Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 117 min

• sheen

První dva díly byly vtipné, tady tento paskvil to je výsměch. Bolest zmírnily vsuvky od Schumachera, Todta, Adriany Sklenaříkové a hlavně Zinedina :)(7.2.2013)

• -bad-mad-wolf-

Jedna hvězda za hromadu náznaků, které ovšem tvůrci rychle zadupali. Zřejmě se polekali, že by se jim nějaký vtip mohl podařit. "Ave já!"(7.8.2011)

Asterix a Obelix je v podstatě trapas, který je natolik drzý, že Alaina Delona prezentuje v roli Césara. Nezůstalo jen u něj. Větší výskyt bývalých sportovních hvězd v závěru potěší každého sportovního fanouška. Zidane, basketbalista Parker nebo bývalá tenistka Mauresmo, ještě dopadli dobře, ale hůře se už vedlo Schumacherovi, který se nezmohl skoro na nic. Přiznám se, že vtipům se zasmát moc nedalo. Vizuálně však film má co nabídnout a ani s triky se nešetří. Tahle zábava se nebere nijak vážně. Otázkou však je, čím chtěla ohromit, nebo spíše, na jakou věkovou kategorii je film orientován. Naivní je dost. Je však možné, že v době Olympijských her se tento film stane velmi vyhledávaným. 60%(29.9.2011)

• heyda

Katastrofa! To se nemělo stát a nechápu, že do toho šel Gérard Depardieu, který patří do herecké extratřídy.(11.9.2009)

• 3DD!3

Tohle je už vážně hnus. Na příbězích o Asterixovi jsem kdysi vyrůstal jenže s původním komixem to má společný jen název, zápletku a pár vtipů, které tady stejně zazdili. Depardieu ani Delon nemají co hrát a přeobsadit Asterixe nějákým někým byl vrchol zoufalosti. Za co že je ta hvězdička? No docela mě potěšilo Schumacherovo cameo.(5.9.2009)

• - Olympijský stadion stavělo 3 měsíce dvacet dekoratérů a přes 150 řemeslníků v ateliérech u španělského města Alicante. (Xeelee)

• - Když Brutus (Benoît Poelvoorde) na začátku filmu přijede do Olympie, srazí ho orel z koně na zem. Když vstane, má půlku tváře a brnění od písku. Když však předstoupí před řeckou princeznu, není po písku ani stopy. (Pepy)

• - Když Cézar hovoří o Brutusovi, zmíní také sedm egyptských pohrom. Ve skutečnosti však pohrom bylo deset. (Rodriguez)