Fantastická čtyřka: Silver Surfer

• Česko Fantastická 4 a Silver Surfer (více)

Po smrti Dr. Dooma se tým Fantastické čtyřky vrací zpět do zaběhnutých kolejí. Reed Richards alias Mr. Fantastic se ožení se svojí přítelkyní Sue Stormovou, když tu náhle spolu se zbytkem týmu, Johnnym Stormem a Benem Grimmem, budou muset čelit zcela novému protivníkovi. Ten má jméno Silver Surfer a přišel jako předzvěst zničení celého světa! Je jenom na našich hrdinech mu v tom zabránit! Čtyřka se ale bude muset zapotit ještě více, jelikož v roli padoucha se vrátí také Dr. Doom, který samozřejmě netouží po ničem jiném než se pomstít... Japonští rybáři právě loví na moři, když náhle proletí po nebi cosi zářícího a voda v moři ztuhne. V Egyptě zase začne padat sníh a zasype pyramidy. Na západě Spojených států dojde po průletu stříbrné komety k výpadku elektřiny... Podivné fyzikální a klimatické jevy se začínají objevovat po celém světě a zajímá se o ně pochopitelně i doktor Reed Richards přezdívaný Mister Fantastic, který se chystá konečně oženit se Susan Stormovou alias Invisible Woman. Na svatbu se těší i dva zbývající členové Fantastické 4, Susanin bratr Johnny a Ben Grimm. Ti také přemluví Reeda, aby uspořádal rozlučkový večírek. Ten se zprvu brání, ale nakonec svolí. A právě když se baví s přáteli, přijde za ním generál Hager. Chce, aby Reed pomohl při identifikaci nebezpečných jevů a přispěl k jejich zastavení. Reed, který tuší, že jevy vyvolává kosmická radiace, navrhuje sestavit čidlo, které tuto radiaci zachytí a zabrání vytváření hlubokých kráterů, které na místě vznikají. Čidlo má být připojeno na vojenský obranný systém. Sám ho ale sestrojit nechce, nemá čas, bude se ženit. Doporučuje doktora Wagnera... Ve skutečnosti ale na čidlu pracuje. Právě ve chvíli, kdy stojí se Susan před knězem, dostává zprávu, že New York je ohrožen, hrozí mu sesuv. Susan se sice podaří zabránit havárii vrtulníku, škody po průletu Silver Surfera – jak pojmenují letící stříbrné těleso – jsou značné. Johnny – Human Torch – ho začne pronásledovat, dojde ke rvačce, ale Johnny se zřítí na zem. Od té doby se necítí dobře. A brzy se ukáže, že když se někoho dotkne, vymění se za něj – má v těle proměňující se molekuly. Média píší o Reedovi posměšně, Susan si stěžuje, že nikdy nebudou žít jako ostatní. Reed proto slibuje, že až tohle skončí, všeho nechají a Fantastickou 4 opustí... Mezitím je ohrožen Londýn, uprostřed Temže se vytvoří obrovský kráter a čtyři přátelé jen s námahou odvrátí smrt mnoha lidí. Generál Hager se domnívá, že Reed není schopen svět uchránit, a povolá Victora Von Dooma, přestože ho Reed před ním varuje... Reed pochopí, že energie, kterou je vybaven Silver Surfer, vychází z jeho prkna, od něhož je ho třeba oddělit. Začne na tom pracovat, což ale ve skrytu dělá i Von Doom, který se chce sám prkna zmocnit a stát se všemocným... (TV Prima)

Chen

Ó, podívejme, comicsový film, kde výjimeční jedinci nejsou na zhroucení z toho, že mají úžasné schopnosti. Nemusí řešit diskriminaci a utlačování, naopak jsou obdivovanými hvězdami. To prostě kritici špatně snášejí. Jenže Fantastická čtyřka vždy byla spíše rodinnou zábavou, veselou, odlehčenou a já jí tak beru. Ať si kdo chce peskuje, mně se Fantastická čtyřka a Silver Surfer docela líbila. ()

Jango_Fett

Zábavnější než jednička, Doom konečně získá komixový vzhled a přibude i Silver Surfer a mráček Galactus. NIc převratného, ale zase takový průšvih to nebyl. ()

Hees

Silver surfer má ľahko predvídateľný príbeh a len veľmi málo sa snaží upútať.Zmes rôznych problémov a srandy pôsobí rušivo.A keď človeka nič v takomto filme neprekvapí je to skôr na škodu.Buď s toho mala byť paródia alebo film o hrdinoch takto človek nevie.V každom prípade ako odychovka sa pozrieť film dá. ()

Martin741

Aj ked jednotka bola iba priemerna Hollywoodska blbina, dvojka je na tom uz horsie. Prvu polku filmu sa nedeje nic, a v druhej je akasi pofiderna akcia, ale ani ta nestala za vela. 40 % ()

marcek

Skvela akce, paradni vizualni zpracovani a ftipky k tomu. Nejlepsi byl asi Chris Evans jako "super-ctyr-hrdinovy-hrdina" :) Chtel jsem dat 4 hvezdy, ale je normalni, aby mela Jessica Alba kazdych 10min jine oci?? :) ()

Rocky88

Na všech frontách to dopadlo tak, jak se dalo očekávat. Storyho režie se téměř vyrovná Bollově, scénář je tak dementní a plný nablblých dialogů, až sahá do výšin nebeských, herci jsou neherci a od odpadových vod drží dál tento film pouze triky. V té záplavě sraček se člověk opravdu musí soustředit pouze na ně, jinak by ho mohla postihnout nějaká újma na zdraví. ()

shyster

Stejná blbost jako první díl. Ústřední herci jsou nepřesvědčivý (i Chris Evans). Tim Story jako režisér potvrzuje absenci talentu a z mnou nepochopitelného důvodu to vydělalo dost na to, aby se točil další díl. Takže Tim má zajištěný důchod. Jediným pozitivem je zde to, že si film dokázal udržet úroveň předešlého filmu. To není ale pochvala. ()

dezorz

Dokonc aaj take kravoviny ako F4 2 v porovnani sm nohymi komiksovymi predlohami vyzneju ako majstertiky. Zeby preto tvorcom komiksovych filmov stacila taka nizka latka? Neradi skacu so spidermanom, supermanom ci inym x-manom vysoko do oblakov? ()

cariada

No ze záčátku jsem si říkal co je to za blbost ,ale pak se to docela slušně rozjelo. Je to sice spíš pro děti ,ale nemáte li co v noci dělat je to dobrý. ()

WoWoW

Takhle šíleně nudnou komixovou adaptaci jsem fakt ještě neviděl a doufám, že už ani nikdy neuvidím. ()

O´Neill

Zatímco u prvního dílu sem se skvěle bavil, u dvojky totéž říct nemohu. Narozdíl od jedničky sem se zde nezasmál ani jednou, a celkově je to pojato mnohem vážněji než první díl, což já rozhodně jako plus nedávám. Ve finálním rozhodnutí zda dát 3 nebo 4 hvězdy, dávám slabší čtyři hvězdy, o kterých rozhodla Jessica Alba, která je opět neodolatelná. ()

Crawler-D

Nečekal jsem hodně, ale takhle málo rozhodně ne. Ke cti jsem FF2 přidával, že narozdíl od Spider-Manů, Shreků a Pirátů se nekasal tím, o jak moc bude lepší a jak hrozně drahá byla. Bral jsem to jako upřímnou sebereflexi své nedkonalosti a po trailerech, které byly narvány zajímavými momenty a spoustou akčních scén, jsem se docela těšil, že když nic, tak z toho vzejde zábavný, akcí nabitý film, který se přesně hodí do parného dne....Kdepak, Tim Story je pořád břídil, který filmu nedá jasnou strukturu, scenáristé nedokáží napsat scénu, ve které by nebyla logická/dějová chyba nebo prostě dialogový blábol a Jessica Alba stále neumí hrát. Což nepřekvapí tak jako fakt, že Chris Evans přebírá otěže po Michael Chiklis,protože jeho postava Johnnyho je jedinou zajímavou, živelnou a aspoň trochu reálnou postavou, která se ve filmu objevuje. Ioan Gruffudd s Jessicou Albou stále během celého filmu řeší své problémy s manželstvím, což se většinou snaží podat vtipně, ale postupně se to stává více umorným. Pozitivum představuje i nový "záporák" Silver Surfer s určitým charismem, který jakoby to jedný bral vážně a vše okolo bylo barevným cirkusem. Ani ta akce není taková, jak bych přinejmenším očekával. Věřil jsem, že po trailerech alespoň v tomhle ohledu film vynikne, ale kromě jedné honičky (celý teaser) a závěrečného boje se vlastně ničeho nedočkáme. Nevím tedy, proč ten film vznikl, ale vím, že pokračování tu bude zase za dva roky...a opět se všemi záporáky. ()

C0r0ner

O třídu horší než první díl. A už ten byl na pomezí neúspěchu. Podle mě je špatný celý ten koncept, kdy čtyřka hrdinů působí spíš jako banda strašných šašků, kteří se třískají s dalším kašparem a nakonec kupodivu zvítězí. Tyhle braky mají aspoň jednu výhodu - nenudí. 50% ()

carly

odsejpalo to. a záver bol celkom vtipný. a na Chrisa Evansa sa veľmi dobre pozerá. ale inak? bolo to také zľahka o ničom. až na Silver Surfera. ten sa mi páčil ()

pakobylka

Popcornová zábava v duchu prvního dílu, takže by se mohlo zdát, že není o čem přemýšlet - a že si tři poctivé hvězdy zaslouží ... Jenomže milá "Fantastická čtyřka" se nejprve zdlouhavě přehrabuje ve svých vlastních problémech, takže rozjezd je pomalejší, než je zdrávo. Když se konečně předvede a pokusí se dokázat, že pořád válí, přiblíží se finále - a to je poněkud rozpačité, řekla bych. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Zapeklitá záležitost s koncem světa se podle očekávání uspokojivě vyřeší, leč nemohla jsem uvěřit lehkosti a samozřejmosti, s jakou čtyři fantastičtí hrdinové hodili přes palubu pozoruhodného chlápka, který se s neobyčejnou statečností postavil na jejich stranu. V závěru už mu nemohli pomoci - možná ... Abych byla spravedlivá - jeden z nich ho alespoň trochu postrčil ... Ale nezdálo se, že by jim jeho další osud jakkoli ležel na srdci - a že by byli ochotni uronit pro něho byť jen jednu jedinou slzu. Drazí supermuži a drahá superženo, styďte se ! To si říkáte kladní hrdinové ? Tímto jste u mě prohráli - na celé čáře. Nejspíš je vám to jedno, ale víc jak 2* vám věnovat nehodlám. P.S.: Silver Surfer vyhlížel tak nějak jako namakanější T-1000 ze druhého "Terminátora" ... :-) ()

Juto

Ako pokračovanie je to znesiteľné. Ale stále nič výnimočné. Tim Story nie je dobrý režisér. A na filme je to vidno, zas ma to trošku nudilo. 5/10 ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Silver Surfer dostane druhou šanci

Silver Surfer dostane druhou šanci

01.03.2018

Pokud byste se marvelácké legendy Stana Lee zeptali, kdo je jeho nejoblíbenější superhrdina, odpověď by zněla Silver Surfer. Stříbrný mimozemšťan, který je rychlejší než světlo, se samozřejmě objevil… (více)

Stan Lee slibuje další hrdiny na plátnech kin

Stan Lee slibuje další hrdiny na plátnech kin

06.07.2013

Zakladatel Marvelu a duchovní otec většiny superhrdinů z této stáje má úctyhodných 90 let, ale pořád je vitální, velký sympaťák a s chutí hraje své minirole ve většině filmů podle svých předloh.… (více)

Wolvie už za rok?

Wolvie už za rok?

11.07.2007

Příští filmové léto ovládnou superhrdinové. Roztočí to plecháč Iron Man, pak přijdou Batman a Hulk a nakonec do toho svou kamennou pěstí praští Hellboy. A studio 20th Century Fox odvážně tvrdí, že by… (více)