v dnešní době probíhá manipulace sportovních utkání. Obávám se také, že manipulace zdaleka nekončí pouze u sportu. Smutné? Určitě! A proč? Protože peníze! a to je 2x smutné. ()

Luk Skywalker

Je to spíš smutné než veselé, jak se někteří lidé pohybující se ve vrcholovém českém fotbale vyjadřují jako dlaždiči, ale já se stejně smál téměř neustále. Nevěřil bych jak může být smršť nadávek zábavná v podání Čtvrtníčka a Lábuse, ale Čtvrtníček je zde o dost lépe připraven co se týče textů než Lábus. Podle mě vytěžili z těch odposlechů maximum. ()

franya69

Scénář této Čtvrtníčkovy divadelní hry se vlastně napsal prakticky sám, díky zveřejnění policejních odposlechů známé korupční kauzy Ivana Horníka. Tento rychloprojekt, který já osobně považuji za výbornou satiru poměrů v českém fotbale je velice vtipný, trefný a ukazuje krásy českého jazyka. Hlášky z odposlechů, improvizace a výborný přednes obou aktérů hře dodávají spád a šťávu. Oba si své role evidentně užívají, obzvláště pak Petr Čtvrtníček v roli Ivana Horníka exceluje.Rozhodně doporučuji všem kdo mají rádi peprný reálný satirický humor a nebojí se místy opravdu ostrých vulgarit... :-) ()

valheru

fotbal nemusim. ale čtvrtníčka musim. ty vole to by člověk blil z toho...to je zase móda na nás chodit... no prostě MAZEC ()

Miki68

Má vůbec cenu k tomuhle kultovnímu představení ještě něco dodávat? Kdykoliv se na něj znovu dívám, nestačím žasnout nad způsobem, kterým tvůrci uchopili tu neuvěřitelnou ubohost a trapnost, aby ji povýšili na umění. A taky se vždycky těším na hudební velmi vtipně vypointované vsuvky orchestru Bezdrev a pěvecké výkony (skvělý Petr Wajsar!). Úžasné. "tyvole to bych blil!" ()

mutace

Čtvrtníček a Lábus jsou evidentně námětově vyčerpaní. Komedie hodná varietních umělců, a to ještě té nižší kategorie. ()

Redix

"Hele mi volal tén,Pelta." "Ti volal Pelta jo?" "No" "Čurák,a co chtěl?" "Nic" "Nic jo?" " No" "A co si mu na to řekl vole?" "No nic no" "Si mu řekl dobře vole" :D ()

Fat'Fatal

Naprosto skvělé. Člověk by blil z výrazů pánů bafuňářů, ale za to, že je Čtvrtníček s Lábusem citují, jim nikdo nemůže říct ani popel. Čtvrtníček: Jak si dorazil draku, dobrý? Co? Lábus: No asi vo půlnoci, no cesta na hovno. Čtvrtníček: Ty vole, tady je taky sníh, to mi vyliž prdel, teda, ty vole. Přednes naprosto geniální, Ivánek šáhne Dáše ve sprše kopačkou na švába a ona povolí... Čtyři hvězdy, jednu strhávám za to divadlo na začátku a na konci. Čtvrtníček: Ty vole, dyť to sou mrdky ty diváci. Lábus: To je házení perel sviním, to divadlo. Čtvrtníček: Tywe sviním, to je slabý slovo, dyť to de úplně do prdele. Jirka Lábus vyměnil Kaisera za Čtvrtníčka a i tak je to výborný. A i to vystoupení Poláška na konci, kdy mluvil k divákům, to jsem se mohl potrhat smíchy... Čtvrtníček: A cos jim řek? Lábus: Jako že jsme drahý, no. Čtvrtníček: No tos jim řek dobře, a co jako voni? Lábus: No tak, voni jako že by dali třicetník. Čtvrtníček: Třicetník, jo? Ty vole, to se posrali v kině? Cos jim řek na takovej blábol? Lábus: No že za to nevstanem ani z postele. Čtvrtníček: No jistě. ()

Stíba

Skvěle zpracovaná satyra na dění v českém fotbale, která musela účastníky téhle kamufláže neskutečně psychicky zdeptat... lehké, vtipné, nadnesené... ()

NiaWolf

O aféře ve fotbalu, na kterém je celá hra postavena, vím jen trochu. Možná proto mi tak zábavná nepřišla, protože jsem mnohdy netušila o čem je řeč. Lábuse mám ráda, ale slyšet ho mluvit sprostě mě vážně nijak nenadchlo, ač sama nejsem žádný svatoušek. ()

Haitower

Naprosto dokonalé zpracování kapří ligy. Forma minimalistická, představení velkolepé. Diváka neznalého fotbalu, kterého donutí někdo znalý koukat, by mohlo napadnout "A co jako? Vždyť jen seděj!" , ale v téhle hře jde jen a pouze o obsah a jak ho dvojice Lábus - Čtvrtníček podává, je něco fantastického. Dodneška se stala tradice sportovních výjezdových akcí našeho "velkoklubu", si Ivánka večer pouštět a stále se mu smějeme, až slzy stékají. ()

P. J. D.

Další kuriózní případ, kdy kroutím hlavou nad tím, že něco, co měla být ve výsledku jen přihlouplá fraška, která by za moc nestála, je něco tak skvělého. Ona trojice, co čte v podstatě dialogy a používá k tomu své herecké dovednosti v podobě mimiky, gest, různých pazvuků a výroků zde exceluje. Hudební doprovod pravda není zas tak světový, ale i tak není špatným. Přesto to není na pět hvězd, protože v podstatě nejde o nic světoborného, co by nedokázal každý druhý herec v naší zemi. Avšak ten nápad, to je něco. I tak je to pouze na čtyři hvězdičky. ()