Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. (oficiální text distributora)

parabella

film ktory som mozno az tak nepochopila.. co mi je luto ale myslim ze slava by nemala cloveka zmenit ani by sa tym nemali zmazat priatelstva ako sa to trosku udialo tu. nezalezi ako sa clovek dostane k uspechu. ved aj tak musi raz ukazat vlastny talent a raz bude stat sam pred vsetkymi ludmi len s tym co dokaze a je jedno ako to dokazal. pochopila som postavu steva buscemiho. bol to obycajny nestastnik ktory len chcel. nuz ale aspon ze nakoniec sa to akosi vyriesilo. tento film je u mna na pomedzi realnosti a nejakej neexistujucej vyfantazirovanej neviem co :D ()

Kivis

Mainstreamový nezávislák... nebo spíše nezávislá mainstreamovka. Typický příběh jak bezdomovec ke štěstí přišel používající všechny klišé a přece je z toho ta příchuť nezávisláku docela silně cítit. Buscemiho mám rád a určitě doporučuji v originálním znění. Chvílemi bohužel působí film trochu kostrbatě, ale jako pohádka na dobrou noc určitě dobrý. V hlavě mi pak kromě sympatické Alison Lohman utkvěla především scéna u rodičů, kteří pro Buscemiho práci paparazziho nemají pochopení. Silnější tři hvězdičky. ()

Sindymindy

Film jsem si vybrala kvůli dvěma hlavním představitelům, kteří mě notně zaujali v Boardwalk Empire. Tady se představili úplně jinak. Tobby - trochu humusák a trochu sexy chlápek, co měl štěstí. Les - slizký paparazzi, co si myslí, že o světě všechno ví a přitom je nula. Zvláštní kombinace. Film je naplněný dost zajímavými rozhovory. Už proto, že obě hlavní postavy žijí dost netradičně a zvlášť Les oplývá vyhraněnými názory: "Přítel je někdo, kdo jen čeká na příležitost, aby ti o sobě mohl vyprávět." Trochu drsný, ale něco na tom je, nemyslíte? Silné je, když člověk vidí, jak v tom má Les jasno a přitom je obnažený sám ve své samotě a nicotnosti. Tobby je protipól, má přirozenou inteligenci, moc věci neřeší a nechává svět plynout a cítí se roven všem. Řekla bych protiklady Les-Rozum a Tobby-Intuice. Ani jedno však nevystačí samo o sobě. Lesův rozum a vypočítavost Tobbymu notně pomohla. Je to zrkátka o tom, že někdo nulou zůstane, někdo má šanci se zvednout a někomu jsou dány vlohy i štěstí. Nejlepší je nechat se vést, otevřít oči a nějak to dopadne. ()

Neel

DiCillovo pojetí pohádky, jak homeless sympaťák k lásce a slávě přišel. Nebýt toho, že dvojice Buscemi - Pitt tady exceluje snad líp než v Boardwalk Empire, byla by z toho v režisérově pojetí asi průměrná romantická pitomost. Příjemná žánrovka, které tam napálím o něco víc hlavně kvůli těm dvěma. ()

JoudaCZ

Tom DiCillo už natočil lepší kousky (Living in Oblivion nebo Box Of Moon Light), ale i tak je to stále velmi dobrý film, který baví (zařadil bych ho někam vedle Johnnyho Suedea, a to jak tématem tak zpracováním). Působí tu kontrast cukrkandlového světa celebrit a syrové reality na druhé straně. Za zmínku stojí rozhodně herecké výkony ústřední trojice. Pevně doufám, že Alison Lohman vytvořila pouze zdařilou karikaturu, a nikoli portrét, protože jestli je její K'Harma založená na skutečnosti, tak potěš... Michaelu Pittovi tato role celkem sedla. A Steve Buscemi se do postavy Lese opravdu položil, to není žádný komický podivín, to je prostě zahořklej, chvílema až zlej vychcánek. ()

P/\/EL

Chtěl sem jen říct, že i paparazzi může být umělec, ikdyž většinou jde v prvé řadě jen o obživu, pak peníze, senzaci, i vlastní slávu, což umělcům mnohdy taky, záleží na metodě práce, většinou paparazzi nejsou ani řemeslníci, ale zase na druhou stranu jsou naprosto neodmyslitelnou součástí celýho toho systému - šoubyzu, já vím, že jim lidé nemohou zapomenout tu Lady Di, ale zase většina celebrit by bez nich.....nebyla tam, kde sou....hehe, no, já nevim, mě se to moc líbilo, ikdyž to byla spíš tkaová nadsázka, přišlo mi to originální.....ikdyž to staví na šílenejch klišé, ale Buscemi je dokonalej..právě, že ten zápal....tak trošku mi jako umělec přišel.................paparazzi, redaktoři, celebrity, producenti....no...jasně, hierarchie....ale....ikdyž se to zdá přehnaný, tak to vlastně neni.................nemůžu si pomoct, mě bylo chvílema Buscemiho líto......ale jasně....svět je takovej....někdo má víc štěstí, jinej bude vždycky bl*ec a bude mít spíš smůlu.... ()

feszani.cz

Nejsem žádný filmový odborník, ale tohle je nenápadná super pecka. Film který by měl vidět každý fotograf, fanoušek Steve Buscemiho i Michaela Pitta. Opět mě vůbec nepřekvapuje, že i na takovejhle snímek se najde nějakej zprominutím "blbeček" kterej to totálně zhatí jednou hvězdou. Je vidět, že filmoví "odborníci-na slovo vzatí" nejsou jen v čechách ale i u bratrů na slovensku... ()

Pecca007

Paparazzi jsou svině a Hollywood je plný zvláštních lidí - nic nového, ale DiCillo na to poukázal trefně a úsměvně. ()

FidoKuba

Chtěl jsme mu dát 4*, ale nemůžu. Nebavějí mě ani se mi nelíbí ty náhodičky alias spadnu na ovladač a zapne se televiz kde je právě TOBY a vyznává mi lásku. Nebo s tim rámečkem a za ním je ten fotoaparát =). Tohlo mohli vymyslet lěpe .... 65 % ()

SunnyToby

Pět hvězdiček především naprosto subjektivně pro Michaela Pitta ála Tobyho, který je tak tak tak rozkošný. Ale film má samozřejmě i jiné klady. Jedním z největších je to, že se postavy chovají jako opravdoví lidé. Dalším je skvěle podaný kontrast mezi světem paparazzi a světem celebrit. Románek v tomto případě dokonce ani nepůsobí směšně. Čekala jsem mnohem míň, kdo shlédne, nebude litovat. ()

Sejkorka

Tom DiCillo nezklame, stejně jako Steve Buscemi. Les není paparazzi, ale umělecký fotograf. Sní o velkém úspěchu, ale nebýt Tobyho, nevyfotil by ani hvězdu před operací, za což vyinkasoval 700 babek. Michael Pitt, v roli Tobyho připomíná skvělou postavu nesmělého amerického studenta v Bertolucciho Snílcích, což je můj oblíbený film. ()