V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

Minikax

James McAvoy to zahral skvele. Za mna trosku sklamanie ze sme nemali moznost vidiet vsetkych 24 osobnosti mna osobne by to velmi zaujimalo. ()

chep13

Sorry ale toto mi nedalo. Normalne nie som na horory ale tento napad mi nedal a tak som si to pozrel. Navnadeny trailerom. Ake vsak moje sklamanie. Horor v ziadnom pripade a thriller je od slova Thrill (napatie), takze ani to nie. Vyborny vykon McAvoya vonkoncom nestaci. Hlavnej hrdinke som neuveril ani jednu emociu, nechapem tu tie pozitivne komentare na jej vykon. Mnozstvo nelogickych situacii (napr. pri prvych pokusoch o utek kym su vsetky 3 pokope), totalne nevyuzity potencial 23 charakterov. No na co je ich 23 ked sa bavime ledva o 5? To ich potom mohli rovno uviest 284, malo by to ten isty vyznam. Ziaden z charakterov nebol poriadne prekresleny, nedotiahnuty (napr. OCD tusim Barryho, nic neznamenajuce ze sa dievcata maju zobliect). Tie 2 dalsie husi ktore tam boli zatvorene, to fakt stiahli niekde z ulice a nerobili ziaden konkurz? Nieco hrozne. Z nicoho nic pride vyslobodenie, lebo zrazu ide niekto na cigaretku ale nikto nevie ze pod zemou vlastne niekto zije. Psychiatricka napise na papier riesenie na ovladanie Kevina ale sama to neurobi ked jej ide o zivot - WTF? Totalne slaby zaver, este aj s tymi ranami z brokovnice co nic nesposobili. A zabili to s guest star Bruceom Willisom na 5 sekund na konci. Kristova noho. Taky velky potencial a takto zbabrany film. Dobry vykon McAvoya ako som pisal a dobra kamera...ostatne odpad ()

smajki

Pro mne osobně snímek s velmi zajímavým námětem, přesto si myslím, že 23, resp. 24 identit bylo zbytečně mnoho, protože stejně všechny nedostaly prostor se projevit a celý příběh se točil kolem 5, 6 osobností. Nic to ovšem snímku neubírá na autentičnosti a syrovosti. James McAvoy mě velmi překvapil svým kvalitním hraním a tím, jak skvěle od sebe dokázal jednotlivé identity odlišit. Zkrátka, jako magor exceloval. Zajímavá byla určitě i myšlenka, že naše alternativní já nejsou odlišná jen duševně, ale i fyzicky se všemi svými nemocemi, poruchami, nebo naopak výhodami apod. Přesto zrození dravce už bylo na do té doby seriózní snímek příliš a film tak sklouzl k čistému sci-fi. Škoda, nemuseli to scénáristi tak přestřelit, jinak bych mohl hodnotit i lépe, takhle je to tak 3,5 (zaokrouhleno 4). ()

Kinepa

Po dlouhé době shlédnutí "horor", který skončil zase dobře. Tři mrtví a jedna živá je na horor pozitivní bilance. Dobrý herecký výkon hlavního představitele, ale bohužel špatný český dabing. ()

stuj

Zajímavé. Divák je zvědavý, jak se příběh povine dál, i když vyloženě bomba to není. Ale je dobré vidět zase jednou něco neotřelejšího. ()

Jarmila68

Tento snímek má hloubku,nechapu jak nekdo nenasel pointu ale i to se stava....je to velmi jednoduché.-)ja tleskám a uz ted vím ze nezapomenu na dej a pointu,pokud nekdo vysloví rozpolceny:-) doporucuji vsem narusenym,zlomenym a filozoficky naladenym lidem:-)) ()

janvanicek

Rozporuplný film Rozpolcený je filmem, který kombinuje nejistotu a napětí opravdu precizně. Snímek vypráví o Kevinovi, muži, který v sobě skrývá 23 různých osobností. Na začátku unese tři školačky, které následně vězní a ony mají tu čest poznat všechny jeho osobnosti. Kevina obdivuje a pomáhá mu psycholožka, která v něm vidí pravý potenciál lidské bytosti, avšak i přes její letité zkušenosti je na Kevina krátká, a tak se jí její malá hra vymkne z rukou. Sama si myslí, že o Kevinovi ví naprosto vše. Zastává názor, že čtyřiadvacátá osobnost, Dravec, o které jí povědělo Kevinovo alter ego, není skutečná. Velice se však mýlí. Casey, jedna z unesených dívek a poznamenaná traumatem z dětství, se snaží Kevinovy osobnosti přelstít. Dravec se nakonec probudí k životu, ale kladná osobnost to rozhodně není, neboť má chuť po krvi a skrývá v sobě neuvěřitelnou sílu a nadlidské schopnosti. Více nebudu prozrazovat, neboť snímek rozhodně stojí za zhlédnutí! ()

PixmaZ

Perfektně popsaný člověk s disociativní poruchou osobnosti (né,... každý nezabíjí, prej.... ) Opět se dostávám do úzkých s hodnocením, ale jó je tam James McAvoy tak tam ty 4 hvězdičky dám=D... Příběhy neskutečně hodně lidí (počítám i těch 23 Kevinových) , prolínající se osud jedné z děvčat se samotným hlavním hrdinou, psychiatrička, která je vlastně na straně svého pacienta (kdo by ji neměl profesně rád=D). Je to pěkný příběh s postupnou přeměnou alá Čerený drak. Mě to dost bavilo, hlavně malý Hedwig. Konec je příjemný , ne přehnaný. ()

JerryPilsen

Shyamalan je zpět v plné parádě a vybral si na to extratřídu v podobě McAvoye.Protože film stojí a leži na něm.Až jsem se těšil,co bude následovat v dalším záběru. ()

PetanBub

Mám pocit, že 20 vteřinový easter egg úplně na konci, byl asi nejlepší moment filmu a tak by to určitě nemělo být.... Tohle se mi nelíbilo. ()

Sirenie

Film začíná velmi slibně, ale asi po půl hodině to jde od desíti k pěti. Konec tomu svou blbostí nasadil korunu. Jediná záchrana tohoto filmu je James McAvoy, který svým ztvárněním různých osob je nejlepší, a asi i jedinou dobrou věcí, která film potkala. ()

peter.m

"Jsme, kdo věříme, že jsme." Tak opäť hodnotím film s prostredia pivničných priestorov. Týmto tempom ostanem bez mrkvy, krumpľov a bicygľi. Split by som ešte obohatil o predstavenie ďalších skrytých identít, ktoré sa možno skrývajú aj v nás. PS: názor mojej pani: "Dosť uveriteľné." ()

cica

James McAvoy je pán! Bez debaty, myslím, že by zvládol aj 25 rôznych osobností... Seriózne veľmi pozerateľný film, ku ktorému sa rada vraciam a stále ma niečím uchváti. Trochu mi vadí prezentácia slečien, aj to, že občas je to také ufňukané, ale to je asi vec názoru. V konečnom dôsledku výborný počin. ()

KcarlosK

Návrat krále se nekoná. O čem že to bylo? O ničem. K čemu je 24 osobností, když je nám jich předvedeno asi jenom 6 nebo 7. Zbytek byl kde? Ten ne-konec to jenom zhoršil. Propojení s Vyvoleným (kterého už si stejně nepamatuju) dává smysl až ve chvíli, kdy zjistíte, že dalším filmem bude Glass. Ovšem k čemu je dobré propojení těchto dvou filmů? Shyamalan býval obrovský talent, ale nějak nám vyhořel a lepší už to nebude. Ovšem McAvoy by si za svůj výkon zasloužil nějakou sošku. ()

lineker

MOTM (nefandové fotbalu odpustí vypůjčenou zkratku) je zde zcela jasný a je to James McAvoy. O několik parníků za ním jsou ostatní protagonisté i tvůrci filmu. Nechtěl jsem a nehledal jsme nějaké podprahové, skryté režisérovi spojitosti. Film jsem si nastavil jako psychologický thriller s jedním vynikajícím hereckým výkonem a jako takový si ho i dokázal užít, byť určitá retrospektivní kolísavost mne několikrát zabolela. Vše důležité se odehraje v ultimativní poslední půlhodině. Pointa pro mne vcelku jednoduchá. Dva v dětství podobné těžké osudy, které však do dalšího života přináší rozdílné důsledky. ()

Stevewalker odpad!

Rozpolcený byl i můj názor, když jsem tenhle film shlédl, ale nakonec dám jednoznačný odpad, bylo to fakt nezávživné ()

Jindra_S

Prostoduché filmové cvičení, kde to, co se bude dít ve v celém filmu je defacto známo z traileru. Zápletky a oberzličky, které pomáhají k "posunu" děje jsou strašně umělé - např. počítač, na kterém jsou pěkně očíslované "deníky" jednotlivých osob, které mají ukázat jen to, že uvnitř je právě tolik osob, počítač není připojen k internetu, protože by to mohlo vést k záchraně, ale zároveň se odtamtud posílají maily. Některé osobnosti jsou schopny poslat např. 20 mailů s prosbou o pomoc, ale ani jednou nenaznačit, proč by pomoc byl potřeba ... A nakonec pár finálních momentů, které jsou velmi neochpitelné a není jasné, co se tím tvůrci snažili říct. Bruce Willis! ()

Oxytocin odpad!

Pocit zvědavosti, jak se tento nudný a ujetý film bude vyvíjet, byl slabší, než čas strávený koukáním do stěny... ()

LEFTFLANK

Neviem. Od Shyamalana by som nečakal niečo rozumného po posledných excesoch ale tak nejak ho to neťahá ešte do väčšieho bahna. Rozbeh slušný ale druhá polovica to rapídne ťahá dolu. Drží to stopu priemernosti ani nie pre gýčovitosť, skôr sa to mohlo držať aspoň trochu realističnosti pre jedenkrát, chápem že je pre jeho tvorbu (hlavne tú minulú) je to charakteristika ale aj tak. Slušné tri hviezdy ale nie som rozhodne pohoršený ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback