Hezké sny

Gary Sheller (Martin Freeman) je na pokraji svých sil. Kdysi úspěšný zpěvák a muzikant píše hudbu pouze pro reklamní spoty, jeho manželství s Dorou (Gwyneth Paltrow) ho neuspokojuje a navíc žárlí na svého bývalého kolegu a současného zaměstnavatele Paula, který je daleko úspěšnější a spokojenější než je on sám. Vše se změní ve chvíli, kdy do Garyho snů vstoupí dokonalá, nádherná a vzrušující Anna (Penelope Cruz). Gary se do ní okamžitě zblázní a svou už tak komplikovanou situaci začne řešit útěky do světa snů. K tomu mu pomáhá trochu psychadelický guru Melem (Danny deVito). Když pak Gary zjistí, že Anna má předobraz v modelce Melody, vrhá se střemhlav do propasti, ze které už není návratu.

Režijní debut Jake Paltrowa (bratr známější Gwyneth) byl v premiéře uveden na letošním festivalu amerického nezávislého filmu v Sundance. Mezi jeho přednosti patří zajímavé pojetí prolínání světa snů a reality. Paltrow zvolil jednoduchý klíč, kdy snové vize natočil na 35mm materiál a realitu na zrnitý 16mm film. Velkým kladem filmu je i herecké obsazení. Martin Freeman (Gary) i Simon Pegg (Paul) patří k nejlepším britským komediálním hercům. Gwyneth Paltrow (Dora) a Penelope Cruz (Anna/Melody) k hereckým ikonám současného filmu. Dany deVito, jako Melem, pak filmu přinesl ten správný newyorkský rozměr. Herci navíc do filmu vstoupili hlavně díky kvalitnímu scénáři a do svých postav dávají vše. Výrazná, vtipná a nekonveční komedie pobaví každého, kdo se alespoň někdy na pár vteřin zasnil, aby překonal tíhu rychle se měnícího světa okolo nás. (oficiální text distributora)

juluch

skutocne velmi tazko bolo vzit sa do hlavnej postavy ci nejako inak s nim sucitit a sledovat jeho myslienkove a snove pochody...rovnako protivna gwyneth, ktoru len malokto polutoval ci pochopil ....zaver to korunoval zamer urcite nebol zly,ale film je jednoducho hrozne nevyvazeny a miestami kvalitne nudny ()

tekedozai

Velmi prijemne, na dobru noc idealny filmik pri ktorom sa nechate unasat hlbsie a hlbsie do perin. Je to ako balon, ktory sa nafukuje, a potom namiesto velkeho tresku pomaly sfuci. ()

elvis172 odpad!

Nic, nic, nic mozno ma tento film zachytil v nespravny cas, ale ja som na nom nenasiel nic co by stalo aspon za jednu * ()

Vita26

Prolínání snů a reality je moje oblíbené téma. Tady jsem ovšem trochu v rozpacích. Připadá mi, že potenciál snového světa zde nebyl plně využit, dokonce ani ta Penelope Cruz mi nepřipadala nijak neodolatelně přitažlivá. Film vede k zamyšlení - i když působí na jednu stranu jeho příběh trochu ploše, otevírají se v něm dvířka i pro jiné (hlubší) interpretace. A tak je ještě šance, že tomuto filmu dám ještě někdy šanci. ()

andy60

Takové sny bych si taky nechal líbit. Film samotný balancuje mezi zajímavými pasážemi a nudnými, asi nejvíc mě bavily ty výměny názorů s Dorou. ()

Sejkorka

Mně se ten film líbil. Aby ne, když tam hrajou tak skvělí herci. Míň než 3* si to nezaslouží. A 65% je pěkné hodnocení. ()