Lesy

The Woods

Krvavý les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 87 min

Během sledování tohoto filmu se mi honily myslí dvě věci. 1. Takto nějak by to mohlo vypadat, kdyby Kingova Carrie navštěvovala Bradavice. 2. Patricia Clarkson je zatraceně nedoceněná herečka. Lesy jsou průměrný horor, který staví na povedené atmosféře a slušném hereckém obsazení studentek. Dívčí škola, uprostřed hlubokých a tajemných lesů, jejíž historie sahá stovky let do minulosti. Škola plná mladistvých studentek, podivných učitelek i děsivých tajemství. Elegantní ředitelka s chladným úsměvem a podivným klidem, učitelka s tikem v obličeji a pravidelné dávky sklenic mléka. U Lesů se možná nebudete bát, ale rozhodně stojí za zhlédnutí.(4.11.2012)

Báječně stylový horor staré školy s nádhernou kamerou a skvěle odvedenou prací se zvukem. Nebýt slabšího konce, mohlo to být krásných pět hvězdiček. I tak moc příjemné překvapení a opravdu nechápu, jak to, že film šel rovnou na DVD. Pro fanoušky žánru lahůdka.(26.12.2006)

• Flakotaso

Lucky McKee uměl skvěle vybrat hudbu a sladit ji s obrazem už tady, ovšem dějově mě The Woods neskutečně nudil svou stupiditou a v případě největšího hororového klišé všech dob - neustálých, jakože strašidelných šeptajících hlasů, dokonce iritoval.(10.5.2013)

Tak nám Bruce Campbell poněkud zestárl a ztloustl - to já ovšem taky, takže není nač si stěžovat. A pokud jde o to pustit se do křížku s kořeny a větvemi obtěžujícími nevinné dívky, sotva lze nalézt zkušenějšího odborníka. O zjevné inspiraci Raimiho dílem se tu už zmínil nejeden uživatel a co se týče nápadné podobnosti ústřední zápletky s nedostižnou "Suspirií", také nejsem první kdo si jí povšiml. Originalitou a rychlým spádem tedy "Lesy" nijak zvlášť nevynikají a poněkud chaotický závěr snímku na dokonalosti také nepřidá, ale za zklamání bych tento vizuálně zdařilý a přiměřeně strašící horor určitě neoznačil.(14.3.2010)

V podstatě jde o celkem nudný rádoby horor...Ovšem-snaha o temnou atmosferu je tak vytrvalá,že se to ke konci filmu opravdu začne dařit,navíc samotný nápad nemá chybu.Do toho všeho pro mě zbožňovaný Bruce Campbell coby otec hlavní hrdinky...No,nakonec ty tři bodíky si to zasluhuje.(5.5.2008)