Kletba zlatého květu

• Čína Man čcheng ťin taj chuang ťin ťia (více)

Imperátor Ping, hlava dynastie Tang, vládce Číny desátého století, spalován neskonalou láskou i nenávistí vůči své ženě Phoenix rozehrává tragédii, která zasáhne každého člena královské rodiny. Panovník ví o skrývaném vztahu své ženy a jeho syna z prvního manželství prince Wana. Pronásledován stínem nevěry, panovník pomalu zabijí svou ženu jedem. Schyluje se k finálnímu boji. Na jedné straně císař, ovládaný pomstou, na druhé straně císařovna, bojující o holý život. Mezi nimi stojí tři synové, tři princové, kteří se musejí rozhodnout na čí stranu se přiklonit. Bolest a ztráta milovaných však čeká na každého z nich... (oficiální text distributora)

N.Strauber

Opět tu nevidíme nijak závratné hodnocení, ale já dávám 5*. Dostávám se s ostatními uživateli asi do stejného rozporu jako v případě snímku Anna a král. Mně se toto drama líbilo skoro stejně. A stejně jako v Anně a králi byl Chow Yun-Fat co se týká hereckého výkonu poražen svou kolegyní - tentokrát krásnou Gong Li, která v roli pronásledované císařovny předvedla naprosto strhující výkon. Já bych uvažoval minimálně i o nominaci na Oscara. ()

stub

Zhang se rozhodl nevykrádat sám sebe a změnil přístup. Značná část se odhrává v interiérech, které navozují snovou atmosféru, jakoby odříznutou od světa. Kladných hrdinů se vyskytuje poskrovnu a negativní vyznění postupně graduje. Masové scény jsou působivé, bohužel však příliš prostříhané. S tím souvisí další změna - individuální bojové scény se ve filmu téměř nevyskytují (Chow Yun Fat má nejdelší akční scénu, když tluče synka páskem:). Herecky vyniká zejména Gong Li, ale třeba i představitel nejstaršího syna. Změnit přístup u osvědčeného modelu byla nejistá sázka, u mě však Zhang obstál. ()

bouncer

Yimou Zhangovi tohle trochu ulítlo. Přehnané až kýčovité interiéry a kostýmy, nudné dialogy, příběh celkově o ničem. Docela propadák. Ani epické bitvy na závěr nemůžou pomoci k více než 2*. ()

murakamigirl

Toto hodnotenie sa tak trochu bude podobať na hodnotenie SIN CITY, pretože moje dojmy sú podobné. Predovšetkým sa jedná o ohurujúcu vizuálnu žranicu, tomu je celá snímka podriadená. Na deji si pochutnáte menej, niežeby to bola lacná kuchyňa, no zámery postáv sú rýchlo príliš osvetlené, intrigy sa nerozplietajú práve napínavo, v závere je pokrm bez pochýb presolený (častý to výraz mojej bývalej slovenčinárky). Osudy 3 bratov ma nechávajú chladnou, rovnako ako mnou pod vrstvou pôsobivého make-upu a pod pancierom z ľadu nepohne ani Gong Li- hrá veľmi dobre- jej chlad sa ku mne preniesol, ale len chlad. A neodpustím si tento postreh- áno, pôjde o jej "dobové" výstrihy- keby mali prsia Gong Li oči, tak by určite pre to zaobchádzanie s nimi zazerali ako buldog po týždňovej hladovke..... Dwightom v "Kliatbe"- teda tým, čo ma najviac presvedčil, pohol mnou a zaplavil svojou bezbrehou charizmou- je Chow Yun-Fat, nemilosrdný cisár. "Nie je všetko zlato, čo sa blyští..." "Kliatba" sa blyští požehnane a ostáva v mojej pamäti iba chladným filmom vo veľkolepom, zlatom šate. ()

m.krudenc

Výborný Čínský historický film. Yimou to zase dokázal. Tento film mam velmi rád pro jejich propracovanost a strhující děj. Opět tu sou všechny známé a prověřené ingredience: Dobrý příběh, Skvělé obsazení, strhující podání a audiovizuální a neskutečně dobře zahrané charaktery. Z postavy císaře mě až mrazilo s jakým klidem byl schopen dovést svou rodinu do záhuby a do poslední chvíle sem fandil Císařovně. Příběh je opět historický a tragický jak už je tak nějak trochu zvykem. Ale masová závěrečná bitva byla úžasná. Nemohu než doporučit tuhle velkolepou Čínskou historickou tragédii. ()

amirgal

Motivace postav, jejich psychologický nárys a sled událostí je tak nepovedený, že je snad jen kostrou pro okázalost výpravy. Ta ovšem udupává estetiku filmu tak velkolepě, že nevidím žádná pozitiva, jichž bych se mohla při svém hodnocení přidržet. I bojové scény jsou tentokrát toporné a těžkopádné ... ()

Crazer

Barevnost, pestrost, dokonalost. Můžete se s ní seznámit a vidět ji za každým rohem. Tento film, zdá se mi být více o těchto třech vlastnostech. Děj trochu pokulhává, ale naneštěstí většinu zachraňuje právě vizualizace desátého století. Bohužel vše zachránit nešlo, pro mě slušných 75%. ()

liquido26

Pro mě osobně zklamání. Sice vizuálně hezky zpracované, ale jinak dvouhodinová nuda. Děj nepřehledný, samé spiknutí, nevíte kdo s kým proti komu. Žádná velká akce. Největším pozitivem byla pěkná hlavní hrdinka :-) ()

corpsy

Z tej celej farebnosti a gýčovitosti sa vám môže zatočiť aj hlava. Zdĺhavé, a trestuhodne málo akčné. S takým potenciálom a takým obsadením. No, nie každý deň je Sobota. ()

sidzej

Vizuál je dychberúci....bodaj by nebol keď ide o najdrahší čínsky film ale k poetike a hlbokým myšlienkam z Hrdinu to má veľmi ďaleko. Príbeh je najväčšia slabina Kiatby zlatého kvetu. V konečnom dôsledku ma však Zhang vôbec nesklamal ide síce o najslabší film aký som od neho doteraz videl, no v prípade tak talentovaného režiséra to znamená slušných 70% ()

depony

Výpravné, barevné, krvavé ... i takhle může vypadat zkáza rodu. Despotický otec, který nakonec jako jediný přežije, bratři, kteří mezi sebou bojují o přízeň, utajovaný incest ... bylo toho hodně. Bylo to vcelku zajímavé, ale myslím, že Hrdina nebo Klan létajících dýk měli jasnější dějovou linku. Každopádně Zhangovi se opět zadařilo. ()

kikuka

..toto bolo už aj na mňa príliš opulentné..a miestami len pre opulentnosť osebe..trochu ubrať na efektnosti by filmu pridalo na jeho vnútornej - príbehovej - intenzite, ktorá sa takto vytratila..dosť paradoxne, keďže Kliatba má zaujímavo spriadané tempo a energiu - od bludiska chodieb paláca, kde je každý sám, izolovaný alebo izolovateľný až po scénu slávnosti na dvorane paláca, kde sa jednotlivé stáva masou..a ešte úžasná ukážka, že pomsta nemusí byť v reťazci kauzality oným následkom skutku, ale aj sama vyvolať reakcie - obrátiť sa proti snovateľovi.. ()

Rosana

Čínské filmy mě nikdy moc nebavily a nerozumím jim. Tento film mě zaujal ale svým provedením, úžasnými obrazy císařského pláce, valících se armád, vyšívaných rób a sice byl příběh nezajímavý, byla to skvlá pastva pro oči. Kdy se černí ninjové spouští do údolí jak pavouci, když se armády valily proti sobě, joooooo! Super komparzové akce a zvláštní střih. ()

Z0oMb3E

Hmm, ťažko ohodnotiť film o pompéznom, ale nudnom živote na cisárskom dvore. Každý obyvateľ sa snaží zabaviť ako sa dá väčšinou sexom každý s každým, incest neincest. Podarená rodinka na ktorej by si Sigmund Freud len tak zmlsol. Taký istý je aj film pompézny, ale nudný. Aby sme mu však nekrivdili nudný je 3/4 potom sa to už rozbehne. A rozbehne sa to masovo. Masové scény v tomto filme nadobúdajú nový rozmer. Jediá a najväčšia bitka vyznie, ako športový match. Stotožnenie sa diváka s postavami tu absolútne neexistuje. Funguje tu jedine výprava, kostými a vnadné Číňanky. Film skôr politického zamerania, žiaľ len za 2*. ()

Tayen

Ať se podívám na kteroukoliv složku filmu, žádná z nich mi nepřišla úplná. Výprava nádherná a situace tak vypjaté, až každou chvíli čekáte, že to praskne a ono nic. Nakousnuté city, souboje, podobající se spíše tanci a pot na čelech postav, způsobený vnitřní frustrací, kterou tušíte, ale nikdo vám ji nepotvrdí. Celé mi to přijde jako tragédie, která existuje jen kvůli vlastní melodramatičnosti. A jak to vše skončilo? Spousta mrtvých a pak? Nevím. Opět nevyřčeno. ()

katasta

K tomuto filmu se perfektně hodí pravidlo, že někdy je méně lepší nežli více, scénář je dosti jednoduchý a celý film je postaven spíše na zajímavosti historie Číny než na čemkoli, co by přímo souviselo s kinematografií. ()

Ridick

pribeh o tragedii cisarskej rodiny, ma na moje vlastne prekvapenie nicim nezaujal. 90% deja sa odohrava v kralovskom palaci a len sa keca a keca, pricom je to o tom istom, a vas uz chyta nerva, ked tam zacnu ti sluzobnici odriekavat hodiny. hudba taktiez nic moc a herci uplne do outu hraju okrem gong li. ku koncu filmu sa to trosku zostruje a prichadzaju na rad akcne sceny, kt. su vsak casto na smiech, ale ta vizualita a poetickost ich vynasa o jednu uroven vyssie. ale celkovo ma kliatba velmi sklamala. ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží