Hezké sny

Gary Sheller (Martin Freeman) je na pokraji svých sil. Kdysi úspěšný zpěvák a muzikant píše hudbu pouze pro reklamní spoty, jeho manželství s Dorou (Gwyneth Paltrow) ho neuspokojuje a navíc žárlí na svého bývalého kolegu a současného zaměstnavatele Paula, který je daleko úspěšnější a spokojenější než je on sám. Vše se změní ve chvíli, kdy do Garyho snů vstoupí dokonalá, nádherná a vzrušující Anna (Penelope Cruz). Gary se do ní okamžitě zblázní a svou už tak komplikovanou situaci začne řešit útěky do světa snů. K tomu mu pomáhá trochu psychadelický guru Melem (Danny deVito). Když pak Gary zjistí, že Anna má předobraz v modelce Melody, vrhá se střemhlav do propasti, ze které už není návratu.

Režijní debut Jake Paltrowa (bratr známější Gwyneth) byl v premiéře uveden na letošním festivalu amerického nezávislého filmu v Sundance. Mezi jeho přednosti patří zajímavé pojetí prolínání světa snů a reality. Paltrow zvolil jednoduchý klíč, kdy snové vize natočil na 35mm materiál a realitu na zrnitý 16mm film. Velkým kladem filmu je i herecké obsazení. Martin Freeman (Gary) i Simon Pegg (Paul) patří k nejlepším britským komediálním hercům. Gwyneth Paltrow (Dora) a Penelope Cruz (Anna/Melody) k hereckým ikonám současného filmu. Dany deVito, jako Melem, pak filmu přinesl ten správný newyorkský rozměr. Herci navíc do filmu vstoupili hlavně díky kvalitnímu scénáři a do svých postav dávají vše. Výrazná, vtipná a nekonveční komedie pobaví každého, kdo se alespoň někdy na pár vteřin zasnil, aby překonal tíhu rychle se měnícího světa okolo nás. (oficiální text distributora)

ThomasCrown

Skvelý Martin Freeman, ktorý do Ameriky vnáša trochu britského ducha a nádherná Penelope. Námet je skvelý, avšak....tu musím s pozitívami skončiť. Lucidné snívanie je mi téma blízka, ale námet sa mi zdal byť nevyužitý, respektíve, s určitými zmenami by film fungoval oveľa lepšie a romantickejšie. Takto je to len veľmi priemerná záležitosť, hoci so skvelým obsadením. ()

Matros

Nečekejte komedii. Jednou, dvakrát pousmání a dost. Podíval sem se na to kvůli DeVittovi a nakonec tam byl hodně málo, a to co předvedl bylo nic moc. Simon Pegg jako bonus navíc. Zkrátka celé je to průměrné a za pár dní si na to nevzpomenete. ()

sona123

Spousta herců, ale k čemu? Penelope opět v roli sexy svůdné éterické bytosti, mámící hlavního hrdinu do světů snů, k nimž utíká na úkor světa reálného, stejně jako reálné přítelkyně (Gwyneth, kterou téměř nelze poznat, tu teda moc svůdnou a sexy neudělali). Průvodcem v těchto únicích je Danny DeVito, značný podivín. No, nakonec, i když už to tak nevypadá, vše dopadne dobře, ale že měl hrdina nahnáno...Ale ono by se asi nic nestalo! Ten film je o ničem, tak si jaksi podivně plyne, přeskakuje z jednoho světa do druhého, a to je asi tak vše. Komedie to určitě není a romantiky bych v tom taky moc nehledala. Takže nevím. Jen kvůli hereckému obsazení dvě hvězdičky, a to ještě přidávám... ()

alenka

bohužel bylo v poslední době uvedeno několik podobných kousků, někdy lepších, jindy horších. s naukou o snech se ale srovnávat nedá vůbec. ono okouzlující hraní si se snovou realitou je v hezkých snech zosobněno tak akorát šumícím mořem a polonahou penelope cruz (sorry, ale ta mi vážně nestačí). hezké sny jsou filmem k zamyšlení i k polotupému koukání za poslechu prímovní hudby. motivy manželství a "erotického" snění nejsou od věci; ženatí asi budou vědět. charakter dory ovšem není nic moc, gwyneth jakoby v tom filmu vlastně ani nehrála. ()

(Z)denny

Gary sní. Gary chce snít. Co by za to dal kdyby se mu jeho sny vyplnily? Ze začátku všechno, ale nakonec je rád, že místo snění reději žije.. ()

spriteboy

Tak tenhle film mi nějak nesednul. Ale za čtyřlístek hlavních postav, film nedostane u mě podprůměrné 2 hvězdičky... ()

MartinX.

Relativně nižší hodnocení ostatních komentátorů vlastně chápu. Něco tomu filmu chybělo. Jenže ten chcípák v podání Martina Freemana je mi tak blízký, že by to mohlo být celé o mně. A Gwyneth Paltrow prostě baštím a basta. Takže se mi to líbilo. ()

hEROic

takove nejake nemastne neslane, coz je skoda, protoze napad to neni spatny... takhle si budu pamatovat jen myho oblibenyho Freemana a jak jinak nez nadhernou Penelope :) obzvlast v kombinaci s tequilou me dostala :) 60% ()

Rockerman

Tak tento film se vůbec nepovedl. A to i přesto že v něm hrají herci, které mám rád. Gwyneth Paltrow,Penelope Cruz i Simona Pegga mám hodně rád, ale tohleto nezachránili ani oni. Chlápek uniká ze sterotypu a vlastně krize manželství tím, že sní. Své sny se naučí ovládat, takže se mu zdají sny, jaké opravdu chce. Zdá se mu o krásné černovlásce, která je jiná, než jeho manželka. No a toť vše, co se v tomto filmu děje. Jinak převládá nuda, málo vtipné scény a stále se opakující sen o Penelope. To je pro mne málo. Nebavil jsem se a tak i moje hodnocení je nízké. ()

BOURQUE

Len mi nikto nepovie, že sny neexistujú! Áno existujú a niektoré sú dokonca také, že by sme spravili čokoľvek, aby sme tie sny mali stále a stále. Niekedy však naše sny nám chcú povedať niečo úplne iné. Aj o tomto je tento celkom slušne natočený film, kde samotné obsadenie hercov a herečiek do hlavných a vedľajších postáv je veľmi impozantné a vydarené. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

charmin

Ach ach, tazko mi je hodnotit tento film, pretoze namet je UZASNY. Sny, v spojeni s laskou, hudbou, mudrymi ludmi a dobrymi knihami su jednoducho perfiš téma, škoda, že to Jake Paltrow neukociroval nejakym inym smerom. Herci boli fantasticki, moji oblubenci Martin Freeman a Simon Pegg, takisto Gwyneth, Penelope a v neposlednom rade aj Danny DeVito urcite filmu neuskodili, a odvazim sa povedat, ze bez nich by bol este nudnejsi , ako v skutocnosti naozaj bol. Samozrejme, ze som ani nezaspavala, ale chybal mi tam kusok spad, kt. sa zacal az niekedy v dobrej tristvrtine filmu ( a to teda skutocne nemusim ). No ako som povedala, namet je skvely, ale prevelika skoda ze s takym uzasnym soundtrackom(zabudla som dodat) a s hviezdnym obsadenim nic reziser nevykuzlil. Mozno nabuduce :) ()

Leoric

Po How to Lose Friends & Alienate People jsem si spravil chuť. Martin Freeman zde výborně přispívá k celkové melancholii snímku budované taktéž díky snům a pomalé kameře. Vztah hlavních hrdinů je převážně mrazivý a o to víc mne potom na konci zasáhlo sblížení, nikoliv přehnaně rozmáchlá nereálná gesta. Se sklenkou morgana skvělé přemýšlení o zkyslém světě :) ()

mi-ib

Já nevim, ale v dnešní době se už napíše slovo komedie u každého filmu. Třeba v tomhle snímku nebýt role Simona Pegga, tak se není čemu ani pousmát a ani ta není žádná hitparáda. Přiznám se, že jsem to tak trochu očekával. K tomuhle filmu mě zlákalo obsazení. Martin Freeman, Pegg, DeVito - z toho přece musí být alespoň průměrná sranda. Pak jsem si přečetl o čem film bude a už jsem čul, že to asi nebude nic moc pro mě. Ale stejně jsem čekal, že z toho udělaj třeba fajn zábavu. Komedie nepotřebuje žádnou skvělou zápletku. Jenže jak řikám, dle mého se o komedii nejedná. Co mě třeba překvapilo bylo, že já na Penelepo Cruz moc neujíždim, ale když si vezmu scény s ní v realitě, tak to mě docela bavilo. Takový to vystřízlivění, že sen je obvykle mnohem lepší než skutečnost. Děj mi přišel jako taková slátanina, nic tak skvělýho, že by mě to přikovalo k televizi a navíc má velmi slabou pointu. *těď si trochu za SPOILERUJU Kdyby film skončil tou srážkou, kdyby zhasli kamery a hodili titulky, asi bych i já hodil o hvězdu navíc do hodnocení, protože jsem byl fakt výborně šokovanej. Navíc by to byl, takový ten konec, domysli si sám. Jenže to se nestalo a film ještě běžel další dvě minuty, které to celé dovyprávěly. konec SPOILERU* Opět se ukázalo, že obsazení není všechno a mně z toho všeho vychází slabé 2*. ()

mirroh

Pri prvnim shlednuti jsem to bral jako drama a depresivni film, byl jsem na tom sam v kine. Dnes jsem se skvele bavil a bral to jako dobrou komedii ... treba to byl zamer. Kazdej si z toho v urcite dobe vezme neco ze sebe. ()

dakarin

...výborné obsazení, vcelku zajímavý úvod, ovšem později se myšlenkově ztrácíme a ztrácíme... takže vcelku hrozí, že nejeden divák odpadne či usne a nechá si třeba něco hezkého zdát ;-) ()

E lan

Námětem velmi zajímavý film, který ale od začátku do samého konce nudí a vůbec nechytne diváka (alespoň mě ne). Herecké výkony jsou celkově nedůvěryhodné, příběh pak nemá jasné rozuzlení a jen chabé životní poučení. Škoda. ()

Brinkley

Průměrný filmeček o partnerské krizi, okořeněný tématikou lucidních snů. Ale já prostě nemůžu dát míň než tři hvězdy, když tu tak kouzelně fabuluje Jarvis Cocker. ()

rivah

Chabý a vemlouvavý scénář a umluvený děj, který má být nadlehčován sněním hrdiny. Ale je to jen sladká vložka do nicotného dění. ()