V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

Tereza11

Tento film dokáže, že je přinejmenším hoden svého jména...Opravdu po jeho shlédnutí budete chtě, nechtě rozpolcení.. Neskutečný herecký výkon McAvoye, opravdu jsem chvílemi žasla jak dobře se mu podařilo vcítit se do role, ba hned do 23😂 Tento film je pro mě krásným důkazem toho, že tolikrát ohrané téma, typu tři unesené studentky v ponurém sklepení, se dá vyšvihnout do skutečně brilantní schizofrenické jízdy a že to není podívaná pro žádné měkkosrdcaté povahy, ale jen pro opravdové dravce😁 ()

evita_

Som odpadávala. Ja byť na mieste tých dievčat tak už asi pri druhej identite alebo po druhom dni poprosím, aby ma radšej zabil ako znášať toto. Absolútne krásne opísaná psychická porucha - verím tomu, že keď pán hlavný hrdina nacvičoval túto rolu, tak priamo študoval ľudí s týmto druhom ochorenia, lebo takto to zahrať....palce hore. V každom prípade nie je na škodu vidieť kvôli pochopeniu záveru aj ostatné Shyamalanové filmy (ja som ich samozrejme nevidela). Našťastie moja úžasná spoločnosť ma uviedla do obrazu :-) ()

panfilmu

Nebyla to taková jízda jako VYVOLENÝ, ale já osobně byl dost nadšen, že konečně po tolika letech přišlo pokračování a líbilo se mi obsazení, tím myslím : McAvoy a ta holka, TO BYLO DOST HEZKÉ SPOJENÍ. Její strach a jeho dost rozličné herectví v několika postavách mě bavilo. Opět vlastně dost nenápadné, úchyl co unese tři holky, už to by vlastně stačilo na dost zapeklitý a sakra dobrý kriminální film, ale ono to samozřejmě nestačí, on je to jen vrchol ledovce. Ano, když, je to pokračování VYVOLENÉHO, tak tam musí být zákonitě zápletka jak prase a musí tam jít o víc, než se na první pohled zdá. A to u mě film dokonale splnil. Na konci totiž přišel DRAVEC a ten mě uchvátil ! bude to skvělá postava a vynikající protivník pro B. Willise v pokračování PAN SKLENĚNÝ, snad to kouzlo vydrží a trojka bude úžasným završením všeho. No ale od trojky hercu : S.L. JACKSON, WILIIS, MCAVOY se nedá očekávat průměr a režisér a scénárista v jedné osobě M. SHYAMALAN, to snad neposere ?! Doufám. ()

Jirkacek

Snímek Rozpolcený jsme si doma pustili na základě doporučení CommanderCZ, podle něhož se jedná o zajímavý film. Po uplynutí 117 minut jsem s ním musel rozhodně souhlasit, ale nejdříve jsem se musel dostat z pořádné deprese. Skoro jsem se bál, abych v sobě nenašel také několik osobností jako hlavní, ale nikoli kladný hrdina tohoto filmu. Nechtěl bych se totiž s dalšími dohadovat, kdo napíše komentář k filmu, i když by mi nevadilo, kdyby za mne někdo uvařil večeři a chodil do práce. Nicméně negativa určitě převažují nad výhodami a tak jsem Kevinovi vůbec jeho postižení nezáviděl. Rozpolceného naprosto dokonale ztvárnil James McAvoy, který musel zahrát zlého i hodného muže, ženu a dokonce náctileté dítě, vše v jednom těle a marně jsem hledal nějakou chybu v jeho provedení. A věřím, že kdyby se ukázalo na světle všech 23 různých osob, že by je všechny zvládl.Režisér a autor scénáře M. Night Shyamalan nám nachystal opravdu netradiční podívanou a líbilo se mi, že nechodil dlouho okolo horké kaše. Hned na začátku totiž Kevin unesl tři mladé studentky a uvěznil je kdesi v podzemí, přičemž jsme se až na úplném konci filmu dozvěděli, kde že to vlastně holky trávili několik dní. To značně zvyšovalo napětí, které vždy eskalovalo v okamžiku, kdy za nimi do podzemní místnůstky přišel Kevin. Jeho chování bylo jako kdyby si holky vytočili nějakou postavu z 23 nabídek na kole štěstí, protože se vždy choval jinak. Záleželo, kdo zrovna byl na světle, čili kdo Kevina v té chvíli ovládal a i méně inteligentní člověk by poznal, že je to magor. Režisér naservíroval pomalé tempo s postupným odhalováním toho, o co Kevinovi vlastně únosem holek šlo, ale i na to jsme si museli počkat až do úplného závěru filmu. Mezitím ubíhal jeden den za druhým, holky se sice o něco pokusily, ale neúspěšně. Kevin zatím docházel za psycholožkou, která se mu snažila pomoci, ale ani ona nestačila na jeho 23 osobností a až pozdě zjistila, co Kevin udělal. Celou dobu v něm totiž zrála postava číslo 24 a když se objevila na světle božím....No, nebudu podrobnosti samozřejmě prozrazovat, abych vás neochudil o výjimečný zážitek, stejně si na to budete muset počkat až do úplného závěru. Ten mne nijak nepřekvapil, spíše jsem ale čekal něco více, než jak to dopadlo. Byl jsem tak lehce zklamán, že mě režisér lákal na velké lízátko s píšťalkou a místo toho jsem dostal malý bonbon s karamelem. Prostě se z tématu dalo udělat více, ale chápu, že nebylo jednoduché něco takového natočit, když měl režisér v sobě jen 2 lidi - sebe a scénáristu. Tento film určitě stojí za shlédnutí a doporučuji si k TV uvařit mátový čaj a zapálit zklidňující vonné svíce. Sečteno, podtrženo, Rozpolcený ode mne získal tři rozpolcené hvězdy ***. ()

Nihat

Dve hviezdičky sú čisto, ale čisto za herecký výkon, ktorý previedol James McAvoy. Na základe popisu filmu som čakal psychologické drama s jedným, alebo viacerými zvratmia na základe hodnotenia som čakal, že nebudem sklamaný. Opak však bol pravdou. Premisa filmu v podobe 23 roznych osob sa nenaplní a je to v zásade iba vo forme prifarbenia informácie - počas filmu totiž spoznáte iba 4 (s trochou fantázie 5 osob). Kevinova doktorka charakter, ktorý vysvetlí ako daná porucha funguje. Shyamalan však okrem jej rozprávania nevyužil nič z rukojemníckej drámy na vysvetlenie, alebo osvieženie príbehu, vnútorný boj a namiesto psychologickej drámy s rozuzlením na konci sa film skončil v podstate patetickou naháňačkou. Príbeh na pozadí jednej z protagonistiek sa ukázal iba ako prostriedok ako zabezpečiť koniec rukojemníckej drámy, avšak s jej príbehom sa nič nestalo. Jediné čo teda filmu zostalo bol výkon McAvoya a jedna popkultárna narážka na film Unbreakable s Bruce-om Willis-om. ()

Keywee

Za mě to byl průměrný film s velice nadprůmerným výkonem Jamese McAvoye.🙂 Užijete si ho, za pár dní možná nebudete vědět, o čem byla hlavní dějová linka, ale na Hedwiga a slečnu Patriciu 100% nezapomenete do konce života. Pro někoho je to málo, pro mě pořád dost na 4*! ()

entokr

Pokud tohle je druhý díl z trilogie a první u mne měl odpad, tak toto je něco úplně jiného, to jsme na protější straně přímky. Nemůžu si pomoct ale miluju Jamese McAvoye, von není jenom pěknej chlap, on sakra i umí. V tomhle filmu u mě poměrně klesl jako doteď vnímaný sex idol, ale to jen proto, že jeho vyšinutí mysli a bravurní herecké výkony zasluhující minimálně Oskara mě naprosto sesunuly do kolen svojí věrohodností, ba až přirozeností. Neměl sebemenší problém, ani vteřinu nezaváhal a jeho výkon byl tak uvěřitelný a tak živý, že jsem celou dobu jen nevěřícně žrala každé jeho gesto a s pusou povolenou v pantech obdivovala, jak je pro něj naprostou jednohubkou zahrát minimálně 6 úplně jiných postav. Celý film utáhl naprosto s přehledem a člověk měl i pocit, jakoby právě zhlédl dílo na jehož kvalitě se podílelo mnohem více herců. Příběh, herci, všechno naprosto vyhovující, ale to, co předvedl James byla bomba mezi bombami a to se jinak hodnotit prostě ani nedá. Fakt, že si při natáčení zlomil ruku, ani nepípnul a další dva dny natáčel jakoby se nechumelilo, mluví myslím samo za sebe. To je prostě pro mě PAN HEREC! A ten film dokonalost 5 hvězd podtrženo a s hvězdičkou. :D ()

Dalajlada

Mazácké. Naprosto perfektní psycho. McAvoy se tu našel a zahrál to naprosto dokonale. Jeho schopnosti zahrát jakoukoli postavu jsou opravdu obdivuhodné. ()

ilegal1983

Tak vcera som sa konecne dokopal k tomu aby som tento film zhliadol.Pravdupovediac asi ho uz nebudem pozerat viac krat ale to nemeni nic na tom ze moje hodnotenie nebude nizke.Herci slusny na jednu teenegerku ktora kazi celkovy dojem pretoze mi prisla ako poleno.Rezia dobra ako vzdy zo zaciatku sa nic moc nedeje proste klasika typek unesie teenky v aute...A az o dost neskor sa dostavame k samotnemu chorboplodnemu mysleniu unoscu ak to tak mozem nazvat.Dovtedy ale nuda a hlavne preto by som to uz znova nepozeral.No od druhej polovice to rezia hroti a klasicky uzatvara putavou hudbou a maximalne vyhrotenym dejom.V prvej polovici som to mal chut vypnut no v tej druhej naopak tlieskam.Treba vydrzat a oplati sa vam to 75%. ()

AdasBadass

Jo tak po shlédnutí tohoto filmu jsem dlouho nevěděl co napsat. Snímek doporučen. Z traileru na mě působil nezajímavě. Na konci jsem čuměl s otevřenou pusou. Přepínání borce a celková atmosféra místností bez oken byla temná. Cením tu babču co poznala že něco není v pořádku. Závěr filmu kde týpek lezl po stěnách no nevím. Pochopím změnu chování (přepnutí) ale že jedna osobnost bude mít cukrovku a druhé ne no..... Tento komentář jsem uspěchal. Časem se k němu možná vrátím a upravím. ()

alesandro2

Tak já zdejší nadšení rozhodně nesdílím a jsem víceméně nejvíce překvapený právě z tohoto diametrálně rozdílného pohledu. Pro mne naprostá ztráta času. A to jsem "Vyvolený" napálil plnou palbu. ()

Rumplcimprca odpad!

Neuvěřitelná sračka. McAvoy je celou dobu k smíchu, nevidím talent o kterém tu všichni básní, spíš trapnost. Jediný, kdo tu hraje a hrát umí je Taylor-Joy, ale ani ta nemá sílu tuto píčovinu zachránit. Něco jako vlkodlak stižený mnohačetnou osobností, ne to je prostě celé debilní nápad! ()

Ijeka72

Wau! Dokonalý McAvoy, široko-ďaleko najlepší herecký výkon za posledných zopár rokov. Koľko Kevinov, Hedwigov je v každom z nás.... Shymalan nás znovu namotáva a robí to skvelo. K tomu výborná hudba, atmosféra málo vídaná. ()

buddha_ps

Svieže dielko kombinujúce paródiu na mysteriózne thrillery s prvkami crazy komédie. Len škoda, že oboje tak nejak nechcene... Film trpí predovšetkým na slabý scénár ktorý si udržuje kvalitu len v prvej tretine, ale od chvíle kedy na scénu naplno vstúpi premúdrelá doktorka tak sa to celé zvrhne len do plácania radobyodborných Múdier a končí nevierohodným deklamovaním pseudoapokalyptických blábolov hlavného hrdinu, ktorý pri tom strááášne strašidelne krúti očami a lezie po stenách, pretože od režiséra zjavne dostal pokyn "zahraj všetky klišé na téma zlého psychopata!". A to je večná škoda, pretože McAvoy a Taylor-Joy sú skvelí vo chvíľach kedy im to scenár aspon trošku umožní. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Netvor je skutečný. Teď právě se objevil. Je mnohem větší než já a já jsem z nás všech největší. Je vysoký a velmi svalnatý. Má dlouhou hřívu a prsty má dvakrát tak dlouhé co my. Věří, že jsme výjimeční..." Herecký koncert Jamese McAvoye, který zahrál 24 osobností žijících v jednom těle. Unese tři dívky, aby mohl vypustit netvora. I když je hlavní představitel psychopat, tak mi přišel velmi sympatický a hned mi přirostl k srdci. Mám rád filmy s momentem překvapení. Zejména ty, které si dokáží moment překvapení zachovat až do poslední chvíle jako tomu bylo tady. - 80%. ()

baronGrga

One man show Jamese McAvoye, nebo spíše 24 men show pana Kevina Wendella Crumba. Unikátní výkon skotského herce, který lehce a bez přehrávání přechází z disciplinovaného puntičkáře, přes distingovanou dámu, přepjatého extroverta, až k poníženému dítěti, zdvihá Split vysoko nad průměr. A to dokonce navzdory performanci zbytku hlavních postav (s výjimkou Betty Buckley), které se mimicky zasekly v poloze "jsem překvapena a nevím, co říct". Příběh tří unesených dívek, které mají sloužit jako welcome kanapky pro přicházející Bestii, je jakýmsi milosrdným thrillerem, v němž jsou temné scény z neutěšeného podzemního vězení prokládány jednak detektivní linkou, která divákovi postupně odhaluje pozadí všeho dění, jednak drobnými groteskními bizarnostmi, plynoucími z povahy některých Kevinových identit. Jestli se chcete cítit rozpolceně, chvílemi se bát a v další vteřině nadšeně valit oči, a navíc vaše povědomí o DID končí někde u doktora Jekylla a pana Hyda, je tehle Shyamalanův dvouhodinový, přes páté žánrové koleno vzdálený, bratranec Unbreakable i Glass šitý přesně pro vás. 80 % ()

MAsakRA

Temný herecký koncert J. McAvoye. Škoda, že to nebylo víc napojené na Vyvoleného. Tak trochu jsem doufal, že je ze sklepa vysvobodí superhrdina Bruce. :) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback