Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 117 min

• petero

Asterix a Olympijské hry vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti, vôbec nie je vtipný, je neúnosne dlhý a zasmeje sa na tom akorát tak malé decko ktorému príde strašne smiešne ako Asterix vie rýchlo utekať. Hraný Asterix nikdy nebude mať to kúzlo kresleného.(3.9.2008)

• heyda

Katastrofa! To se nemělo stát a nechápu, že do toho šel Gérard Depardieu, který patří do herecké extratřídy.(11.9.2009)

• Smok

Kreslený Asterix sa môže za svojho hraného kolegu úprimne hanbiť. Mám pocit, že tvorcom moc za tie prachy nevyšlo.(19.10.2008)

• Hakha

Opět bída, spíš se film měl jmenovat Brutus a Olympijské hry, jelikož další herecké figurky jsou zde většinou do počtu. Asterix a Obelix nejsou takřka vůbec využité postavičky a navíc Asterix v podání nesympatického Clovise Cornillaca byl jeden z mnoha velkých omylů. Film je z hlediska humoru dosti selhal, jelikož pár vtipných momentů je okamžitě pohřbeno mnoha špatnými gagy a je to jedna velká škoda. Gérard Depardieu bohužel jedna velká nevýrazná postavička, která ve filmu byla dosti zbytečná. Charismatický Cesar Alain Delon svými hláškami film nadzdvihnul, ale největší plus ode mě dostává postavička Brutus v podání Benoîta Poelvoordea, která bohužel špatným scénářem a místy špatně načasovanými gagy nemohla utáhnout celý film. Je zde i princezna Vanessa Hessler, na kterou se dobře dívalo, avšak nejvíce film vyzdvihnul o jednu hvězdičku Zinédine Zidane, který se objevil jen na malý okamžik a byl přímo fantastický a nezapomenutelný, velice mě svou vizáží a herectvím pobavil, asi nejlepší okamžik ve filmu společně s Michaelem Schumachrem... Mé hodnocení 2 hvězdičky...(1.4.2008)

• juta

Si ze mě děláte srandu? Přeci pohádka pro děti nemůže trvat dvě hodiny! To i já na tak dlouho pozornost neudržím. S předchozími díly se nedá srovnávat. Předešlé filmy byly alespoň vtipné, tohle není vtipné skoro vůbec a to je u Asterixe velké mínus.(1.5.2015)