Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

Aluska88

Mrzí mě a dokonce jsem pocítila i záchvěvy studu, když jsem se přistihla, že jsem při sledování filmu Larse von Triera v nepravidelných intervalech usínala. Což by nejspíš zapříčiněno následujícím. Únava z pracovního procesu, ospalost a pro mě bohužel také nezáživnost příběhu a děje. Tímto snímkem jsem na Triera rozhodně nezanevřela, raději dám však příště přednost filmovému dílu v jeho typickém stylu. ()

genetique

Trierov divadelný štýl snímania jednoducho žeriem a konečne tento štýl zabalil aj do komediálneho žánru. Na vtipných scénach a hlavne na pointách sa však ešte mohlo popracovať, pretože niektoré situácie si to priam žiadali. Najtutovejší je však islandský riaditeľ. 75%. ()

Rex Mundi

Asi som mala priveľké očakávania, ktoré neboli naplnené. Je to príjemná komédia, typicky severská, usmievavo absurdná i čierna, no neviem... čakala som niečo iné ako škandinávsku verziu britského Kanclu :-) ()

troufalka

Můj upřímný obdiv všem, kdo se u této komedie bavili. Mám velice ráda suchý absurdní humor, leč zde naprosto převládl pocit směsice trapnosti a nudy. Trier mě nepřestává překvapovat. Začala jsem jeho obdobím kolem Dogma 95, přesunula se k pozdějším kouskům, abych si pak s velkým překvapením vychutnala Evropu a Prvek zločinu. Když vím, co Tier dokáže, jak si umí vyhrát se scénou, dokáže vystřihnout naprosto originální, dechberoucí kousek, pak dost dobře nerozumím, kde se vzala tato nekomedie zabíraná nesmyslnou kamerou. Žádné veké stopy po originalitě jak v námětu, tak ve zpracování. To už jsem víc fimařiny vnímala v nízkorozpočtové Epidemii, která se jakoby nedopatřením dostala mezi jeho dva vrcholové snímky, které už později nepřekonal. Možná by paní Trierová udělala lépe, kdyby si své tajemství vzala do hrobu. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

freddy

Tak z tohoto filmu mám velmi rozpačité pocity. Mám-li být upřímný, tak tohle je můj první film od Triera, který jsem viděl, nikdy předtím jsem se s jeho tvorbou nesetkal, takže jsem nevěděl, co od této komedie čekat. A podle toho se také vyvíjel můj náhled na film. Po prvních minutách u mne zavládlo naprosté zklamání a dokonce jsem jednu chvíli uvažoval, že to buď přepnu, nebo od televize odejdu. Prostě mi to nesedlo, a tento pocit trval celou první třetinu filmu. Pak už se tam začalo trochu něco dít a přišlo mi to i zajímavé, ale nic víc. Prostě jsem v tomto filmu neobjevil nic zajímavého, nic co by mne přimělo k lepšímu hodnocení, než je průměr. Jistě, svým způsobem je zajímavé pojetí filmu. Téměř celý film se odehrává mezi bílými zdmi firmy, nasnímání kamerou je velmi specifické, trhaný střih určitě také stojí za zmínku. Ale začínám mít pocit, že konverzační filmy mi příliš nesedí. Nemám asi prostě rád velké množství postav, které si mezi sebou jen povídají a nic zajímavého se tam neděje. Ale tento film má alespoň velké plus v tom, že děj je zajímavý a příliš nenudí. Ale jinak je film spíše zklamání a u mne nevybočuje z průměru, proto je to za tři hvězdičky. ()

MMR odpad!

Velice natěšen na film, nadopován energy drinkem abych neusnul, zalehnuvší na postel… A po 20 minutách jsem byl tuhej. Pak se probudil, dal panáka vodky, opět sednul k filmu a po chvíli to vzdal. Pořád a pořád se jen mluví, pořád a pořád, jen a jen nuda a nuda, je neuvěřitelné, co je tohle za paskvil. Tohle opravdu není komedie, ne a ne a ne, není! Vypínám v půlce, nehodlám to nikdy dokoukat. ()

lenuse

Viděla jsem den po premiéře divadelní hry, takže žádné salvy smíchu se nekonaly. To jsem si odbyla v tom divadle, kde z toho udělali mnohem větší frašku. Pokud jde o obsah, jsou obě díla identická. ()

Amarcord_1

85% - Kdo viděl Blbce k večeři a miloval Pignonovy telefonické scény, zde podobná scéna trvá celý film. Jen s podstatně jiným druhem humoru. Suchým, krutým, a často zdánlivě definitivním. Ačkoli se režisér tváří, jako že hraje s otevřenými kartami a čas od času osobně oznamuje, co si teď komedie žádá (a co nás tudíž nemine), vždy překvapí zajímavou pointou, či logickým zvratem. U tohoto filmu jsem si také často vzpomněl na intelektuálně dramatického Bergmana a jeho občasné promluvy herců o svých postavách v Náruživosti. Byla to narážka? "Kdo je tady ředitel" je krásný komorní úlet, který vás po celou svou milosrdnou minutáž bude dobře bavit. ()

liborek_

Trier opět nezklamal... Z ponuré Manderlay odjel zpět do Dánska a otrokářské drama vystřídala bláznivina hodně těžkého kalibru... Lars von Trier si znovu hraje nejen s divákem, ale neskutečně si pohrává i s hlavními hrdiny, které smaží v pekelně horkém oleji a dává jim minimum možností. Chudák Kristoffer, jehož smyslem života je ultraminimalistický Gambini, se musí pohybovat v pro něj naprosto odtažitém světě, z čehož musí nutně vznikat absurdní situace, které balancují buď na hranici frašky ("Podzim na venkově je dusný...") nebo se drsně dotýkají hořkosti života, jenž "je jako Dogma95"... (tiskárna...). Trier opět boduje s dogmatickým pojetím, narušuje kontinuitu obrazu, překvapuje dokonale vybroušeným scénářem s nečekanými zvraty. Svými vlastními vstupy do filmu a komentováním děje snímek zdánlivě zlehčuje, což potvrzuje úvodním konstatováním, že za touhle komedií není nic jiného, než se pobavit a zapomenout. Ale to by nebyl Lars von Trier... Už jen vztah Ravn - Kristoffer stojí za hlubší zamyšlení... Pro mě zatím jednoznačně nejlepší komedie roku (včetně toho minulého..:-) ()

paascha

Čekal jsem trochu víc, ale zklamaný nejsem. Lars von Trier, dlouhodobě hvězda mezi mými oblíbenými režiséry, mě překvapil svou drobnou humoreskou a znovu přesvědčil, že si své místo na výsluní zaslouží ()

Jhershaw

Odpůrci Triera budou kritizovat jeho svévolné samoúčelné manýry, jeho příznivci budou jásat, jak si úžasně hraje s pravidly, žánrem, divákem atd. Pro nás ostatní zbyla velmi zábavná sarkastická komedie z IT prostředí, která vlastně o IT vůbec není. Nic víc, nic míň. ()

Boogeyman

Lars von Trier je pro mne zárukou toho..…..vlastně pro mne žádnou zárukou není, jeho filmy jdou mimo mě. Manifest Dogma 95 mě odradí na dálku. Kdo je tady ředitel? jsem viděl neúmyslně když jsem uspával dceru u televize, od které mi předtím úspěšně schovala ovladač a nutno podotknout, že mi to moji práci značně ztížilo, neboť jsem častými „výprsky“ smíchu usínající dítě budil. Námět a scénář je opravdu perla, přes občasnou naivitu jednání postav jsem se nad absurdními situacemi a bravurními dialogy skvěle bavil. Jednu hvězdičku z plného počtu strhávám za odporné střihy, které jsou nejspíše nějakou uměleckou licencí, přičemž v mých očích filmu dodávají nepříjemnou pachuť amatérismu! ()

Allien.9

Experiment, který se nezdařil. V rámci kousavě ironických dramat s drsnými konci nemá tvorba Larse von Triera obdoby, ale tohle je bohužel komedie (prý). Nápad určitě stojí za zmínku (originalita, velký potenciál), provedení ne.:-( ()

HAL

Ironická absurdní komedie, která přitom syrovosti emocí těch několika málo postav v ní připomíná spíše tragedii a dějem zase skoro až pojednání o povrchnosti prvního dojmu a o mnohdy až extrémní vyhrocenosti vztáhů v uzavřené komunitě. A zároveň také obrovská pocta všem hercům. kteří se snaží plně splynout se svou postavou a vnáší do scénáře ji ovládajícího okamžité improvizace jak na divadelních prknech, tak i před filmovými kamerami. Zajímavým prolnutím divadelního "statického" stylu a filmově "volného" snímání obrazu je v Boss of It All i originální kamera. Ta je vždy za všech okolností absolutně statická, ale až extrémně agresivním střihem na detaily a zpět na celkový obraz při neustálém měnění úhlu záběru vytváří režisér velmi jasný přehled o scéně a působí velmi dynamicky, byť se odehrává jen ve velmi málo různých lokacích (kancelářích). Bohužel, Trier se až příliš zahleděl do ironického a vnějšího pohledu na tuto komedii a záměrně likviduje všechny katarzní situace které by ve filmu mohly nastat a ignorováním diváckých očekávání (a kauzality zločinu a následného adekvátního trestu) tak z vynikajícího filmu dělá jen zábavnou hříčku. Prostě slovy nejsympatičtější postavy filmu: "Zasraní, zasraní Dánové!" 8/10 ()

Jordan

úplne geniálna záležitosť, v ktorej trier na plné gule robí to, čo ho najviac baví a čo vie najlepšie - hrá sa - hrá sa so žánrom tak precízne a tak do dôsledkov, že je to občas až absurdné a zahrávanie prerastá do parodovania, karikovania. samozrejme si celý čas robí dokonalú srandu - z filmu ako takého, zo seba, z dogmy 95, z komédie ako žánru a napokon aj z divákov, skrátka aby ani jedna zložka neostala opomenutá. záverečný autorov výrok je úplne trefný, ostatne tých trefných vecí tam je omnoho viac - no a pri tom všetkom to je navyše aj podarená sranda. ten trier ma neprestane udivovať a prekvapovať (no a v neposlednom rade - tešiť) ()

Anderton

Von Trier nás hneď z kraja upozorní, že jeho film nemá hlbší zmysel, je to iba komédia, pri ktorej by sme sa mali pobaviť. Bavíme sa tak napoly a asi je jedno, či sme Slováci, Dáni, alebo Islanďania. Rozhodne som sa nebavil na tej inovatívnej kameramanskej metóde, ktorá bola zábavná, ako spievajúca Bjork. Vizuál je nepríjemný, obsah celkom fajn. Čiže presný opak toho, načo sme zvyknutí v jeho drámach. Hlbší zmysel ale v tomto mojom objave hľadať nebudem, rovnako ako vo fakte, že Jens Albinus vyzerá ako mladý David Lynch. Poslúchnem režiséra a po filme naňho radšej zabudnem. No a ktože je ten riaditeľ? No predsa náš režisér! Doporučujem skôr priaznivcom Charlieho Kaufmanna, ako fanúšikom Trierových (priamočiarych) drám. Prirovnanie k Soderbergovmu Full frontal tiež nie je od veci. ()

stilgar1

Herecky naprosto dokonale zvládnutý film (Thór v roli Finnura trochu připomíná Stiga z Království...) s geniálním scénářem, který místy přímo bere dech. Bohužel však trochu rušivě působí velmi zvláštní střih, takže hodnocení musím trochu srazit. Nu, někteří chtěli víc, někteří méně...dostali to, co chtěli, a co si zasloužili...:) ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)