Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. (oficiální text distributora)

baruss

Základný rozdiel medzi optimistom a pesimistom: optimiska môže dosiahnuť čokoľvek, otázkou je len ako. pesimista môže dosiahnuť nič, otázkou je len prečo. ()

tomxxx

Lehce nadprůměrný film, který jsme vydržel dokoukat až do konce. Chvílemi to bylo seriozní drama a chvílemi komedie parodující romantické filmy se všemi jejich klišé. ()

Master19

Mohlo to být takové převrácené Pretty woman, ale naštěstí to měl v pácu Tom DiCillo a je z toho bezvadný film o homelessáckém hezounovi a profesionálním paparazzi fotografovi. Kdybych to uměl a chtěl si rýpnout do soudobé "západní" komerční společnosti a do novodobého kastovního systému, udělám to takhle. ()

Redi

Dalšího 'Living in Oblivion' jsem se nedočkal, ale i tak to byla fajn podíváná s decentním humorem a s dojemným koncem o přátelství. Herecká hl. dvojka výborná a i většina vedlejších postav. Co mě ovšem na takových filmech dost **re je, když tam pořád melou o známých jménech jako třeba Del Toro, De Niro... ehm dejme tomu Lady Gaga, Britney Spears apod., ale když už příjde na konfrontaci s hvězdama, tak jedině s fiktivníma (vyjma jednoho... ok... ale ten mi stejně nic neříká). Asi jako kdyby se postava S.Buscemiho stále snažila fotoaparátem znásilnit S.Buscemiho... ()

BuryGol

Dramatická komedie jak paparazzi u sebe houmlesák nechal aby mu pomoh ke kariéře. Steve Buscemi jako ehm, profesionální fotograf a Michael Pitt jako bezďák se svym snem. Alison Lohman jako superstar taky měla něco do sebe. Celkově dost těžkej film k natočení, hlavně žárlivost se hraje těžko. Ale Steve to zvlád bravurně. Jinak já paparazzi nesnášim, nezajímá mě která rádobyhvězda se s kym vychrápala, kdo posadil auto na strom nebo kdo se ožral jako prase a zvracel ze třetího patra. Mně je to pumpička! A i když to neni lehkej job, jsou mi volný. Nicméně já jako režisér bych asi hodně koketoval se závěrečnou scénou. Že by Les Tobyho fakt zabil. Ale to už by pak byl jinej žánr. Nicméně mě právě ten konec trochu zklamal. ()

Soweek

Bohužel ani Steve Buscemi nedokáže zachránit tento neskutečně nudný film, který jsem musel sledovat na třikrát. ()

Pavlík

27. 08. 2009 (227.); bezdomovec Toby Grace se stává z fotografií, které pořídí paparazzi Les Galantine televizní hvězdou ()

DavidS.

Romantická pohádka o americkém snu řízlá neúprosnou realitou a zároveň lehká kritika světa showbusinessu se všemi jeho aktéry...Film o sobectví, touze po přátelství i úspěchu...Přesný Michael Pitt. ()

SjamK

V zásadě se mi Opilí slávou líbilo, ale ne tolik, jako Život v oblouznění... Má to nápad, má to vtip, je to pěkně natočené, výborně zahrané, ale výsledný efekt se mi nezdál být až tak bombasticky zábavný, jak by být mohl. Co mě akorát potěšilo byl konec, který krásně vygradoval (kýčovitěji to už nešlo :-) a až potom jsem si vlastně uvědomila, že to ve skutečnosti zas tak špatná hra nebyla. Slabší čtyři hvězdičky, tři se mi zase zdá být málo... ()

korndaddy

Houmlesáckej princ se připlete super slavný hvězdě do limuzíny, ta si ho oblíbí, dojde skoro k.... tomu a jeho kamarád ´´kariérista´´ mu to pěkně posere. Fakt díky. Bohužel, tohle tu už bylo. Se vší úctou k Buscemimu, tohle není ono. Bohužel... ()

dopita

Film je komedie, romanťák a taky příběh o podivným přátelství. Podle mě naivní film, ovšem plánovaně a navíc je ta naivita chvílema doslova odzbrojující. ()

DannyBoy80

Klasika. Úchylný Buscemi s černými vlasy zase rozjíždí svoje ksichty. Bavil jsem se docela dobře. Pěkný pohled do myšlení lidí v top šoubyznysu. Hereček, zpěvaček, herců a veškeré špíny okolo, kteří se na nich živí. Herecky dobře zvládnuto, hlavně můj oblíbený Buscemi pod DiCilliem šlape. Každopádně film pro Nikonisty :) ()

lucijelucije

Filmy od T. DiCillo neznám, tudíž nemůžu moc hodnotit, jeho práci. Delirious na mě působí jako film, který má své místo v určité kategorií. Je to snímek, který komediálně dramatuje ve velké frekvenci. Nevíte jestli jsou osoby kladné, nebo jen beznadějné. Každopádně já s tímhle filmem problém nemám, působil na mě tak, jako štěstí. Někdo ho má, někdo ho nemá a někomu se ke štěstí dopomáhá. ()

no2

8/10 - Tak tohle fakt můžu! Bez Steva Buscemiho by to sice bylo jen za slabé tři hvězdy, ale s ním je to silný nadprůměr. Mám prostě slabost pro nezávislé americké filmečky typu "Singles" i pro britské inteligentní komedie typu "Hudbu složil, slova napsal" a přijde mi, že Delirious jsou tak někde uprostřed. Mladý úleťák žijící na ulici se zamiluje do POPOVÉ (ne rockové, jak je uvedeno v oficiálním textu distributora) hvězdičky Kharmy, jeho cestu za štěstím mu však zkomplikuje kamarádství s egoistickým zneuznalým paparazzim Lesem Galantem. Konec už je sice přehnaný, ale stejně můžu říct, že film je inteligentní zábava třeba na nedělní podvečer. Doporučuji! ()

crozet

Rozhodně neztracený čas u televize. Přál bych každému režisérovi spolupráci s takovým profíkem jako je Steve Buscemi. Navíc je příjemné sledovat obyčejný scénář a obyčejný humor a některé pěkné lidi k tomu. ()

Pawlisman

Snímek, který vás od začátku do konce strhne a baví. Skvělý Buscemi a zvláštní Michael Pitt. Zajímavé téma a především skvělé zpracování a kombinace toho všeho. 8,5/10 ()