Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Ayoshen

Děláte si srandu, tak málo? Já si z Bible utahuju pořád a u tohohle - speciálně u Boha Morgana Freemana - jsem absolutně nemohla od začátku do konce. Třešničkou na dortu pro mě byla scéna v restauraci, kdy se objeví jako číšník a má na jmenovce "Al Mighty", čehož jsem si místo manželky všimla jen já... Být Bůh, tak se urazím :) Pár myšlenek mi šlo proti srsti, ale suma sumárum, "To je lama s kladivem?" THOU SHALT DO THE DANCE! PS: V dabingu mě dost vytáčely ty chvilky - a že jich bylo hodně - kdy jedna z postav vydala jakýsi výkřik/jekot/bzučení uprostřed konverzace, což jediné zůstalo nenadabované a bylo to krutě poznat. No tak pánové, udělat "ÁÁáááÁÁáÁ!" snad umíme, ne? ()

luciluci

rodinná komédia, ktorá má zopár vtipných scénok. Nemôžem povedať, že by som sa párkrát nezasmiala. Len z tej dokonalej americkej rodinky a tých troch poslušných tatíčka-obdivujúcich synáčikov sa mi vybavuje jedna hláška z Červeného trpaslíka "Pytlíky na zvracení do pohotovostní polohy." ()

tere_z5 odpad!

Ačkoliv se někdy stává, že naprostýmu propadáku dám nějakou tu hvězdičku za obsazenost nějaké role, či cokoliv. Tady se mi přivírat oči nedaří, .. nápad fajn, ale příště prosím - moc se nevzhlížet v jedničce. Hodnotit netřeba. ()

MartyHawk

Evanova archa se utopila v nesmyslném příběhu o tom jak nezapršelo a to ani ve filmu a ani z celosvětových tržeb. Božskému evanovi nechybí dobrý komik ovšem sám to utáhnout nemůže. Dvě hvězdičky za kutilský a komický dojem... ()

zdendap

Ze začátku mě film zaujal, podobnost se starozákonnými proroky byla až dojímavá, ale absolutně nezvládnutý konec, který spíše připomínal agitku, celý počin sesunul kamsi do spodních pater. ()

M.A.N.E.

Čekal jsem, že se z toho vyklube nějaká blbost, na film jsem se koukal tak trochu z nudy =). Výsledek mě překvapil, není to až tak příšerné, jak jsem čekal. Nicméně ten závěr - přijde déšť. Ale ne, ona ta potopa nepřišla a nezabije všechny, kteří nenastoupí na archu, ach jo. Počkat, tamhle se protrhla přehrada, možná, že to nakonec vyjde. Jdeme tančit! Odpad. ()

dboshj

Bohužel nelze nesrovnat Božského Brucee a Evana a je v tom obrovský rozdíl. Komediálnímu výstupu Steva Carella se v Bruceovi směju pokaždé, ale tady prakticky vůbec nedostal pořádnou příležitost. Proč? Čekal jsem, že bude Carrymu trochu konkurovat, ale nestalo se. Věčná škoda. Od 2 hvězdiček film zachánili machři z ILM, kteří nikdy nezklamou. ()

+sfinx+

Je to téměř stejné, jako Božský Bruce, jen tam chybí vtip, zajímavý příběh, alespoň špetka napětí, originalita a výborná hlavní postava :-) < / ironie>. Odpad ale dát nemohu - Freemanovi ani Grahamové bych to nemohl udělat. A přes to všechno, co jsem psal, si to zkrátka nezaslouží. Ta archa kupříkladu nebyla špatná, nasvícené to bylo taky dobře :-) Nastává opět dilema, zda hodnocením ukázat, jak moc toto zaostává za předchozím filmem nebo zda uvažovat i mnohem větší rodinné blbosti z toho obrovského spektra amerických přeslazených a stupidních rodinných filmů. ()

STRATEGYsro

Novšie spracovanie predošlého filmu nepriniesol nič prevratné iba ak trochu nepochopiteľný sled deju. Zas ukážka toho ako dokážu producenti urobiť z jedného zárobku dva... ()

mfanta

20% - Můj celkový dojem z filmu je silně negativní. Všichni se zde chovali jako naprostí idioti, jejich reakce na obvyklé i méně obvyklé situace byly naprosto nepřiměřené a nepřirozené a to mě silně iritovalo. Hlavní hrdina, jeho manželka, spolupracovníci, prostě všichni. Snad jedině Morgan Freeman byl cool a normální. Naštěstí už blahodárný zapomínací proces běží na plné obrátky. ()

milous11

Popravdě nevím jako, mě tenhle typ filmu moc nezaujal, Božský Evan chce zaujmout humorem, ale jaksi mu to nejde, v Božském Brucovi to bylo o něčem jiném, nechci srovnávat, ale musím. Zajimavé akce tomuto filmu chyběli, snažili se, ale nestačilo to. ()

Lucy39

v podstatě jsem se nezasmála.. až na obrovský počet zvířat nic zajímavého.. chvílemi až trapné. Rádoby mystická zápletka, příběh který nevyčerpal svůj potenciál.. Za mne nepříliš povedené pokračování mnohem vtipnější jedničky.. Podruhé vidět nemusím, tři *** dávám jen kvůli ušetřené vstupence do zoo :-) ()

andydufrsn

Evan není Bruce a taky zde nejde o napravené vyvoleného jedince, spíše o napravení společnosti skrze vyvoleného jedince. Hlavně že Morgan je pořád Morgan (rozuměj pánbůh!) ()

RedRose991

Dobrý námet, svižný dej, originálne vtipy, pre mňa veľmi dobrá oddychová komédia. Vizuálne sa na to veľmi dobre pozerá a človek sem tam zachytí aj nejakú hlbšiu myšlienku. Podľa mňa jedna z lepších rodinných komédií posledných rokov. ()

Pavlis.xxx

Hloupá, nudná a nevtipná vykradačka Božského Bruce. Carella nemám rád, ale stejně jsem tomu dal šanci a špatně jsem udělal. Americká rodinná sračka, 49% je ještě sakra milosrdné.. ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)