Adaptace románu jednoho z nejslavnějších spisovatelů generace beatniků Jacka Kerouaca. Hlavními hrdiny jsou Sal Paradise a Dean Moriarty, kteří odmítají žít spokojeným konvenčním životem a spolu s dalšími kamarády se vydávají na bláznivou cestu po Spojených státech. Sal je spisovatelem a žije v New Yorku. Dean je dítětem ulice, často pobýval v polepšovně a živí se hlavně krádežemi. Oba jsou svobodní a tak pro ně není problém sbalit si věci a vyrazit. Nakonec se dostávají až do Mexika. Během svých cest si užívají absolutní svobody a volnosti, navštěvují večírky, užívají si alkoholu, drog, sexu a jazzu. (Creony)

Kubas1994

Beat generation, tohle dílo jsem si chtěl vytáhnout u maturity. Fascinující výprava, musíte se vžít do hlavních postav, potom je to zážitek! ()

Zagger

hm, dost jsem se nudil, jakoze fakt, ani u takove kraviny jako je DUFF jsem se nenudil, zmizela Kristen a ani nemam chut koukat jak to bude dal, cele je to jen snuska kokotin. Tesne predtim jsem dnes videl The yellow handkerchief, ktery me dost oslovil, tak jsem mel chut na nejakou dalsi americkou roadmovie, to byla teda chyba... a to patrim do skupiny hipsteru, vyhulil jsem za zivot kila a kila travy a sezral pres 100 tripu nez jsem se uklidnil. ()

kecal

Časem se vše začíná opakovat a film to vlastně nikam neposunuje, ale je to dostatečně dobře natočené a tak sem ty víc jak dvě hodiny vcelku v pohodě vydržel. Kdyby se to trochu prostříhalo a trošku víc vyladil konec, tak by to filmu asi prospělo. Snad první film, kde mě sedla Kirsten. Pohodové čtyři. ()

Benoit

Od začátku až (nejspíš) do konce je to nekontrolovatelná nuda. Dvacet minut před koncem jsem definitivně pochopil, že jen ztrácím drahocený čas. Tohle se zkrátka nehodí ani jako kulisa všedního večera. Ta jedna hvězdička je pro mě, že jsem vydržel plýtvat elektřinou bez mála cele dvě hodiny. ()

Sejkorka

Je to tak 55% , nic moc. Člověk aspoň ví, o čem je ta knížka, kterou se nikdy neprokousal. A že není divu, že autor zemřel na cirhózu jater ani ne v padesáti. Sam Riley zaujal ve filmu Control, kde hraje zpěváka Joy Division Iana Curtise , který spáchal sebevraždu. Co ještě k tomuhle filmu ? Docela dobrá Kristen Stewart a Kirsten Dunst , pár pěkných přírodopisných záběrů a Dean na zabití. Takovýho kamaráda bych teda nechtěl. ()

stuj

Chybí tam atmosféra svobody při cestování, stopování, chybí tam požitek z jízdy a překonávání hor a plání. Celkově je vše dost zkratkovité. Škoda. ()

Viggo Mortensen opět na cestě

Viggo Mortensen opět na cestě

07.08.2010

Snad není potřeba vysvětlovat, že nepůjde o pokračování postapokalyptické Cesty. Viggo, přestože nedávno plánoval seknout s hereckou kariérou, se připojil k obsazení adaptace slavného románu Jacka… (více)