poster

Nezlomná vůle

 • Velká Británie

  Amazing Grace

 • Slovensko

  Nezlomná vôľa

Drama / Romantický / Historický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ****

  Zajímavý a velice působivý snímek s plejádou skvělých herců, kterým jasně dominuje vynikající výkon Ioana Gruffudda, který zde ukázal, že jeho pitvoření v komiksové Fantastické čtyřce byl jen nějaký omyl. Je sice pravda, že téma otroctví není moc atraktivní a pro někoho i nezajímavé ale film je natočen tak dobře, že zaujme i diváka, kterého anglická historie nezajímá.(1.12.2008)

 • kleopatra
  ***

  V životopisných filmech nezřídka ustoupí invence přísným faktům, jindy naopak pro experimenty nevíme, čí že životní peripetie jsme to vlastně sledovali. Film, v němž se William Wilberforce s hrstkou přátel neúnavně, klopotně, často s pocity marnosti a ještě s podlomeným zdravím snaží o zrušení obchodu s otroky, je podle mě ten první případ. Tím nechci říct, že spadá do kategorie "zabitej čas", nikoli - je to poctivé každým coulem, na podívání velmi vděčné a nepřehlížím ani fakt, že jsem teď o jednu historickou informaci chytřejší, ale jako bych majzlík, který vytesává do mramoru velká slova, slyšela až příliš zřetelně. 3,5 *(17.9.2007)

 • castor
  ***

  Zapáleně bojovat za zrušení otroctví je sice ušlechtilá činnost, nicméně v dosti unylém balení, které předkládá nikdy hvězdný Michael Apted, z toho vychází místy jen poctivé nabalování historických faktů. Režisér navíc diváka udržuje v jistém emocionálním odstupu a mnohdy se dobrovolně vzdává vyšších ambicí, které se na několika místech nabízely. Herecky nadprůměrné, dějově nevyvážené, vícekrát nevyhledávané. 60%. Víc ani ránu..(27.6.2008)

 • Martyska
  ***

  Je pravda, že od reality to má trochu ďalej ale dej je vykreslený dobre. Krásna hudba, výborné kostýmy a Gruffudd v hlavnej úlohe prekvapil. Pekný film s geniálnym koncom. Koniec je, myslím si, z celého filmu to najlepšie a vyzdvihnutý akoby o úroveň vyššie než film. Celý mi príde taký ponaťahovaný s niekedy neúplnými dialógmi ale koniec je zavŕšený úplne niekde inde. Pôvodne som chcela dať 2* ale ten koniec ma presvedčil. Inak ako životopis nie je spracovaný zle, len tie dialógy a natiahnutých 95 minút.(21.5.2014)

 • PROROK14
  ***

  Pekný životopisný film, ktorému však chýbala štipka napätia. Boli scény, pri ktorých človeka zamrazilo, ale boli scény, ktoré človeka dosť nudili. Taká dobrá stredná cesta. 70%(8.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace