Lesy

The Woods

Krvavý les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 87 min

Zaujímavé, hlavne tou atmosférou a herečkou Agnes Bruckner. Už predtým ma zaujala v podpriemernom Venom (2005) no tentokrát sa teším na jej vlkodlačí Blood and Chocolate (2007).(29.12.2006)

Po první polovině filmu, která oplývá fakt dobrou mysteriózněmrazivou atmosférou bohužel přichází o něco slabší druhá polovina a úplně zkurvený zakončení, ke kterýmu ta druhá půle směřovala bohužel docela jistě a hlavně nezajímavě. Sice Bruce Campbell vyfasuje na konci sekeru, ale nějak toho s ní moc nepředvede, což je docela škoda a všechno pak musí zařídit Agnes Bruckner, která ale nevypadá tak cool jako Bruce. slabší 4*(29.12.2007)

Až na scénu s autem, kdy rodiče odvážejí Heather a na, jak to napsat, odfláknutý konec to byl pro mne nadprůměrný snímek svou atmosférou... Snímek, který mě přikoval k sedačce od prvních minut a až na zmíněné pasáže se mi líbil až do konce... Atmosférická a hudební stránka perfektní až mě mrazilo v zádech a zastavoval se mi místy dech... Herecký výkon Agnes Bruckner se mi též velice líbil... Pro mě velice přesvědčivý a dobře podaný výkon... Ke snímku se budu rád vracet, i když na začátku zmíněné věci mi asi budou trnem v oku napořád...(10.11.2008)

Stará škola uprostred pochmúrnych lesov, čudné učiteľky, náznaky šikany medzi dievčatami, záhadné zmiznutia, samovražda.... Malo to všetky predpoklady na dobrý hororík so slušnou atmosférou a tajomným príbehom. Žiaľ, očakávania sa nenaplnili. Netvrdím, prvá polovica bola vydarená, mala mrazivú a tajomnú atmosféru, dejová linka dokázala vzbudiť zvedavosť a postavy sa vyvíjali nad očakávania dobre. Potom prišla druhú polovica a s ňou aj postupné rozpletanie príbehu, ktorý ma však bavil čím ďalej tým menej. Koniec bol už totálny úlet, niečo tak odfláknuté sa vidí málokedy. Škoda, potenciál tu bol, len ostal nevyužitý. 60/100(11.6.2014)

Stylový horror s naprosto dokonalou atmosférou a skvele padnoucím obsazením. Chvilemi jsem si pripadal jako bych koukal na klasicky Hammeracky kousek. McKee v zadnem smeru nezklamal, predvedl obrovsky cit pro budovani napeti a atmosfery a navic mel opet velmi dobrou ruku pri obsazovani hlavni hrdinky. Doufam, ze nespadne do kolotoce srackoidnich remaku, jako se to stalo napriklad Ajovi. Rozhodne jeden z mala aspirantu na nejlepsi horror roku 2006.(24.9.2006)