Lesy

Krvavý les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 87 min

• anderson

Na tento film som sa celkom tešil. MAY totiž považujem za výborný horor a jeho tvorcu som tipoval za talentovaného filmára. Bohužiaľ THE WOODS je neuveriteľne nudná zlátanina, ktorú za horor môžu pokladať iba ľudia, ktorí z predmetného žánru doposiaľ nič nevideli, prípadne tí, pre ktorých sú reprezentatívnymi predstaviteľmi tohto druhu filmov také "pecky" ako DE BONTOV ZÁMOK HROZY či KAMINSKÉHO DIABOL PRICHÁDZA. Hlúposti tváriace sa ako umenie, ktoré v konečnom dôsledku naplno odhaľuje neschopnosť ich tvorcov. OBITUSových (pre mňa nepochopiteľných) 5* nech všetci hororoví fanúšikovia berú ako varovanie. (3.10.2006)(3.10.2006)

Kultivovaný horor vzdávajúci poctu temným silám "tam vonku". Retro prístup pomáha vytvoriť skvelú atmosféru a vôbec nevadí, že film neprináša nič nové. Všetko čo tam je, funguje tak, ako má...(16.2.2009)

• castor

Nezajímavý pokus o horor, který se celých svých 87 minut marně snaží navodit atmosféru šedesátých let, kam je zasazen. Film místy, i když nepříliš účinně, využívá laciné lekačky, fyzický hnus (usekané končetiny a podobné výjevy z jiných hororů) nahrazuje digitální smrští větví okolních stromů. Nevýrazní herci pak společně s tvůrci pozapomněli na nadhled a s vážnou tváří se doklopýtají až do finále. Podobně laděných hororů najdete desítky v policích i těch nejzapadlejších videopůjčoven.(8.1.2008)

V podstatě jde o celkem nudný rádoby horor...Ovšem-snaha o temnou atmosferu je tak vytrvalá,že se to ke konci filmu opravdu začne dařit,navíc samotný nápad nemá chybu.Do toho všeho pro mě zbožňovaný Bruce Campbell coby otec hlavní hrdinky...No,nakonec ty tři bodíky si to zasluhuje.(5.5.2008)

Atmosférou povedený horor o tajemné internátní škole pro mladé dívky, kde se dělo a stále děje něco podivného, ačkoliv se všichni tváří až překvapivě v pohodě.(19.11.2013)

• - Mená učiteliek sú vlastne názvy miest amerického štátu Michigan - Charlevoix, Mackinac, Arbor, Traverse. (misterz)

• - Právě tento snímek přinutil M. Night Shyamalana změnit název jím režírovaného filmu z původně plánovaného The Woods na nám dnes známý Vesnice (2004). (Hejtmy)