Hezké sny

Gary Sheller (Martin Freeman) je na pokraji svých sil. Kdysi úspěšný zpěvák a muzikant píše hudbu pouze pro reklamní spoty, jeho manželství s Dorou (Gwyneth Paltrow) ho neuspokojuje a navíc žárlí na svého bývalého kolegu a současného zaměstnavatele Paula, který je daleko úspěšnější a spokojenější než je on sám. Vše se změní ve chvíli, kdy do Garyho snů vstoupí dokonalá, nádherná a vzrušující Anna (Penelope Cruz). Gary se do ní okamžitě zblázní a svou už tak komplikovanou situaci začne řešit útěky do světa snů. K tomu mu pomáhá trochu psychadelický guru Melem (Danny deVito). Když pak Gary zjistí, že Anna má předobraz v modelce Melody, vrhá se střemhlav do propasti, ze které už není návratu.

Režijní debut Jake Paltrowa (bratr známější Gwyneth) byl v premiéře uveden na letošním festivalu amerického nezávislého filmu v Sundance. Mezi jeho přednosti patří zajímavé pojetí prolínání světa snů a reality. Paltrow zvolil jednoduchý klíč, kdy snové vize natočil na 35mm materiál a realitu na zrnitý 16mm film. Velkým kladem filmu je i herecké obsazení. Martin Freeman (Gary) i Simon Pegg (Paul) patří k nejlepším britským komediálním hercům. Gwyneth Paltrow (Dora) a Penelope Cruz (Anna/Melody) k hereckým ikonám současného filmu. Dany deVito, jako Melem, pak filmu přinesl ten správný newyorkský rozměr. Herci navíc do filmu vstoupili hlavně díky kvalitnímu scénáři a do svých postav dávají vše. Výrazná, vtipná a nekonveční komedie pobaví každého, kdo se alespoň někdy na pár vteřin zasnil, aby překonal tíhu rychle se měnícího světa okolo nás. (oficiální text distributora)

Jadis

Hezké, ale myslím si, že si Jake Paltrow mohl víc vyhrát s fantazií. Ve snech se přeci žáné meze nekladou. Jeho představa o snech muže, který prochází krizí středního věku je poněkud nudná a smutně neoriginální. ()

vandalka

Dvě hvězdičky za Penélope, jinak zmar a bída.. Gary Sheller mi neskutečně lezl na nervy, takže s jeho situací nesoucítím ani za mák ;-) Pro mě nepříliš vtipná RomCom, kterou už nikdy vidět nemusím. ()

jojoping

Veľmi nevyrovnaný film s množstvom hluchých miest. Režisér si pravdepodobne pri filmovaní zopár krát zdriemol, neudržal taktovku a film sa mu rozpadol pod rukami. Našťastie, pohromade ho ako tak držia dobré herecké výkony hlavných predstaviteľov. ()

Kleopatr

Příjemný film o snech a lásce se skvělým obsazením, hezkou hudbou. Škoda té jeho povrchnosti. Už dnes, druhý den, si nedokážu vzpomenout na žádnou konkrétní scénu... jo už vim:-) ()

Hank

Chci Penélope v bazénu, chci Penélope na pláži, chci Penélope ve snu...ale pouze v případě, že tento sen vydrží dýl než vzpomínka na tuhle sice příjemnou, nicméně nijak objevnou romantickou komedii. ()

alpeew

Rozhodně zajímavé téma, podobné i třeba lépe zpracovaným filmům,ale které zůstává spolehlivě pod kůží. To platí i pro Hezké sny. Smutný příběh bez naděje a rozuzlení. Ale díky Martinovi Freemanovi a ostatním nejen dobře koukatelný, ale na myšlenky nejen v bezesných nocéch. Mě se film líbil mnohem víc než některé, co mají vysoíká procenta. ()

LuckyK

Za snahu. Další "snový film", Penelope si půjčil ze Abre Los Ojos a Vanilla Sky. Zajímavý nápad, ale nedotažený. Velmi příjemná atmosféra a skvělý Danny DeVito, který to osobně uvedl na MFF KV 2007. ()

Miloško

Priemerný film,ktorý od začiatku nudí.Nudí preto,lebo je natočený úplne nezaujímavo.Skvelí herci to zachrániť nemožu.Podobné námety tu ž boli nastolené vo filmoch Večný svit nepoškvrnenej mysle,a Náuka o snoch.Ale boli viac pútavejšie. ()

Kalkulon

Zvláštní filmek. Poslední dobou se zabívám o lucidní snění a astrální cestování a tento film mě k tomuto tématu vrátil. Tento filmek bych doporučil všem, aby se lidi dozvěděli, že s trochou tréninku mohou dělat ve snech vše co se jim zlíbí. ()

Nikki.Nikx

Dost zvláštní film. Přijde mi to trochu jako nakousnutý Inception. Gwyneth mi tady v roli ublížené manželky dost vadila. Její role byla velice nepříjemná a nepohodlná. Chtěla jsem jí plesknout už od scény s čištěním zubů. Každopádně herecké výkony dobré, Martin Freeman nikdy neurazí, a na jedno podívání taky OK. ()

david666

Pro mě je tento film absolutní paskvil. Jen jsem čekal kdy už konečně skončí. Body jsou pouze za herecké obsazení. Jinak dějově totální nuda. Vůbec jsem se nedokázal s žádnou postavou ztotožnit. Hlavně teda s hlavním hrdinou - o co mu vlastně šlo? ()

BarVo

Doteraz som mala za to, že existuje len príjemná a nepríjemná depka vo filme. Musím konštatovať, že tu ešte máme poddruh nepríjemnej - nudnej depky. Už len pohľad na Martina Freemana bol deprimujúci... a nudný. Asi po dvoch tretinách filmu som sa pristihla pri tom, že pri odbednení okien som mu tíško nahovárala, nech vyskočí, aby sme to už mali všetci za sebou. Skrátka na túto vlnu som od začiatku nenasadla, takže sa to postupne len zhoršovalo a dozívala som sa až do šťastného konca. ()

LencaN

Lucidní snění ve filmu...to by se dalo tak rozvést, tak zamotat, tak ozvláštnit a napěchovat nějakým nábojem, ale tohle vyšlo jaksi naprázdno. Od průměrnosti to nezáchránila ani silná čtveřice Paltrow-Cruz-Freeman-DeVito. Hercům se nedá nic vytknout, možná jen podotknu... Paltrow jako brunetka? Nee, to k ní nepasuje...ale co se týče tohohle filmu, tak blond by byl příliš tvrdý ...a možná by to moc upoutalo divákovu pozornost od všeho ostatního ve filmu :D Hezké sny jsou takovou šedivou myškou. Jediným světlým okamžikem je téměř na konci ten 'osudový' Freemanův, to člověk vážně nečekal a konec byl hezky dějově i filmařsky zpracovaný. Jenže těch pár posledních minut nezáchrání zapomenutíhodný zbytek, který pojednává o odcizení manželů ve středním věku dost anti-poutavě. Alespoň víme, co nás možná čeká :) ()

Epco

Výborné obsadenie, priemerný príbeh bez výraznejšej pointy. Škoda práve toho vyšumenia do prázdna. ()

dagyšpandr

Přál bych si zažít lucidní sny, ale nedaří se. Bohužel. Proto není od věci se podívat na někoho, komu se to povedlo. Příjemných 93 minut strávených s partičkou slavných herců a pro mě dosud neznámým pojmem LUCIDNÍ SNĚNÍ. ()

Eseter

Film mě zaujal hlavně svým námětem a ten mě i nakonec zklamal. Čekala jsem, že scénárista bude o lucidním snění vědět trochu víc. Takhle to vypadalo, že si jen přečetl definici a dál si vymyslel, co chtěl. Byla bych mnohem radši, kdyby se víc držel pravdy. A i kdybych pominula tohle, příběh je takový mdlý a vcelku nudný. Nezachrání to ani zajímavé obsazení. Právě od filmu, kde hraje Martin Freeman a Simon Pegg bych očekávala více. ()