Rozpolcený

• USA Split (více)

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

Necrophobic

Po kritice která se snesla od některých jedinců na Šejmíkovu The visit a ovacím a v recenzích do nebes vyvolávajících slávu pro Split,musím říct ,že je pro mě Rozpolcený lehkým zklamáním.Sice je to vcelku zajímavý pohled do hlavy schizofrenika,ale místy jsem se trochu nudil a moment překvapení jaksi taky moc nedorazil.Zátímco Návštěva mě přikovala k obrazovce ,tady to občas drhlo.Ovšem McAvoy to dal velmi dobře. P.S. Z tohoto ranku se mě asi víc líbila Identita. ()

artudytu

Od začátku jemně mrazivý thriller, který Vás celou dobu udržuje v očekávání nějakého hodně špičkového konce asi jako v SAW1. To, jestli se to na konci povedlo nechám na každém z vás, ovšem co nelze filmu upřít je originální zápletka a spoustu překvapivých momentů. McAvoy výborný, úchylná hudba na jedničku. Doporučuji shlédnout, nudit se nebudete. ()

TenKratofil

K filmu jsem přistupoval jako pleb, čekající klasický horor. Překvapení míjelo překvapení. Z jedné části zde byly úsměvné momenty, u jiných se mi tajil dech. Flasbacky vycházející sexy herečky Anya Taylor-Joy dávají příběhu hezké aroma jejího pedofilního strýce a měnící se osobnosti Jamese McAvoye jsou jedna lepší než druhá jsou zahrány perfektně, od dámy jakoby vypadla z anglické společnosti z 20. let minulého století až po devítiletého chlapce, který si šlape na jazyk. Zhruba od půlky atmosféra houstne a přestanete měřit čas filmu. Finále je v porovnání s filmem slabší, možná trochu přetažené. Každopádně je neodpovídající atmosféře filmu ale je logickým vyústěním toho kam postavy mířili. Čekal jsem průměrný film a dostal sem film, který se drží v top 5 mých filmů za rok 2017. ne kvůli hodnocení, ale za to jaký dojem ve mě po filmu zůstal i po tolika měsících. Za sebe určitě 4 hvězdy a 80%. ()

aneta105

Už ta myšlenka zahrát 24 různých osob v jedné roli jbyla pro mě nereálná, a to zvlášť u herce jako je McAvoy. Ale pak jsem se kousla do jazyku a proklínala, že mě ta myšlenka vůbec napadla... velmi povedený film a herecké výkony mě chvílemi přesvěčily o tom, e zahrát jde dnec cokoliv.. Bravo 80%. ()

L.O.T.R

Všetci hovorili, že to je super film ale že to bude až takáto bezkonkurenčná pecka?! Pfúúúú James McAvoy zatiaľ vo svojej životnej úlohe. To čo predvádza vo filme je skoro dvoj hodinový koncert osobností, pričom každá z nich je iná a zároveň zapadá perfektne do jeho hereckého registru. Dúfam, že si Hollywood všimne aj herečku Anya Taylor-Joy, pretože hneď za Avoyom je ona to najlepšie na celom filme. Neskutočne zahrané emočné scény, pri ktorých človeka zamrazí a naopak scény, kde navrie krv v žilách. 100% ()

bratr_jezek

Název je naprosto přesný. Pokud máte rádi psychologické filmy o podivných "magorech", klidně přihoďte hvězdu, pokud budete pole popisu filmu či podle traileru čekat nějaký horor, hvězdu zase uberte. Hlavní herec nám představí několik svých identit a herecky je to zvládnuté. Postava psycholožky tento film rozpoltí a zbytečně ubírá na napětí (jedině pokud vás nenapíná, zda odhalí, že její pacient je fakt "magor"). Film bohužel poltí i sama hlavní "oběť", vsuvky o jednom podivném rodinném lovu v lese moc nefungují, celé vysvětlení toho, proč se chová a jedná tak, jak jedná a proč ovlivní hlavního záporáka by se dalo dobýt skrz pár poznámek v dialogu. Vznik další identity, největší tahák a moto celého filmu je dovedeno k dokonalosti a mrknutí v závěru odkazující na jiný režisérův film je pěkná pointa, divácký zážitek se ale zase rozpoltí, protože nějak vyšumí hlavní hrdinka a zda jí zážitky změnily či jak se to v ní vše odrazilo, co bylo dál s hlavním záporákem a co na to široká veřejnost. Příliš otevřený konec na takové postupně narůstající psycho. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /hodně natahované přes nekonečně filozoficko - magorské dialogy a to přepísknuté finále s Jamesem, co lezl po zdi bylo dosti extrémní a moc mě nepotěšilo/, + /atmosféra ušla a hudba, nebo spíše zvuky byly docela obstojný a James exceloval - taky tohleto je to nejzajímavější na celým filmu/, hodnocení - docela ještě obstojný horor s výborným Jamesem, ale taky to bylo takové průměrné, nic extra teda ()

PaKo1980

Připravit popcorn, obejmout manželku-milenku-kdo je poblíž, páč to bude docela jízda. Až tedy na ten závěr, nebýt to takto přehnané, vyšlo by o chlup lépe. 70%. ()

Stalker85

Tak nějak uplně přesně nevim...co tim chtěl básník říct. 117minut je prostě moc, na to že se tam nic neděje. Faktem je, že film by v kratšim vydání byl asi lepší....A druhý nepopiratelný fakt je, že James McAvoy svojí schízu zahrál naprosto dokonale, sic je škoda že další alterega nedostaly prostor, ale to co předvedl, páni! Zahrál to opravdu fantasticky a podle mýho ne zcela skromnýho názoru, za tohle by měl dostat oscara. Jsem z jeho výkonu tak nadšenej, že, i přes celkovou nudnost a táhlost filmu, nemůžu jinak než dát 4* . ()

pierrek22

Asi byla chyba, že jsem to viděl s dabingem. Začal mě jeho hlas obtěžovat a film ne a ne skončit. Zbytečně dlouhé a nic se tam nestane. To už záběry ze zrcadlovky jsou hezčí, než toto. ()

CrashHP

James McAvoy vo svojej životnej úlohe. Nemôžem si pomôcť, ale k dokonalosti mi čosi chýbalo. Ale je to len prvé vzhliadnutie, možno sa môj názor a postoj k filmu časom zmení. Inak vcelku famózny snímok a za relatívne málo peňazí veľa muziky. ()

52637

Nebylo spatny, reziser Shyamalan opet boduje, zacalo to The Visit coz bylo pro me o neco lepsi a strasidelnejsi ()

sfluacnkej

Tento film mě totálně dostal a to především díky velmi propracovánému závěru. Viděl jsem mnoho názorů, že se film na svém konci promění v laciný horor. Vše co se tam stane je skutečné. Proč? To že hlavní hrdina rychle běhá a ovládá prvky parkour není nic nadpřirozeného, rychlost jeho běhu je navíc irelevantní, když vezmete v potaz, že si o sobě myslí, že je šelma. Jasně že běží rychle. Představy o tom jak vypadá? Ano skutečně pouze jeho představy, ve své mysli mohl být klidně třeba Wolverine. Co dál? Surová smrt postarší psycholožky? Jasně proč by nemohl v objetí při své síle udusit 70ti letou stařenu? Zlomila o něj nůž? Ano pokusila se ho bodnout, ale netrefila ho. Efekt zlomeného nože je výplodem jeho choré mysli. V žádné další scéně nebyl nůž vykreslen jako zlomený. Co dál, zdá se vám nemožné, aby člověk lezl po zdi? Nikdo neřekl, že skutečně lezl až po stropě. Minimálně měl velmí živé představy o svém konání. To, že na něj jeho oběť vyděšeně zírala je asi v pořádku, je šílený. Jak vysvětlíme, že otevřel svojí neskutečnou sílou ty dveře, zavřené stupidní petličkou? Jasně, je to chlap, co váží 80 kilo. Co rozsápané oběti? Nikdo neukazoval, jak se do jejich břicha dostal. A nakonec scéna z katakomb, kde velmi obratně rozbil několik žárovek? Parkour mu skutečně nedělá potíže, chytit se trubky u stropu, to je snad joke, že by to nezvládl. Proč ona po něm nestřílela? Protože vystřelit na někoho z brokovnice na 100 metrů je loterie, když máš jen tři patrony. A velké finále: střelila ho dvakrát ze dvou metrů, jednou smrtelné zranění na břiše a druhé zranění na rameni. Opravdu hluboké. Na to pak plný síly roztáhnul mříže od sebe. V další scéně již byly mříže nepoškozené. Proč? Jeho vlastní představa byla, že se mu je opravdu podařilo roztáhnout. Co jeho smrtelná zranění? O scénu dále se na sebe dívá v zrcadle a v jeho odrazu je vidět skutečná podoba jeho domnělých zranění. Jedná se o nesmrtící patrony, které mu tak maximálně narušily kůži. Proto je ten film geniální :) ()

GeorginaAnne

Shyamalan se vrací k tomu, co umí nejlíp... Po Vyvoleném přichází Rozpolcený, James McAvoy se role Kevina a dalších 23 osobností zhostil skvěle! Ten chlap má prostě talent! Zazářil po boku Angeliny ve Wanted, potom v X-Menech a najednou má rozpolcenou osobnost a vězní 3 nevinné dívky... Dobrá, horor to zrovna není ale po psychologické stránce se tomu asi moc vytýkat nedá a i když to není kladný hrdina a "Horda" má navrch tak s Kevinem na konci chvilku soucítím.... Doufám, že se podaří další takový film, protože tohle je moje kafe! :D ()

BigJohn02

Po dlooouhé době natočil Šaman slušnej film. Ty herecký kreace Jamese McAvoye v jednotlivých osobnostech byly kouzelný, zvlášť ten malej šišlavej poděs. Závěrečnej fór opravdu pobavil. ()

Edge_666 odpad!

Typický příklad toho, jak absolutně zkazit vynikající film blbým závěrem. Hodina a půl skvělého thrilleru. Zbytek to pokazil tak dokonale, že nemohu hodnotit jinak než odpad. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback