Kletba zlatého květu

• Čína Man čcheng ťin taj chuang ťin ťia (více)

Imperátor Ping, hlava dynastie Tang, vládce Číny desátého století, spalován neskonalou láskou i nenávistí vůči své ženě Phoenix rozehrává tragédii, která zasáhne každého člena královské rodiny. Panovník ví o skrývaném vztahu své ženy a jeho syna z prvního manželství prince Wana. Pronásledován stínem nevěry, panovník pomalu zabijí svou ženu jedem. Schyluje se k finálnímu boji. Na jedné straně císař, ovládaný pomstou, na druhé straně císařovna, bojující o holý život. Mezi nimi stojí tři synové, tři princové, kteří se musejí rozhodnout na čí stranu se přiklonit. Bolest a ztráta milovaných však čeká na každého z nich... (oficiální text distributora)

t_gon

Na Zhangovy „wuxia opusy“ se nádherně kouká (Hrdina, Dýky...). To je fakt. Umí náramně dobře potěšit oči (v případě květu je to invaze nádherných konkubín a všeho služebnictva na dvoře Ztraceného města), uši a jiné smysly. To je však jediné, co si z květu odnesu. Přesycená paleta barev bombardovala mé rohovky až přespříliš, rudá propaganda schovaná za každým druhým snímkem taky není zrovna přitažlivá a nevyváženost několika rovin filmu (velkolepé bojové scény versus dramatické události na císařském dvoře.) mě nechala naprosto chladným vůči Zhangovu novému počinu. Slušný průměr s jedním nezapomenutelným masakrem… ()

andriy

Mě Zhang Yimou nezklamal...Není to tak velkolepé jako Hrdina, ale to zde neni vubec na skodu. 3* za vizualni zpracovani a 2* za pribeh. ()

KitFisto

Ono to je celkem nuda, až na pár okamžiku. Výsledkem Zhanga je prázdný nudný film, který na konci při "velkolepé, epické bitvě" spiše připomíná PC hru. Jediné plus filmu jsou fakt super kostýmy ()

terunka003

Zlaté, depresivní, temné (i přes tu zlatou), zlé, morbidní, šílené. Takové, že mi ta zlatá vypálila díru do hlavy. Klasická čínská bojová choreografie nic moc, kostýmy sice krásné, děj docela ucházející a napínavý (i když jsem teda nepochopila čí jsou jací vojáci a bojovníci). Morbidní scéna byla dobití nejmladšího syna páskem. Film rozhodně ne pro každého, navíc jsem viděla lepší skvosty čínské kinematografie. ..a zapomněla jsem připsat nějaký ty incesty, tajné milenecké poměry, a tak no.. ()

Moogwi

naprosto úchvatné kostýmy a barevné scenérie kde i gejša bledne závistí .. závěrečná bitva taky povedená, taková zkrácená bitva o středozem 2 v menším měřítku :) bohužel je to tak vše co lze pochválit, jinak film v podstatě o ničem, všude samé intriky a nekalosti, které vyplňují celý film. Bohužel to nestačí, a proto jen "lepší nadprůměr" ()

OHI

Výprava je dechberoucí a příběh o nenávisti v čele s ústřední dvojicí císaře s císařovnou také. ()

Brandon

Nevytýkal bych filmu pompéznost a nabubřelost, jelikož to byl Zhangův záměr. Dynastie Tang měla být především dynastií blahobytu, hojnosti, přepychu, korupce a extravagance. Pod zlatou pokličkou okázalosti se ale skrývalo cosi prohnilého. Pokřivené vztahy. Hodně se mi stýskalo po vyloženě záporné postavě, po nějaké roli kruté mrchy nebo zákeřného šmejda, protože obětí nevěry, podvodů nebyla jen císařovna, ale i potomci a koneckonců i sám císař. 3,5* ()

