Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Pejpr

Hm zas rodinný motiv, tatínkovský motiv, citový motiv, v téhle kombinaci to nemám rád...Smolařský motiv mi to naštěstí vynahrazuje :) ()

Roman.Ticka

Zvláštní příběh, velmi originální a taťka Will si se svým synem parádně užil, jak to chodí u 99% jiných rodin. Ale nic ve zlém, zahráli to oba moc krásně. Will je třída. ()

rikitiki

Sisyfovský snaživec, který v americkém snu dosáhne svého štěstí. Jenomže zvlášť v druhé polovině to zavání kýčem.Film opouští motivy, které jsou zpočátku důležité - kam zmizela manželka a hrdinovy promluvy k divákům? /25, 9. 11./ ()

poz3n

Proč asi mělo Štěstí na dosah takový komerční úspěch v USA? Protože jeho příběh je tak americký, jak jen to jde. Nejameričtější ztvárnění amerického snu, které každému může ukázat, že možnost a šance je vždy na dosah, a že měl Thomas Jefferson pravdu. Will Smith je ve vážných rolích opravdu skvělý a Gabriele Muccino opět zvládl ukočírovat rozumnou dávku patosu. 8/10 ()

eraserhead666

Tohle je prostě čistý instruktážní snímek pro současné ekonomické školy a hlásná trouba velebitelů (liberálního) kapitalismu. Snaž se a dosáhneš štěstí. Jen doufej, že na své cestě nepotkáš nikoho, kdo ti řekne, že tvá situace je jen a čistě tvá vina, že by sis měl najít práci nebo něco dělat, že by ses měl víc snažit a neměl by ses flákat a že přece všichni stojíme na stejném startu - tedy chudina, která pro získání práce často odírá kůži i zlatá buržoazní mládež, která pracovní místo často dostává jako dárek za dodělanou školu (to by jsi ho asi musel přizabít). Snaž se a dosáhneš štěstí. Ale asi žijeme v dost zkurveným světě, když tím štěstím je to, že po spaní na ulici, na hajzlech v metru a charitě v kostele, potom, co pro nějakou firmu makáš pár měsíců zadarmo, seženeš jí spoustu zákazníků a jejím šéfům děláš poskoka a pikolíka, dostaneš práci a když si myslíš, že dostat tu práci je to nejdůležitější ve tvém životě, ten vysněnej cíl, konec tý cesty. Tenhle film je svým způsobem strašně hnusnej. Stejně jako často život sám. A Will Smith je rozhodně lepší herec než rapper. ()

ARI50

Nepřijemný příběh o chudobě ale škoda celého filmu je že vás nezasáhl emocemi a pořadným drama příběhem a tak je to film celkem o ničem. ()

Beastmaster4

Průměrná sladká kašička pro romantická srdce libující si ve filmech o nešťastných osudech s dobrým koncem. Skutečný příběh Chrise Gardnera neznám a alespoň pro mě není ani důvod. i když jde s určitostí o smutné drama, nevidím na něm nic tak drásajícího v porovnání s jinými tragičtějšími osudy, které byly zfilmovány. I když mne film nenechal chladným, nenašel jsem v něm nic opravdu výjimečného. Osud otce, který si mimochodem (tak to na mě z filmového zpracování) za své problémy může sám, ve mě nevyvolal nutnou dávku pochopení a soucítění. Koho jsem litoval více, byla jeho žena a syn. Ať už byl tento životní příběh zfilmován dobře nebo ne, to nechám na každém, ale rozhodně ať už špatnou prací filmařů nebo samotným podkladem, ve mně nic zvláštního neprobudil a s tím bych u takového filmu počítal nejméně. Jaký normální člověk svěří drahý přístroj k hlídání do rukou pouličních muzikantů, co navíc vypadají jakoby za jednoho práska daly svoje katě aj. aj. podivné epizody, které mě jen podporovali v myšlence, že ne osud, ale sám pan Gardner pokoušel to své štěstí až moc lehkovážně. No každopádně se mu jeho záměr podařil a na světě byl náhle další milionář, o kterém musel být natočen další dojemný příběh. Bohužel Will Smith v takové roli nebudí žádné emoce, je moc "suchý". Režie zrovna také nepodporuje dojemnou atmosféru. Sice nám film ukazuje zarputilou snahu tzv. loosera o úspěch, jak překonává nepřízeň osudu, těžce bojuje o zachování své i synovy důstojnosti a jeho dětské nezkaženosti špatným řádem světa, který nechává i děti napospas bídnému osudu. Tohle všechno je pěkný námět, kvalitní emocemi nadupané drama, ale v téhle podobě od G. M., je moc šedivé a mělké. ()

Sawy

Jasně,je to klasickej hollywoodskej doják,u kterého předem bezpečně víte jak dopadne.Co ho ale pozvedává vysoko nad průměr je naprosto excelentní Will Smith,který toho Oscara měl vyhrát.Před tímhle filmem jsem ho měl zafixovaného jako cool hláškaře z akčních filmů,ale tady dokázal,že dokáže naprosto s přehledem zahrát vážnou roli.Navíc to vypadá,že jeho syn Jaden po tátovi ten potenciál zdědil,což je jedině dobře.Moc příjemný film.80 % ()

Kimon

Žít ve svobodné zemi neznamená automaticky být úspěšný, bohatý a šťastný. Na to jsme od politického převratu před dvaceti lety v naší zemi jistě už mnozí přišli. Někomu se to povede, jiní zůstávají sice "svobodní", ale nešťastní a na dně společenského žebříčku odkázáni na milost a nemilost ostatních. Tohle je novodobá US pohádka (podle skutečného příběhu) o tom, kterak chudák k pohádkovému bohatství přišel. Na rozdíl od těch kdysi minulých US pohádek již dnešní autoři scénářů však naštěstí pochopili (tedy alespoň autoři tohoto snímku), že nemohou světu nabízet příběhy o pohádkovém zbohatnutí v zemi neomezených možností, aniž by k tomu nenastínili druhou stránku mince, tedy onu snahu, tvrdou dřinu, ale i neúspěchy všech těch, kteří se opravdu chtějí vymanit ze sraček nemilostrdného trhu s pracovními silami v tržním hospodářství. Aby byl člověk šťastný, nestačí mu pouze svoboda daná demokracií, ale potřebuje kolem sebe i společnost, která umí a chce podat pomocnou ruku těm, kdo se snaží, ale nedokáží prolomit tu neviditelnou hráz mezi bídou a úspěchem. Tento snímek je opravdu mimořádný. Doporučuji ho především tomu, kdo neustále nadává na svou vlastní ekonomickou situaci v dnešní době již přebujele "rozvinutého" kapitalismu v ČR ("čest vaši dnešní práci, bývalí soudruzi a novodobí vydřiduchové i tuneláři státní kasy" ) a přitom si neuvědomuje, že "může být ještě hůř". ()

Shaqualyck

Americký sen bolí. A pořádně. Ale když dokážete přetrpět nocleh v kanále, prázdný žaludek, nářek vlastního syna a sáhnete si až na samotné dno, pak Vám Amerika otevře zlatou náruč a vezme Vás pod svá ochranná křídla. Hlavně vydržet a nevzdat se. S nezdolným optimismem si nechat od života kálet na hlavu, však ono to jednou vyjde. Jsme přece v USA... Je mi líto, ačkoliv se film honosí nálepkou "Podle Skutečných Událostí", na mě ten vodopád katastrof se sladkou tečkou na konci působil až příliš vyumělkovaně. Zkrátka tady se bude brečet, tady se bude jásat a kdo s námi nehraje, dostane za uši, protože je necita. Ale abych jen nekritizoval... Velmi mě potěšil Will Smith, který tu konečně ukázal, že zvládne i náročnejší role než jen hlaškující drsňáky bez bázně a hany. Dál než ke třem hvězdám ale tenhle film nedotáhne. A to i přesto, že mu velmi zdatně vypomáhá jeho sympatický syn Jaden. ()

Handle

Čekal jsem tak trochu americký doják, který pohladí po duši a nakonec se tak opravdu nestalo. Je pravda, že už námět pro mě nebyl až zas tak zajímavý, ale rozhodně by z něj šlo natočit něco, co minimálně alespoň nebude tak nudit. Ano, nudil jsem se. Jisté kvality film rozhodně má (herci, pár dobrých scén), ale celkově mi to nic neřeklo. A klidně mě ukamenujte, ale podle mě to je z největší částí špatnou režií bez špetky invence. Kdyby se pozměnila, tak by mě to třeba chytilo i za to srdce... A zas tak emotivní film mě to fakt nepřišel. Ne, s čistým štítem říkám: nic moc. 2,5*. ()

Ai.ma

Tento naprosto otevřený, srdceobjímající a přímočarý, emotivní snímek dokázal, že i když je vám do srdce pumpován adrenalín a slzy, stejně se z toho dá vyjít s noblesou, grácií a teplem tikajícím pod hrudním košem. Muccino krásně ustál nabízející se spadnutí do stoky slz tahajících filmů a veškeré momenty podává s naprostou samozřejmostí a přirozeností dokuď vás nerztrhají napadrť. i americké sny mají život a to život velice zajímavý. Snad nikdy se mi nestalo, abych někomu jako Will Smith v jeho postavení a v takovém filmu držel palce jako o sto šest. A i když se koná jedna poprava za druhou, pořád jsem doufal a těšil se, že to dobře dopadne. Děkuji moc za tento snímek, otevírá srdce levou zadní. 100% absolutorium!! ()

PROROK14

Skutočný príbeh, ktorý ma svojim príbehom veľmi zaujal. Film ukazuje, aké to môže byť ťažké v živote človeka. Ale nikdy sa netreba vzdávať. ()

Caszidy

Skvělé herecké výkony Willa a Jadena Smithových spolu s povedeným hudebním doprovodem od Andrea Guerra táhnou celý film nahoru. Jinak jde o klasický příběh o pádu na dno a vzestupu na vrchol. Nicméně některé scény jsou opravdu silné (hra na jiný svět na nádražním WC; proslov Chrise k synovi při hraní basketbalu). Také z konstrukce příběhu až příliš okatě vyplývá snaha hrát na city, kdy například není vůbec zmíněna možnost, zda Gardnerovi nemají nějakou širší rodinu, která by jim pomohla, nebo fakt, že by Chris měl pouze jediného "kamaráda", který se navíc zachová jako "sketa". Přes tyhle výtky ale považuji Štěstí na dosah za kvalitní film a zásluhu na tom mají právě oba Smithové, hudba a snímání kamery, které navozuje dobrý dobový feeling. ()

Borrtex

Co k tomuto filmu vlastně dodat? Jediné výtky mám ke scénáři. Kromě ho to byl jinak velice pěkný, poměrně smutný a emočně i silný film. Klasicky perfektní herecký výkon Willa Smithse, který se zde ukázal i z jiných stran, než jej znám. Ovšem 5* nedávám z jednoduchého důvodu. Když byl život hlavního hrdiny nakonec úspěšný, proč se tedy jeho úspěchu věnovalo ve filmu jen 1/20? (tedy posledních 5 minut?). Podle mě se autoři moc zaujali nad tím špatným. A přestože to bylo možná účelem, osobně bych ve filmu ocenil i trošku toho "vzestupu k úspěchu". Ovšem je to životopisné drama, takže dle námětu perfektně zpracované. "A nikdy nikomu nedovol aby ti říkal, že něco nedokážeš. Když něco chceš, jdi do toho. Tečka." 85% ()

Tommassi3

"Já se musím vrátit zpátky do šedesátejch let !! Já tam musím bejt.. Chtěl bych totiž vidět, jak Jimi Hendrix zapálil svou kytaru.. Vrať mi ten stroj času !!" ;) ()

Silence

Velmi milý a dobře natočený snímek, který je ale ve své podstatě docela obyčejný a zapomenutelný. Nový rozměr mu ovšem dává perfektní dvojice otce a syna Smithů. Doufám, že Will svého syna u hraní udrží. Tyhle dva tahají Štěstí na dosah z průměru na čtyři hvězdičky. P.S.: Narozdíl od Smithů mi vůbec ale vůbec nesedla Thandie Newton.... ()

Mulosz

Velmi koukatelná variace na sen o velkém americkém úspěchu, kterou nad průměrné snímky tohoto typu povyšuje skvělý Will Smith, na kterého musím po zhlédnutí tohoto snímku změnit názor. Konkurence mezi herci v roce 2006 byla opravdu silná (Whitaker-Di Caprio-Smith). ()

Hismael

Obyčejný, smutný a občas nervy drásající příběh ze života s velkou dávkou smůly. Stálý boj s časem, spousta problémů… Zásadního štěstí se ale nakonec přece jen dočkáte. Zdá se že všichni potomci Willa Smithe budou herci. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007