poster

Na cestě

 • USA

  On the Road

 • Francie

  Sur la route

 • Brazílie

  Na Estrada

Dobrodružný / Drama / Road movie

USA / Velká Británie / Francie / Brazílie, 2012, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slartibarkfast
  ****

  Naprosto autentické převedení Kerouacovy beatnické duše na filmové plátno. Je to jako jazzová skladba, která je v tomto filmu ústředním motivem. Vše je nahodilé a nepředvídatelné, bez jakéhokoli řádu. Jak kniha, tak i samotný film. Deprese, štěstí, melancholie, sex, drogy a touha po nepoznaném. Stále jít dál a nezastavit se. Na jednu stranu hloubáme nad smyslem života a bytím, abychom vzápětí přišli na to, že nic nemá smysl a člověk by si měl především užít. Vychutnat si každou minutu naplno. Nebo snad ne? Tohle dílo pokládá spoustu otázek a zároveň interpretuje mnoho odpovědí. Je jen na divácích, kterým směrem se nechají strhnout. Jestli souhlasit, nebo myšlenku rezolutně odmítnout. Výborné herecké obsazení už je jen třešnička na dortu. Ty bezmála dvě a půl hodiny mi rychle utekly a já bych chtěl ještě. Opravdu silný, dramatický snímek, který určitě neosloví každého, ale své kvality bezesporu má. Za úžasné převedení knihy do filmu musím dát vysoké hodnocení, neboť postavy rázem dostaly svou hmatatelnou podobu a žijí. Škoda jen, že se sem nevešlo všechno. 85%(30.11.2012)

 • frings
  *

  Ne, ne a ne! Nejsem a nikdy jsem nebyl příznivcem Beat Generation a jim podobných existencí. Nemusíme chodit daleko, stačí se porozhlédnout kolem sebe v našem rybníku současném i minulém.(27.11.2012)

 • Aknah
  ***

  Jo, už asi po 20 minutách jsme všichni pochopili, že život je krátkej a tak ho prostě ŽIJ! Ale že film tenhle význam nabízí pouze prostřednictvím drog, rychlé jizdy a střídání hulení, sex, hulení, teploušskej sex a hulení... je otázka. Film by si rozhodně zasloužil kratší stopáž, protože nikdy jsem tak ráda neviděla titulky! Je to tak mezi 2-3 hvězdama.. ale musim za hlavní obsazení dát palec nahoru, protože byli všichni velmi dobří! Bohužel takové ty lepší scény, nebo dialogy s myšlenkou, či emocionální vypjetí, by se dle mýho sestříhaly do příjemné půlhodinky, kdy si každej uvědomí, že život je těžkej, máš si vážit přátel a ve výsledku asi nebejt sjetej každej den bez prachů a s holou prdelí.(1.9.2014)

 • Sofia
  ***

  Kerouacovu knihu jsem četla už asi před deseti lety a říkala jsem si, že je to nezfilmovatelné...no, zfilmovatelné to tedy nakonec je, ale měla jsem s tím stejný problém jako s předlohou - příběh se vlastně vůbec nevyvíjí a nikam nesměřuje a nekonečné sexuální a drogové eskapády začnou po chvíli nudit a hlavních hrdinů vám začne být hodně líto. Garrett Hedlund exceluje v roli Deana, což bych po jeho výkonu v Tronu nikdy nevěřila, jeho vnitřní rozervanost z něj úplně sálala, až to bylo nepříjemné. Je to ale hrozně roztahané, chvílemi nudné a výsledek je stejný jako knižní předloha - jedna velká póza, která si hraje na něco, co rozhodně není.(27.4.2013)

 • ledzepfan
  ****

  Ale jó-dobrý je to.. S knihou bych to moc nesrovnával-to je v tomhle případě takové poměřování na hovno. Výpověď je to funkční. Atmosféru to má. Dlouhé je to tak akorát. Herci jsou.. někteří lepší jiní méně(lepší= Hedlund, Sturridge a velmi potěšující Mortensen, který mého oblíbence trefil-hlavně hlasově-na jedničku.. horší= Stewart, Dunst a Riley tam měl taky pár slabších chvilek...)....... Jako celek je to taková pohodička, která nenadchne ale potěší.(31.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace