Ajťáci

Ukázka z filmu 4
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Recenze uživatele pekas k tomuto seriálu (18)

Ajťáci (2006)

Skvělá zábava, která mi sedla a dokážu se na to dívat vícekrát, což platí o máločem. Přišel jsem k němu až když už byl dávno skončený, vůbec mu to ale neubírá na vtipnosti. 90% ()

Včerejší odpad (2006) (S01E01)

No Jen sice mluvila s šéfem celé firmy a ne jen HR (tolik k obsahu zde). Mluvení do nezapojeného telefonu dobrý. 85% ()

Kalamity Jen (2006) (S01E02)

Já bych přidal Mossovo ujišťování, že rozhodně nenechá pájku puštěnou. Takže když je switch Off, přepneme to na switch On, aby to bylo v pořádku. A deformované palce :-), špica. ()

Fifty fifty (2006) (S01E03)

Tenhle díl není až tak narvanej dobrými momenty. 70% ()

Červené dveře (2006) (S01E04)

Jo Gothika, to je životní styl. Asi bych si měl něco od Cradle of Filth poslechnout, třeba mi taky změní život :-). Hledání hrníčků na konci, dobrej závěr. 70% ()

Strašení Billa Crouse (2006) (S01E05)

Zase jeden nabitej díl, párkrát jsem se zasmál. Lhát se asi nemá :-) 85% ()

Sraz spolupracovníků (2007) (S02E01)

Jo tak u tohohle dílu jsem se dost nasmál. Zaplatil jsem chlapovi libru, abych se nevyčůral..... 90% ()

Moss a Němčour (2007) (S02E03)

Němčour byl naprosto super a idea, že policii nezajímá kanibal, ale šíření filmů VELMI trefná. 96% ()

Večeře (2007) (S02E04)

Skvěle se spárovali a zajeli ve vzájemné konverzaci. Výbornej díl, hlavně jak se Moss vžil do role rozhádaných manželů. 86% ()

Copak nejsme chlapi? (2008) (S03E02)

Velmi zapamatovatelnej díl, jak se kluci naučili pár "chlapskej" výrazů o fotbale a snažili se zapadnout a jak to dopadlo. 98% ()

Bezdomovci jako jsme my (2008) (S03E03)

Jen a její pohovor na nové místo, elektrické korekční slipy a další vychytávky tohoto dílu ho činí jedním z nejlepších. 98% ()

Projev (2008) (S03E04)

Ano, jak vnímají běžní lidé IT je s krabičkou Internet příznačné :-) 99% ()

Na slovíčko (2010) (S04E02)

Že vítězové soutěže ve slovíčkování jsou opravdové celebrity se dozvíte až z tohoto dílu. 95% ()

Něco se stalo (2010) (S04E03)

Jen si nabrnkla nejakčnějšího a nejhezčího člena kapely a pozor na masáže..... 96% ()

Italština pro začátečníky (2010) (S04E04)

Jeden z mých top dílů tohoto seriálu. Jak mohlo hořet v mořském aquaparku? Jak se stát nejoblíbenější zaměstnankyní šéfa firmy? A jak získat telefon iPhone, aniž bys za to musel platit firmě Apple? To vše se dozvíme v tomto parádním díle. 99% ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake