True

• Německo True
Krátkometrážní / Romantický
Německo / Francie, 2004, 10 min

Epizoda z filmu Paris je t'aime o vztahu dívky a slepého kluka. (Elrond88)

k212

Obdivuhodné, co dá filmovými prostředky vyjádřit v pár minutách. Kompilát Princezny a bojovníka (což může asociovat Melchior Beslon, jenž v obou dílech účinkoval) a zrychlené Loly. To, co Tykwer obvykle podává na ploše 1-2 hodin tady vnímáme během 7 minut. A je to zážitek vskutku úžasný. 90%. ()

Snorlax

Tykwer zkrátka umí diváka zatáhnout do děje i u kraťasu. Opět postaveno na dobrém a neotřelém nápadu, hodně dobře zrežírováno i zahráno. ()

swamp

Klasické Tykwerovo klipovité cyklení s omračující hudbou. Jenže ono nemá smysl hovořit zde o technické stránce věci - tohle prostě musíte cítit... ()

PetrPan

On byl slepý, ona krásná a měli se rádi, děcka. Slepec nakonec objevil její ICQ nebo říkal I see you ?, nevím. Každopádně tohle byl ten nádherný a obyčejný romantický příběh, který zná každý z vás nebo o něm aspoň sní... Ve dvojce, děcka, přijdou děcka a jmenuje se This is not happening..:) ()

Ghoulman

Dokonalá demonstrace toho, jak lze i na malém prostoru vykouzlit mnoho citu. Jestliže je tato krátká filmová povídka součástí antologie Paris, je t'aime, důležitější je v jejím případě spíše ta láska, než Paříž. Milostný vztah je zde ukázán v jeho celistvosti, od nezapomenutelného seznámení, přes svěží start, malé roztomilé partnerské rituály, jež se mění postupem času v ubíjející rutinu až po... Ha a já bych vám to pomalu celé vykecal. Lepší bude, když se na to mrknete sami. Nicméně stojí to za to, uvidíte... ()

Jirka_Šč

Malý (7 minut), ale vpodstatě bezchybný příběh lásky. Lyrický, moderní. Asi koukatelný i bez Natalie Portman, ale ona tam je, což pranic nevadí, protože nejpodstatnější je na tomto snímečku styl vyprávění. Paříži, miluji tě, vidět nemusím, ale toto nelituji. ()

Yardak

Nejoriginálnější krátký snímek z Paříže, díky své výstavbě vyprávění příběhu. Co se stane osobě, když si myslí, že ztratil svoji lásku... ()

heyda

Po delší době jsem zhlédnul i hraný krátkometrážní snímek a byl velice dobrý. Ale nic přelomovýho. 8/10 ()

jojinecko

"I see you"...Fenomenálne s jedným z najnezabudnuteľnejších a svojim spôsobom najromantickejších záverov aké som kedy videl!!! ()

Flakotaso

Tykwer umí a jak je vidět, problém mu nedělají ani krátké filmy. True se velmi povedla, od kamery a střihu až po hudbu a scénář. Vlastně si nedovedu představit, jak by se krátkometrážní film dal natočit lépe a je obdivuhodné, kolik toho obsáhl do necelých sedmi minut, ale přesto to na pět hvězdiček není. ()

claudel

Paris je t´aime bylo pro mě obrovským, nepopsatelným zklamáním, ale tahle povídka Toma Tykwera mě přivaděla a stále přivádí do euforie, jelikož si ji pouštím i několikrát denně. Naprosto úžasně zkratkovitě zachycený vztah dvou lidí. Je to ta nejlepší filmová povídka všech dob. Úžasná hudba, úžasná francouzština, úžasní herci, úžasný zážitek. ()

Ai.ma

Jediný film, který skončil dřív, než jsem dojedl pomeranč. A to jsem si já blbec k tomu filmu koupil pomeranče dva. ()

murakamigirl

Pulzujúca poéma o láske. Pulzujúca preto, ako dýcha životom, ba priam vitalitou, povedala by som... Tak "životaschopne" vyrozprávaný vzťah sa často nevidí. Podobný pocit radosti zo života vo mne vyvolali Clementine a Joel z Večného svitu nepoškvrnenej mysle- takisto neuveriteľne životaschopné, a paralela je aj ďalšia- ich mozaika lásky sa tiež spája iba v spomienkach... True vôbec neklame, keď sa nám obrazmi i zvukmi prihovára, že jednou z tých najúžasnejších vecí na Zemi je tá komplikovaná pani Láska. Nádherne vymyslený, citlivo natočený a zhudobnený kúsok. Natalie Portman a Melchior Beslon- skvelé, skvelé, skvelé... Myslím, že celé je to bezchybné. ()

Marek1991

Veľmi pôsobivý film, akurát, že ten úvod ma zaskočil, lebo prirovnávať lásku k ročným obdobiam sa mi nepáči, ale našťastie to dopadlo inak. Taktiež dievča bývalo blízko divadla a slepí chlapec k nemu poznal skratku, no ona nie, tak to bolo viac než divné. Taktiež som nesúhlasil so všetkými ich aktivitami, ale láska slepého chlapca a vidiaceho dievčaťa na mňa zapôsobila. Svojou technikou tiež nebol zlý, ba možno naopak a tak to oceňujem, lebo to bolo podľa mňa kvalitné. ()