Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

deLaFere

Je to taková povedená agitka na americký způsob vymívání mozků, vím, že tohle zní pejorativně a nemělo by, protože film není špatný, ale myslím, že ho přesně vystihuje. Výbrorný Nick Nolte a celá řada velmi zajímavých myšlenek, to jsou hlavní pozitiva snímku. Musím přiznat, že v určitých pasážích mě film donutil přemýšlet sám nad sebou. Ale celek je takový neucelený :-). Trochu škoda, kdyby to bylo dramaticky silnější, dal bych čtyři hvězdy. ()

Likan7

No pro mě celkem příjemný překvapení. Jestli jste viděli Legendu o slavném návratu, tak tady to je jako přes kopírák. I ten Nick Nolte jako mentor aka Will Smith tu funguje pokaždý, když hloubá svoje moudra a dívá se přitom zachmuřeně do dálky. Jak to celý dopadne je sice jasný hned po 20ti minutách filmu, ale mě osobně to vůbec nevadilo. Nejspíš se mi Victor Salva zrovna trefil do chuti. ()

Nix

Takový to klasický téma. Rebel, který je úspěšný ve sportu a stane se mu nehoda a pak se změní. Jenže tohle mi moc nesedlo. Tady to klišé moc nefunguje a hercovi jsem to nevěřil. Ale přítomnost Nolteho potěšila i když je to pro mne sportovní prostředí, kterému neholduju. ()

Bounded

Protože je film pouze na motivy knihy, není možné je srovnávat. Kdybych ho měl hodnotit jako adaptaci, tak by asi zcela propadl. Osekaná dějová linie, radikální změny scén, rozcupované poselství a tak dále. Kdyby se jednalo o natočený pilot například šestidílného seriálu, nebyl bych proti a těšil bych se na další (ovšem to by to pak nebyl film, že). Pokud mám hodnotit film jako takový, určitě neselhal. Herecké výkony byly kvalitní, herci dobře vybraní, i když do postav není skoro vidět. Člověk, který nezná předlohu se určitě občas nechytal. Slabším článkem byla hudba, která mohla být mnohem působivější a o moc méně americká. Váhal jsem mezi 4 a 3 hvězdičkami, ale protože to přeci jen není kniha a její závěr byl opravdu o něčem úplně jiném, musím jít s hodnocením níže. Pro nečtenáře +1*. Ostatní mě nechápejte špatně vzhledem k výše uvedenému, ale nelze srovnávat obsažená poselství, tudíž mi film vyzněl poněkud naprázdno. ()

dino.h

Moc pěkný film, který nechává divákovi spoustu otázek nezodpovězených... Jinak doplním možná klišé zdejších hodnocení, ale Nick Nolte ukazuje, že má stále co nabídnout, ale tím nijak nechci naznačit, že by zastínil výkon hlavního hrdniny. ()

JamesLeon

Velmi zvláštní film s prvky mystičnosti a tajemna. Navíc se sportovní tématikou a ještě k tomu podle skutečné události, takže všechny atributy, které mám u filmu rád. Trochu mi to námětem připomínalo film Dálnice i60, ve kterém, stejně jako zde, také stvárnila příjemnou roli Amy Smart, která je opravdu moc hezká, ale jiným způsobem, než takové ty umělé holywoodské krásky. Nick Nolte zase chrlí jednu životní pravdu za druhou a Scott Mechlowicz tuto náročnou roli zahrál podle mě s velkým přehledem.. A hlavně mě film dokázal strhnout a byly v něm opravdu napínavé pasáže, u kterých mi až běhal mráz po zádech.. Výborný film, který si podle mě zaslouží vyšší hodnocení než má zde. ()

Rodin

Mám doma aktivního sportovce a reprezentanta, takže jsem k tomuto filmu přistupoval i s vnitřním rozpoložením, které této skutečnosti odpovídá. 80% zcela jistě dám, přestože film obsahuje trochu prvoplánové typicky americké dolování emocí ze širokého spektra diváků. Proto taky nejsem ochoten dát víc, přestože se na film rád znovu podívám. Ale až za pár let. ()

polonius

Tak tohle mi přišlo jako naprosto zbytečná ztráta času... Všechno se dalo předvídat, jeden americký hrdina a množství prvoplánových mouder. To celé dohromady tvoří film, kterých jsou tisíce a není ničím vyjímečný. ()

Martini98

Podstatou je, nesoustředit se na cíl, ale soustředit se na cestu, meditací je pak každá situace co v životě dělám. Nikdy se neděje vůbec nic. Nejsou žádné obyčejné chvíle. Duševno mám rád - další kniha - Moc přítomného okamžiku ()

Silhouette

Odporně sentimentální new age kýč v typickém hollywoodském balení, levné rádoby duchovno. Pokud jste schopni bez úhony na zdraví zkonzumovat něco jako dílko Richarda Bacha "Jonathan Livinstone Racek", pak je tento film pro vás. ()

xenopus

Ne vždy se podaří zfilmovat knižní předlohu... Zde se to nejspíš i povedlo, jenže mně vyhovuje, když podobný obsah nabitý podobnými poselstvími je napsán na klasickém papíře. Věřím, že knihu bych si užil více než tento film, i díky tomu, že mysteriózní motiv podezřele skutečného/fiktivního průvodce se mi líbil třeba v Největší záhadě světa Oga Mandina. Dojem je poněkud rozporuplný - moc jsem nevěřil, že scény mluví ve stejném jazyce jako scénář, a moc jsem taky nevěřil gymnastické kousky všem představitelům (já vím, že herci jsou herci a gymnasté gymnasty), ale Scott Mechlowicz vážně moc kruhař není... Moudrý film si představuji jinak, sportovní drama si představuji jinak a motivační filmy ze sportovního prostředí mám oblíbené jiné. Především se nedostavil ten pocit peacefulness jako se mi dostavuje u některých podobných knih (a několika málo filmů). Bohužel... ()

sosi

Jeden z najlepších filmov, ktorý ma dokáže motivovať do života. Veľmi inšpirujúci snímok hodný k zamysleniu. I tie 2 hodiny sa mi zdali málo, pretože by som sa na to dokázal pozerať stále. Veľmi zaujímavé rozhovory medzi Danym a Socratom mi priniesli nový pohľad na svet. Film plný duchaplných a uvedomelých myšlienok tzv. škola života v podaní Nicka Nolteho. Hlavne ma zaujala myšlienka "to cesta, cesta nám prináša šťastie nie cieľ" nad ktorou sa dennodenne pozastavujem. ()

Megynka

Udivuje mě, jak většina lidí odsuzuje cokoli, co je jen trošku pozitivní. Jak má film pozitivní myšlenku nebo dokonce v něco věří, lidé jsou ochotni se hádat, nadávat ... mě naopak tyto filmy dokazují, jak je pozitivní myšlení důležité, i když si to většina vůbec nepřizná a jak je důležité nebýt neustále jen zahořklou osobou. Nádherný film. ()

sWONDER

Film s prostredia športu ktorý nie je obzvlášť populárny, ale v podstate o ten tu ani nejde. Príbeh o hľadaní samého seba má základy v skutočnom živote, takže je predvídateľný. Zbytočne veľa filozofických reči s ktorých si možno niekto niečo zoberie, ale skôr nie, je na škodu , lebo dosť nudia. V knižnej predlohe si váhu myšlienok uvedomí každý lepšie, tu je to celé akosi nedomyslené. Zaver už iba povinne klišé. ()

Nathalia.A

„Nikdy sa nedeje vôbec nič. Nie sú vlastne žiadne obyčajné chvíle.“ Výnimočný film. Divák by mal pozorne počúvať, no hlavne načúvať a brať si k srdcu myšlienky, ktoré tam odzneli. Týka sa to všetkých nás, aby sme zabudli na plytkosť a uvedomili si pravé hodnoty. ()

speedy7929

Motivačný film.... v pravú chvíľu zhliadnutý. Každá osoba má v sebe svojho Sokratesa ktorý by nám mal ukázať tú správnu cestu. Nie som fanúšikom knižiek ale na konci filmu bola spomenutá a celkom rád by som si ju prečítal. 80% ()

Oudee33

Film s výborným nápadem, dobře natočený, se zajímavými postavami i vývojem hlavního hrdiny... jen se nedostavuje potřebná hloubka a jaksi nevtáhne... Aspekty u podobného druhu filmů neodmyslitelné. Byla mi doporučena kniha, ta prý řekne víc... tak jsme zvědav. Protože téma je hodně zajímavé :) Tady poctivých 60% ()

Shitonit

Ok, takže tady máme další film, o kterým nevím, co si mám myslet. To je takovej docházející film, řekl bych. Jak se na to čumí, myslí se.. pěkný, moc pěkný, po skončení snad by i srdce zaplakalo.. Ale s odstupem chvil, dnů či týdnů se dostavuje pocit, že to je jeden fakt z mála filmů, který mě dostaly, ono v tom je tak strašně moc moudra, že to člověk nestíhá ani vstřebávat. V několika málo minutách je v tom tak nádherně popsaný tajemstvý fajn života, vyhulit se na sračky, vymíst si mozgovnu, a žít. Dneškem, tím co je teď, páč to včera už nezměníš, a zítřek ?? taky ne. Život je boj, a tenhle film je dost podrobnej návod, jak v tom boji ne-li vyhrát, tak aspoň přežít. ()