Na cestě

• Brazílie

Na Estrada

Dobrodružný / Drama / Road movie

USA / Velká Británie / Francie / Brazílie, 2012, 140 min

Achjo. Další zklamání. Road movie mám hrozně ráda, ale tento byl tak neskutečně nudný a ještě se svými 140 minutami se hrozně vlekl. Nepomohli ani herci aneb Kristen nesnáším, Sam Riley je naprostý opak sympatického fešáka, Garrett na toho se dá dívat, ale třeba více se mi líbil v Country strong, a také mi nijak nepřišlo, že by extrémně vynikal a to byl vlastně hlavní postavou té knihy Sala Paradise, jediný, kdo tu za něco aspoň stál, byl Tom Sturridge. Celý film byl taky řádně roztahaný, rozhodně ne klasická svižná zajímavá road movie, no svižná...aspoň co se týče toho, že jedou pořád dopředu. Tady se stále vracíme s hrdiny do jedněch a těch stejných míst, párkrát si mezitím zajdeme makat na bavlněné plantáže, pak zase zpátky do NY, pak zase vyjedeme někam s Deanem, pak zase do NY, Mexiko, NY, Denver atd...neskutečně nudné. Knihu jsem nečetla a přiznám se, že se k tomu snad ani nikdy v budoucnu nechystám.(17.1.2013)

Dean Moriarty a Sal Paradise na ceste Amerikou. Jacka Kerouaca mám veľmi rád a jeho Na Ceste považujem za najlepšou ukážku života jednej generácie. Generácie umelcov a stratených existencií, ktorý sa dotýkali svojimi dielami nie len ľudských duší, ale aj vystihli podstatu Ameriky po 2. sv. vojne. Na ceste ako film, je ale len ťažkopádnou napodobeninou knihy. Osudové vzťahy a sebadeštrukčné videnie sveta sa odráža v prepracovaných kompozíciach a pekných záberoch americkej krajiny, ale akási túžba žiť životom akým žije beat generation sa nedostaví. Hedlund je asi najvýraznejšou postavou vôbec a je celkom zábavne sledovať jeho životný osud skrze oči mnohých iných ľudí - hlavne žien. Tie sú častokrát veľmi atraktívne ale kraľuje im Kristen Stewart a jej prsia, ktoré vystavuje skoro v každej scéne. Ale ten feeling a chuť zavítať do baru, zapáliť si cigaretu, počúvať džez, alebo básne z úst stratenej generácie sa nedostavil. Dokonca ani tá túžba cestovať naprieč Amerikou. To je to prezentované skôr ako príjemné pozadie, než životná filozofia . A to je škoda. Je dobré že na svoje dve a pol hodiny film nenudí, ale okrem dvojitého handjobu v aute je to film neschopný ponúknuť inú, zapamätaniahodnú scénu.(14.10.2013)

• Tommassi3

"Dík za svezení !!" - "Možná bude tvý poslední.. Vezu dynamit !!" ;) No, ne že by Walter Salles vyloženě vybouchl, ale i přes nesmírně kvalitní řemeslo se ani zdaleka nejedná o nic, co by se Kerouacově předloze, ať už si o ní myslíte cokoli, vůbec přibližovalo..(25.11.2015)

• Havaj8

Přesně ten typ road-movie na kterej sem se těšil a naprosto mě zklamal. Nevím, jak to mohlo vypadat v knížce, ale převedení na plátno -> strašně zdlouhavý a poměrně nudný. Dvě hodiny toho samýho, žádná komická scéna, chápu, neni to komedie, ale něco úsměvnýho by tam mohlo bejt. Hlavní důvod ke koukání byla Kristen, která nezanechala dojem. Zlatá éra Twillightu. Možná to bylo tou rolí, jako ona hrát umí. Celkově na tom krachu bude mít podíl i režisér, protože to není dobrý a už bych se k tomu nechtěl vracet...(1.1.2013)

• higuain

Já tyhle beatnický story zrovna dvakrát nemusím. Nejvíc jsem si užil Stewartku, ta je v posteli daleko lepší, než když se snaží předstírat upírku.(11.9.2013)