Lesy

Mladá a citlivá dívka se v hrůzostrašném příběhu utkává se zlem, jež ožívá mezi stromy. Falburn Academy je prestižní dívčí škola ukrytá hluboko v lesích. Její nejnovější studentka Heather Fasulo (Agnes Bruckner) však není jako všechny ostatní – slyší záhadné hlasy. Rodiče (Bruce Campbell, Emma Campbell) ji zanechali pod hrozivým dohledem ředitelky Traversové (Patricia Clarkson) a jejího podivného učitelského sboru a Heather si brzy uvědomuje, že ve Falburnu nic není takové, jaké se zdá. Když spolužačky začnou záhadně mizet v lesích, Heather děsivé tajemství odhaluje – a dostává se jí za to lekce hrůzy. To nejdůležitější, co by měl člověk ve Falburnu vědět, je to, že z lesů není úniku. (oficiální text distributora)

J*A*M*A*L

Čistě průměrný horor. Nenudil jsem se u něj, byl zajímavý, ale nijak mě neoslovil. Je pravda, že jsem měl o The Woods jiné mínění, čekal jsem jakousi vyvražďovačku v trošku jiném podání, ale nezabíjelo se tam vůbec. Až teda na konci, o čemž mi bylo jasné, že na konci to takhle nějak bude, a tudíž krvavý závěr se mi z celého filmu líbil nejvíc. Ten se vážně povedl, ale jinak celý film průměrný, "nenudný" a nekrvavý. Za trošku povedenější konec však o stupeň lepší hodnocení dát bohužel dnes nemohu. I když jsem u titulek o té čtyřce přemýšlel, ale dnes dám trojku. ()

Klay

Lesy potvrzují, že McKee je přesně takový zabiják dobrých námětů, jak předvedl už v May. Žádný cit pro atmosféru nebo pro tempo, jen nenápadité hororové obrázky prohnané přes hnusné kamerové filtry. Jediné výraznější plus jsou herci, teda spíš herečky a samozřejmě Bruce Campbell sotva se mihnoucí v pár scénách. Čekal jsem rozhodně víc než laciný horůrek na jedno použití. Dobré tak na zaplácnutí HODNĚ nudného večera. ()

Trash

Mohl to být skvělý atmosferický film, no bohužel...celkově to na mě zapůsobilo jen jako trailer. Každopádně i tak jsem se nenudil ani chvilku, i když občas jsem si vlastně říkal, že se až tak nic moc neděje...kontrast, že? :c) Celé je to prostě jakési takové nedotažené, z tématu se dalo určitě vytěžit víc, snímek působí spíš jako nějaká skica. Každopádně skica velice působivá...takže osobně výsledek hodnotím na tři a půl *, ale zde to raději zaokrouhlím směrem nahoru. Důvod? Téma černé magie mě láká a tohle mi navíc celkovým pojetím přišlo takové klasické...že by Hitchcock? No nevim, ale za brak považuju úplně jiné filmy, viz. Fakulta. Howgh. ()

Illy

Nadprůměrně natočené a závěrečná "sekerová" scéna je prostě mňam. Plus mě velice potěšila účast Bruce Campbella, alias Ashe z Evil Dead. ()

Heroine odpad!

Hrozná blbost. Čekala jsem na konci nějaké pořádné vysvětlení, a ono se ukáže že ty staré čarodějnice jsou staré čarodějnice... ()

animario

Horrůrek s podmanivou atmosférou,evokující Povídky z Krypty a jim podobné (krátké,lehce strašidelné). Stylem vyprávění i hereckými výkony retro návrat k horrorům z 90.let. Taková sympatická jednohubka. ()

kohut

zacina to ako Girl Interrupted, pokracuje to ako Harry Potter (internatna skola, nadprirodzene ukazy) ale nejak to nikam nespeje a vobec... ()

helraiser

Nádhernej atmosférickej horror odehrávající se v internátu obklopeném lesem. Režisér vytěžil z námětu maximum, dalo by se říci, že film stojí pouze na atmosféře, ale nutno dodat, že na dokonalé atmosféře. Skvělá atmosféra, výborné herecké výkony a výborní herci dělají z Lesů výborný horor i bez gejzírů krve což mnoho lidí sice neocení a vůbec nepochopí, ale já byl rozhodně spokojenej. Paráda. ()

Vabr

Rozhodně oceňuju pokrok Lucky McKeeho od jeho prvního May. Zde už je to profesionální, úhly jsou pěkné, postavy sympatické a atmosféra je dobře utvořená, taková zajímavá s trochou tajemnosti. Nejlepší rozhodně byla šikana hlavní postavy - ohnivý rozkrok, u toho jsem se zasmál nejvíc 😂. Pořád se tam něco za oponou děje a ke konci dostaneme i krev, ale osobně mi přijde, že jsem asi zcela nepochopil, co se tam přesně celou dobu tajemného odehrávalo. Moc jsem to z konce nezjistil, takže je pak těžké o filmu mluvit, protože vím jen, že je ta škola divná, ale nevím, proč přesně. To mohlo být lépe vysvětleno a víc toho ukázat. Vyhodnocení: Miluju klasický středoškolský šikanátorky ()

HonzaMag

Slušně budovaná atmosféra, jinak nic světoborného. Výborný Bruce Campbell se chtěl obejít bez své oblíbené motorové pily a málem na to doplatil ... :-) ()

estee

Neviem si pomôcť, ale nepôsobilo to na mňa ani hororovo ani mysteriózne.Rebelka, ktorá sa nevzdáva aj napriek nepríjemnej spolužiačke a divnej riaditeľke, aby sa nakoniec dočkala satisfakcie, je pre mňa vyslovená nuda..Asi aj vďaka tej nude mi unikli niektoré pohnútky a konanie postáv..Jedna* za ten hudobný podmaz. ()

vincchuppo

Film, který má od začátku na víc. Závěr to celé zabil. Hudba skvělá, herci skvělí, atmosféra skvělá, počáteční zápletka skvělá, závěr to kazí. Jinak si myslím, že fandové žánru by si tento film mohli celkem slušně užít. ()