Ceres

Alespoň pro mě, Zhang Yimou opět nezklamal a namaloval nám tu snad nejúžasnější film, hlavně co se týče kompozice obrazu, prostě maximální barevné orgie a velkolepost. Svůj perfektní výkon podala Gong Li, bez které by to asi nebylo úlně ono, a Chow Yun-Fat v roli císaře působil velice dobře. I přes velice rozpačité hodnocení k tomuhle snímku zde, je tohle nezapomenutelný film s opět výborným soundtrackem, skvělým příběhem a výborným koncem. Mistrovsky namalované dílo. 100% ()

Brain-D

Začalo to jako velmi nudné drama, které se odehrává v nádherně vyzdobeném paláci Ale ta nuda se nedala překousnout a to jak kdyby mě scénárista uslyšel a vrhl na konec přímo velkolepé bojové scény. Tyto scény rapidně zvyšuje můj pohled na film a konec byl opravdu vynikající- takže 70% ()

ravalah

Silene nudna podivana, ale prekonal jsem se, abych to dokoukal. Neveril jsem jim to ani za mak. Film Hrdina mel hlavu a patu, uzival jsem si ho od zacatku do konce. U tohoto dila jsem se nemohl dockat az skonci. Jedna hvezda za nabubrele kostymy. Zbytek nestoji za zminku ()

Trustme

Režisér Zhang Yimou točí čarokrásné filmy. Díky němu má smysl chodit do kina, kde všechny ty davové scény a nebo jeho především oblíbené deště šípů a kopí letících vzduchem vyniknou. Díky němu má i smysl obětovat finance na slušnou výbavu domácího kina. A pak se jen nerušeně oddat kouzlu jeho režíjního malířství. Jeho posedlost barvami, detaily a básnickým stylem vyprávění je obdivuhodná. V tomhle rodinném dramatu z nejokázalejšího období historie Číny se jde už opravdu do extrémní výpravy, kostýmů, makro záběrů na bohatství dekorací. Řek bych, že příběh je u jeho výpravných filmů vždy o propletenci vztahů a je jen můstkem k rozpoutání obrazců a výjevů, kterými tlačí na vněmové orgány diváka. V téhle oblasti v současnosti nemá konkurenci. ()

Ichabod

Rozhodne to neni dalsi film o bitvach a je to uz dobre....Hrdina po druhem shlednuti nudi k smrti, Klan letajicich dyk zas za srdce moc nechyti, ale zaver tohoto filmu a celkove pomerne temna atmosfera je skvela...Gong Li je nejen krasna ale i slusne hraje a clovek ji drzi pesti. A Chow Yun-Fat? Poprve v zivote mi prislo zhosteni se postavy v jeho podani zajimave. A co je hlavni, udrzel velice dobre tvar az do konce. Proc nezminuji nic o vyprave a o bitkach nebo pribehu? Tak jak extremne velkorysa vyprava je tak extremne komorni pribeh se v tomto prostredi odehrava, je to o postavach a skutecne nevite az do konce jak se vse vyvrbi. Jednoznacne nejsem zklamany a to pres to, ze trailery ukazovaly film v uplne jinem svetle. ()

Composter

Miluji asijské filmy. Tohle je ale americky patetická ptákovina natočená pro západní publikum. Jediné, co stojí za to, jsou nádherné obrázky...takže vytípat a použít jako pozadí do Windows. ()

Looser

Shakespearovské drama v čínském provedení, první půlka je spíše inscenací v interiérech čínského paláce. V druhé půlce je i nějaka ta akce, ale nečekejte druhého Hrdinu nebo něco na způsob Tygr a drak. ()

ArdathBay

Vizuelně nádherné, akční scény dobré. Chow se mi obzvláště líbil, zvláště pak jeho mimika. Bohužel však příběh mě malinko nudil.Připadá mi, že v tomto filmu forma převážila obsah. Tři poctivé hvězdy. ()

BMAJTZ

Pribehove toho moc receno nebylo a vlastne by se to dalo shrnout do nekolika vet. Natocene to ale bylo efektne a pusobilo to ma me monumentalne. ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží