Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

HarlanWade

No. Na Emmericha docela dost zklamání. Nemluvím o ději, snad každý divák si už zvykl, že od tohoto tvůrce nemůže čekat nic originálního - zatím v každém filmu si vystačil s nápadem, který by se dal shrnout ve větě. Tenhle příběh navíc nebyl špatný, ale co mi vadí je, že mě Emmerich tentokrát ani trochu nedostal vizuálním pojetím. Oproti leckterým velkofilmům to působí skromně, málo velkolepě, obyčejně. Na 105 mil. dol. a režiséra, kterého jsem dosud považoval za nejvelkolepějšího zachazeče s rozpočtem zkrátka slabota. ()

Cortesz

Podle ohlasů, které jsem tady četl, jsem čekal větší bídu. Ale ona to zase taková bída nebyla. Protože tento film není vůbec bídný, právě naopak. Sice po scénáristické a dějové stránce je to naprostá pitomost, tak jako každej Emmerichův film, ale já mám zkrátka pro jeho tvorbu slabost. Já se totiž dokážu nad ty scénáristické nesouvislosti, chyby a nesmysly povznést a bavit se a zde jsem udělal přesně to samé. Po akční stránce a především té vizuální jde o skvost, strašně dobře se na to kouká. Ovšem po celkovém dlouhém váhání dávám jen tři, protože od Emmericha mám radši jeho sci-fi katastrofické filmy, ale tento má zase velkou výhodu v tom, že má rozumnou stopáž pod 2 hodiny. ()

Mr.Roman

Poväčšine som sa smial a zároveň krútil hlavou. Toto sa totiž strašne nepodarilo. Nerád ľudí škatuľkujem, no bude lepšie keď Emmerich ostane pri tom čo mu ide a aj naďalej bude vo svojich filmoch demolovať náš dnešný svet. Dialógy sa nedali počúvať, očividne vykráda ostatné filmy (Jurský park, Pána prsteňov) a (nielen) historicky absurdné momenty ani nebudem rozvádzať. Tak doslova blbý film sa len tak nevidí, veď on paroduje sám seba. ()

Bigfuckman

Vykradený scénář z Apokalypto a 300. Hudbu snad skládal stejný tatar jak u Uweho "majstrštyku" Dungeon Siege. Kostými jakž tak ušli, ale ta staromoderní hlavní modrooká číča by se neměla toli, líčit, přeci jen je to 10000 let před Kristem. No a ve finále nudné, klišovité a okoukané z jiných, úspešnějších filmů. ()

Sparky

Šel jsem na to do kina s velkým očekáváním a vážně mě to nas***o. Celkem jsem se nudil a přišlo mi to o ničem. ()

Quendi odpad!

Tak toto byla nefalšovaná a pravá hovadina. Dělalo mi potíže určit KDY a KDE se celý děj odehrával, neboť to začalo u pravěkých lidí, kteří mluví anglicky, pak je přepadli válečníci na koních s meči a kovovými okovy, pak se z drasticky mrazivé země putovalo přes sněhem zaváté holiny a vrchy až do pralesa s bambusovým porostem, kde byli všichni přepadeni skupinou obřích pštrosů, pokračovalo se přes savany až do pouště a nakonec do kýženého Egypta(sakra...odkud to tak mohli vyrazit?), kde už se staví pyramidy a s těžkými pracemi pomáhá stádo mamutů. 10.000 př.n.l. i s celým svým obsazením je film tak nenápaditý a tak předvídatelný, že je nesmírně otravný. Ochočení šavlozubého tygra či jizvy ve tvaru souhvězdí už výsledný dojem nemůžou srazit o moc níže. ()

blacktomas

Tak to bylo opravdu špatný, opravdu hodně špatný. Větší slátaninu jsem snad ještě neviděl. Kdyby to natočil začínající režisér, řeknu chlapče, tak to tedy ne, zpátky do školy a rovnou na hanbu a se učit, se učit, se učit. Ale Emmerich? No fuj! Asi silnej matroš. ()

nmarca

Nechápu, kdo Emmerichovi dává peníze na jeho megablbosti, když poslední aspoň trochu zábavný film natočil v roce 1996. To pravěké modrooké dítě s rozplývajícím se make-upem ve mně zanechalo skutečně hluboký dojem! ()

Uninstall

No tak úplně se u toho nenudíte, ale ty bláznivé nápady, kterými pan Emmerich rozhazuje všude okolo sebe, si aspoň ty dvě hvězdy zaslouží :-) ()

Budisovie

Zvláštne čo všetko dokážu natočiť američania. Z vedeckého hľadiska totálna blbosť + mnoho zbytočných scén, necharizmatický hrdina a tak ďalej, rozmýšľam za čo dávam tie hviezdičky? Asi za prostredie a trochu kameru. ()

Revivup

Po půl hodině sledování filmu jsem naprosto znuděn a zklamán... čekal jsem celkem slušný film s patřičnými kostýmy a nějakou epickou storyline. A čeho jsem se dočkal? Odstrašujících hereckých výkonů, naprosto nedostačujících kostýmů a zcela chybící zápletky. Ne, já opravdu nenazývám zápletkou něco, co je pouze žvatlání o čtyřnohých démonech a nadcházejících proroctvích... ... ... Vydržel jsem ještě další půl hodiny a pouze jsem se utvrzoval ve svém rozhodnutí. Slabý příběh a absurdní situace, otřesný český dabing, trapné dialogy a vypravěč, který stojí za nic. Dávám jednu * za vcelku ucházející kameru, dobrou animaci a panensky krásnou přírodu Nového Zélandu - to jediné na filmu ujde. ()

amyth

Ani jsem to nedokoukal. Tak nudný film, že se u toho dalo usnout do 10 minut ..... Emmerich je parodie na Baye ...... ()

jafuska

film jsem v kině neviděla a myslím si, že jsem o nic nepřišla, proto jsem si říkala, že se aspon na tento film podívám u tv, ale to co jsem viděla, to bylo docela úděsný, kdyby se tam více prolínalo akce, napětí, nějaké ty souboje, ale všechno nějak pokulhávalo, až se tento film úplně ztrácel na sledovanosti, film s prvky pravěku proč ne, ale děj hodně pokulhával, do toho vyprávění příběhu, to mohli úplně vynechat, jsem z tohoto filmu hodně zklamaná, příště raději nedávat na ukázky v tv, jsou hodně zkreslující.Je to hodně slabý příběh, ()

Maica

Film jsem bohužel/bohudík neviděla celý. Ale co jsme viděla mi naprosto stačilo. Každý je dokonalý bojovník, všichni kladní hrdinové jsou nezranitelní a neskutečně chytří, šavlozubý tygr nesežere DeLeha, protože ten ho vysvobodil... Navíc z promrzlých hor přejdou do Egypta a staví pyramidy. Asi to byl film tvořen pro přitroublé americké diváky, kteří si těchto věcí nevšimnou a budou opěvovat povedou grafiku. ()

WolfIssen

Zajímavé - obrovský šavlozubý tygr se dřevem, které jej drží v pasti nepohne, ale 5x menší člověk ano... a to je jen jeden z mála heftů tohoto filmu... ()

nula87

Primitivní stupidita, po které už by Emmerich nikdy neměl dostat šanci natočit film, navíc za takové peníze. Skoro 2 hodiny koncentrované blbosti, nelogičností, naivity a nudy. 15% ()

Havala

Drahý film s překrásnými efekty, kde peníze do něj investované "jsou vidět". Bohužel to celé padá na horších hereckých výkonech, neskutečném patosu a klišoidních situacích až to unavovalo. Závěr filmu u pyramid působí až moc počítačově. celkově převládá velké zklamání. Stran dějepisu rozhodně doporučuji "Zděňka" Buriana a jeho kresby :-) ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický