Boží zápasník

• Česko Nespoutaný (více)

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiální text distributora)

wosho

Zklamání a rozpaky,občas jsem se zasmál-ale netrhalo mě to bránice a až tak divné a šílené se mě to taky nezdálo.Teda snad pro ortodoxní katolíky je přestava mnicha-zápasníka dost ujetá,ale pro mě ne.Škoda............................viděno po druhé a musím přidat a dat ****. Sposta vítek zůstavá, ale nevím čím to je, ale na podruhé mě ten film oslovil mnohem lépe. Má v sobě nějaké kouzlo a moc krásnou kameru, hudbu a sestřičku. ()

cab

"Nacho" je kucharem v sirotcinci, ktery se pere o preziti kvuli nedostatku financi. Aby zachranil nebohe ditka, prihlasi se do dobre dotovaneho wrestlingoveho turnaje, ktery rad sleduje v televizi. Maskovany zapasnik za dobrou vec je narozdil od kratkych, ale za to vtipnych a energickych traileru v hodinu a pul trvajicim filmu jen stinem prislibene zabavy. Poslepene kousky v rychlosti a nedbalosti sesmoleneho deje asi nekde na barove zidlicce nezachrani od odzivane nudy ani agilni (Jack Black). 50% ()

eagle-eye

Nemám Blacka příliš v oblibě, zato jsem si oblíbil Hesse díky skvělému Napoleon Dynamite... Bohužel Boží zápasník kvality jeho prvního celovečeráku nedosahuje. Což o to, hrdina filmu není nepodobný Napoleonovi, jeho přítel není nepodobný Pedru Sanchezovi, hlavní zápletka "Podivínské zápasy" jsou lehce zvrhlé a freaků je zde možná více než v Napoleonovi (pouliční dvojka, vášnivá tlustoprdka, dračí a jiní zápasníci), nicméně výsledkem je docela nesourodý celek, kde se chvílemi svíjíte v křeči po zemi, jenže pak po dlouhé chvíle sledujete tlachání o ničem. Na závěr přesto musím konstatovat, že pokud bude Hess pokračovat v nastoleném trendu, tak jedině dobře, takových komedií je beztak setsakramensky málo... ()

Lionheart

Není to tak špatné, jak jsem si původně myslel, vlastně jsem si celkem užíval tu parodii na církev a naivní romanci a hrdinskou epiku. Na Jacka Blacka je tam celkem málo "fekálního humoru", což je jednoznačné plus a Ana de la Requera je prostě nádherná jeptiška a díky ní je vlastně velmi pochopitelný onen zápal Nacha. Jinak příliš to vtipy nehýří, ale špatné to není, jen úsměvné, na Blacka naštěstí dost málo trapné, takže ty tři hvězdy za nadhled a jeptišku si to zaslouží. ()

Vejrrr

Zas tak moc jsem se nesmál.. Aspon ne tak jak jsem doufal. Black je talent a dokáže z minima vytěžit maximum. Ale tady pokulhával děj a zas tak moc těch špeků tam nebylo ;) ()

Mekgrůdr

Pokud znáte humor Jacka Blacka, tak vás nemůže nic překvapit a víte, že právě Jack drží vždy celý film nad vodou. O Jimu Careym se říká, že jeho grimasy jsou už okoukané a nikoho nebaví. Možná by se to dalo říct i o Blackovi, ale tady dal do role mnohem víc. Prostě jsem se hodně bavil, líbilo se mi prostředí Mexika a Jackův kostým byl špička! Rock určitě bledne závistí. Rozhodně zase jedna ze záplavy komedií, která má úrověň. ()

Dominique

Půl hvězdy za Jacka, celou jednu za nádhernou jeptišku, kvůli které se ještě pár nocí bojím spát ve společnosti, půl hvězdičky za nápad, půl hvězdy za hudbu a další půl hvězdy za Anu. ()

Brylin

I přes přízemní a vesměs infantilní humor představuje Nacho Libre filmovou jednohubku na deštivé letní odpoledne, která pobaví. Příběh těží z originálního nápadu a kontrastu zápasnického a klášterního života a šťávu mu dodává zejména zarputilý Jack Black a krásná tvář Any de Reguery. Dvě a půl hvězdičky. ()

TaanStari

Už od začátku jsem si říkal, že mi to něco připomíná - Napoleon Dynamite. A taky že jo, když je to od stejného režiséra. A stejně jako Napoleon to sice má několik dobrých vtipů, ale strašně se opakujících. ()

KOZEL84

S Blackovým komediantstvím je to jak se zdejším hodnocením-na houpačce.Tentokrát se to zhouplo dobře,Black to utáhl sám a já se slušně bavil.''Jak si mě našel?'':D ()

Jurkodak1

Většinový divák z ČR se odreagovává filmy Zdeňka Trošky, já takovýmito filmy, a jelikož mi tento film opravdu zvedl náladu a líbila se mi krásná uvolňující jihoamerická stylizace a herecké výkony, tak dávám Nacho libre 5 hvězdiček. ()

Joll

Velmi zábavné!!Trošku netradiční humor který každý nemusí ale příznivci Balcka si přijdou na své :). Hudba dělá hodně a doslova jsem se do ústředního motivu zamiloval a z obyčejných scén dělá vtipnější než by jsou. PS: nechápu proč je tu psán Efren Ramirez tento herec je sice super, ale v tomto filmu nehraje! Skeletona hraje Hector Jimenez mimochodem velmi povedeně. ()

CrazyLom

jeden by řekl, že komedie je o tom se dobře zasmát. a ono ejhle... JB je sice přesvědčivý, ale k čemu to je, když dostal tak tragicky nudný scénář... ()

Olík

Cesta Obtloustlého klášterního kuchtíka za svým snem stát se obávaným wrestlingovým zápasníkem. Sečteno, podtrženo a bez zbytečných kudrlinek ohodnoceno jako další typicky ujetá a hlavně opět slabá komedie s Jackem Blackem. Kurňa chlape, to chceš takhle šaškovat do konce života?!# ()

Ukubumbahoo

V našich končinách nedoceněná komedie a hlavně nedoceněný příběh. Zatímco v Mexiku zná příběh "božího zápasníka" každé malé dítě, u nás se mnozí pouze chytají za hlavu a nechápou co se to zase natočilo za "paskvil". Měl jsem tu možnost být na premiéře se 2 mexickými kamarády, kteří mě již před představením seznámili s příběhem a mýty které se kolem něj točí. Spousta lidí v tento příběh v Mexiku věří, stejně jako jinde lidé věří ve své národní hrdiny u kterých původ či existence není zcela jasná. Všechny tyto příběhy se předávají formou vyprávění z generace na generaci a proto se tedy interpretace každého příběhu liší v různých detailech. Každý si pak už jen může vybrat. Já si vybral Nacho Libre a jsem nadmíru spokojen. ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)