Boží zápasník

• Česko Nespoutaný (více)

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiální text distributora)

Janek

S tímto humorem sympatizuji, Napoleon je pro mě kultovní záležitost. Dávám ****, ale je to tak 70%, Nacho už není tak ucelený a "úchylný" jako Napoleon. Ale stále je to relativně sranda - Jack Black je dobrej, i když mi občas vadili ty "Tenacious D" vstupy. A roli Petera Stomareho jsem vůbec nepochopil. ()

Jenda

Tak jako mne nebavil Napoleon, tak mne nebavil Nacho. Od filmů s Jackem Blackem už jsem zvyklí očekávat větší zábavu a vtip, proto jsem byl pozásluze zklamán ()

becki_tu

Tahle komedie má takový jeden drobný nedostatek - není totiž skoro vůbec vtipná. Kvůli Blackovi však nemám to srdce dát téhle bláznivině ještě nižší hodnocení. ()

prome

Obcas jsem se i zasmal ale cekal jse od toho vice, Podle traileru melo jit o komedii s velkym potencialem ale ve vysledku je to prumerny film s par dobrymi vtipy a nic vice ()

Pepy

Tenhle film nezískal asi nikde inspiraci. Režisér Jared Hess, neví asi která bije. Jestli máte rádi sport, tak se na to nedívejte, hrůza a děs kam se jen podíváte. Už od první chvíle vás to nebude bavit, tak jako mě, podle mě je to stráta času. Opravdu velmi pokleslý film. ()

F.man

Jack Black, ač jeho humor sedí mi skvěle, šlápl tentokrát hodně vedle. Neexistující scénář, nudné prostředí, chabé fóry... To nedokáže zachránit ani on. Abych ale nekecal, pár vtipných (velmi vtipných) momentů se v Božím bojovníkovi najde, ale jako celek prostě slabota. I don't believe in God, I believe in science. ()

Ridick

no, jack black opat vali, ale v trochu slabsej verzii, ako tomu bolo v skole ro(c)ku, ale aj tak je to komedia, kt. infaltilny scenar a humusacke sceny pobavia fanusikov tohto zanru. ()

blackrain

Láska k wrestlingu a rodnému místu hory přenáší. Pro svůj klášter se vyplatí bojovat s nejsilnějšími muži ve městě a vyhrát. Jack Black je šílenec, ale byl vynikající. Celý film je postaven jen a jen na něm. ()

kaylin

Jestli se Jack Black v případě tohohle filmu snažil, tak všechny ostatní faktory stály proti němu. Někde jsem četl, že "Boží zápasník" je komedie. Ovšem musela se stát chyba, protože film vlastně není vůbec vtipný. Naopak, pozitivní jsou na něm momenty, které jsou spíše vážné. Jack Black je mnich, který v klášteře "vaří", ale jeho snem je být zápasník, což je trochu proti nařízením, která církev má. Jenže srdci neporučíte, a tak se zrodí Nacho Libre, zápasník, který chce chudým dávat. No jo, není to originální. Osobně mám wrestling moc rád, ale ani z toho tu moc není, protože jediný zápas, který stojí aspoň trochu za něco, je zápas poslední. Navíc ani v tomhle ohledu se tvůrci příliš nesnažili a prostě nemají nic navíc, co by mohli nabídnout. Plácají se ve stereotypu, snaží se být absurdní, ale jsou jenom trapní. Jared Hess se snaží o trochu jiné komedie, jen prostě zapomněl na to dělat komedii a dělá jen to trochu jiné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/9-umelec-diktator-nacho-libre-rise.html ()

YURAyura

8/10 Po Napoleonovi Dynamite uz jsem zhruba mel predstavu, ceho se mi dostane a prestoze se nesplnila, zklaman jsem nebyl. Sice uz to nebylo tak uderne, ale nove prostredi Mexikeho venkova v kombinaci s wrestingem, ktery mezi nami defcaty bytostne nesnasim, dalo za VYRAZNE podpory Jacka vzniknout dalsimu ujetemu filmu stojicimu na hrane divneho Acka a jeste blockbusteroveho Artu. Talo to do par zivych temat a kdo chtel, mohl premyslet a jeste se bavit - Skeletono y Nacho Libre nenakopou prdel kazdemu protivnikovi, ale budou si je pamatovat... ()

Desperado

Na mainstream podivné a na uvoľnenú podivnosť Napoleona príliš mainstreamové. Ale Black tu zachraňuje čo sa dá. Hess sa topí v šťavnatých audiovizuálnych, no predsa niekedy nepochopiteľne zdĺhavých gagoch, kde chýba rázny skeč, a aj tie musí so svojím komediálnym timingom ustáť Jack Black. Ale tá skvelá atmosféra voňavého a slnečného Mexica, neraz pripomínajúca rozprávanie Deppovho Don Juan DeMarca, podčiarknutá s chytľavým soundtrackom a Hessovým absurdným humorom či snaživo ambicióznym lúzrom Blackom, ma núti nejsť pod tri hviezdičky. ()

Petfruf

Nejprve jsem si myslela, že filmu dám o hvězdičku víc, ale druhá polovina je troku slabší. Nicměně je to pořád příjemná nevulgární komedie se spoustou vtipných momentů. Jack Black je jako vždy skvělý. Jedna z věcí, proč se mi film líbil je ta, že mi hodně připomíná filmy Wese Andersona - vizuálně i hudebně. ()

maverick10

Nehrat tu Jack Black je to bezducha kravovina bez spetky napadu a komedialniho smysleni. Ovsem kdyz tu Jack hraje, je to stale bezducha kravovina bez spetky napadu - jen to komicno se tu trochu projevuje - ovsem ne ve scenari nybrz v mimice Jackova xichtu. Ale to je porad strasne malo. ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)