Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

Psema

Škoda toho uspěchaného konce, poněvadž do té doby byla Penelope absolutně dokonalou ukázkou vyrovnané romantické pohádky, jíž nechybí kouzlo, originální feeling a příjemná nekorektnost. A McAvoy je jednoduše geniální. ()

Aluska88

Sympatická Christina Ricci a roztomile krásný James McAvoy v netradiční pohádkové love story. Oba do svých rolí skvěle zapadli, Christině takové "podivné" role prostě sedí a James v nich dokáže být zase neuvěřitelně šarmantní a zároveň šibalský. Taková ta vyvážená kombinace rebela s dobrým srdcem. Ač Reese Witherspoon mi pořád přijde víc, jako krásná celebrita a hvězda, než opravdová herečka, v roli drsné punkerky se mi líbila. A závěrečná scéna, kdy se po nějaké době zahalená Penelope setkává s "Maxem"... Panečku, to byla ale scéna. What a kiss:) ()

Hakha

Příjemný film s krásnou Christinou Ricci, která i s frňáčkem vypadá roztomile. Dobré nápady, Reese Witherspoon a pohádková pohodovka na zpříjemnění večera a James McAvoy, který mě svým herectvím baví více a více, mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

Hellboy

Když jsem na to koukal, tak jsem měl hlavu někde ve stratosféře, takže fakt nevim, ale myslim, že se mi to líbilo. Zezačátku jsem ještě trochu vnímal!;) ()

Eddard

Moc silné kakao, na můj vkus. Moc ladné, moc hezké, moc smířlivé a moc průhledné, přestože to tak Palansky určitě točil schválně. Ricci je tady obzvlášť rozkošná a větší část partu odtáhne na těch svých oříškových kukadlech (tím rozhodně nechci říct, že jinými částmi těla hrát neumí) Fakt , že před ní muži utíkají kvůli vlastně docela mile působícímů rypáčku, sám o sobě posouvá realitu příběhu do oblasti pohádky :) I McAvoy (jehož postava, projev i vizáž v mnohém připomíná rané role Hugha Granta) je jako 'zchudlý princ, se srdcem na pravém místě' ideální castingový tah - a půjde teď z role do role, jestli se nepletu... Ještě jednou tedy - velice příjemná hodinka a půl, která pobavila i rozesmála (v tomhle ohledu je nepřekonatelná scéna nasávající Penelope u baru), aby však zasáhla můj terč přesněji, muselo by to mléko v kakau kapánek zkysnout... víte-li, co tím myslím. 70% ()

castor

Sympatická rodinná (no, jak kdy) komedie má příběh absolutně prostý. Roztomilá dívenka je tak trochu neprovdatelná a to zapříčiněním dávné kletby, která na její hezounké tvářičce vykouzlila prasečí rypáček. Celý život chráněná před zraky veřejnosti a hlavně senzacechtivých novinářů tak až nyní po zoufalém útěku od přepečlivých rodičů poznává skutečný svět venku a možná i lásku.. Ideální záležitost pro milovníky těch pravých happy-endů. Však jsme ve filmu, konkrétně v pohádce, která úžasně sladila černé prvky (výhradně pro dospělé) s romantickou komedií, která příjemně pobaví a nekomplikovaně si to mete do finiše. Celé se to navíc nese v příjemném oparu, tu a tam okořeněném slušnými situačními gagy. Celovečerně debutující a burtonovsky cinknutý Mark Palansky si nepomáhá samoúčelnými nápady, nešetří barvami a inteligentními momenty. Moc potěší ústřední duo, James McAvoy a Christina Ricci. Sympatický Skot se za poslední léta směle propracoval až k velkým rolí (což náležitě korunoval loňským Pokáním), no a křehká Christina Ricci jako pokaždé potěší, experimentátorka se žánry (naposledy jako nymfomanka v trochu "jiném" dramatu V řetězech) i zde dokazuje, proč patří mezi nejzajímavější herečky své generace!! V netypické (maximálně osvěžující) roli překvapí i Reese Witherspoon, jinak také producentka snímku. 70%. ()

Trellíno

Příjemné, ale nevěřím tomu, že z toho nešlo vyždímat víc než jen moderní inverzní variaci na Krásku a zvíře. P.S. Ten ostatními zmiňovaný Burton je cítit tak maximálně prvních deset minut. ()

Hild

Film, který mě strašně překvapil. Skvělá pohádka, která rozhodně potěší. Film pro celou rodinu s úchvatnou atmosférou. Sympatická herecká dvojice, James McAvoy a Christina Ricci tvoří moc pěkný pár. Rozhodně potěšila i malá rolička Reese Witherspoon. A ten konec dokáže člověka pohladit po duši. ()

Spooner

Vynikající film s příjemnou kouzelnou až pohádkovou atmosférou a ta inspirace Burtonem je místy znát, i když ho Palansky naštěstí nijak nekopíruje. Příběhově parádní, herecky brilantní.80% ()

Davies182

S Penelope to bylo trošku jako na kolotoči: začátek se nese ve velmi zběsilém, rychlém, a hlavně ztřeštěném pohádkovém tempu. Ten pak vystřídá poklidné a romantické vyprávění s velmi dobrými herci, a ke konci se pak nelze zbavit pocitu, že je celý snímek poměrně natahován. Já osobně bych závěrečné titulky uvítal tak o deset minut dříve. Vše ale nakonec zachraňuje dojemná, zamyšleníhodná scéna na oslavě - nijak zvlášť neokouzlila, ale jako důstojný konec po těch několika dlouhých minutách ke konci je osvěžující a pěkná. Christina Ricci dokazuje, jak lehké je pro ni vymanit se z dávné role temné holčiny z Adamsovy rodiny, a nenechá nikoho na pochybách, že ač velmi výrazná, přeci jen to byla "jedna" role z jejího jinak širokého repertoáru. McAvoy pak zklamat ani nemohl a upřímně se nedivím statisícům dívek, které mají jeho obličejem vytapetovaný pokojíček: je to nejen charismatický sympaťák, ale i zdařilý herec. Vzhledem k tomu, že jsem před shlédnutím filmu neprozkoumával anotaci a herce, dost mne překvapila Reese Witherspoon. Naštěstí se ani zdaleka nekonala neskutečně otravná role podobná z její "blonďaté duologie" - naopak. Hezká herečka navzdory svému krátkému výstupu filmu ostudu neudělala. Vcelku se tak jedná o milou moderní pohádku s mírně podivným začátkem, na druhou stranu jsem ale dostal přesně to, co jsem čekal... ()

Mahalik

......dozněla Hoppipolla od Sigur Rós a já s úsměvem na tváři přehazuji přes sebe peřinu a jdu spát. To jsem ale ještě nevěděl, že je přede mnou dlouhá noc plná přemítání filmu dokola a dokola, přemýšlení, že něco tak kouzelného a upřímného tu nebylo leta a taky toho, že Christina Ricci se konečně dostalo na výsluní a že ji to ze srdce přeji. Mark Palansky nasměroval film do úplně jiné roviny, než jsem od něj očekával. Myslel jsem si, že Penelope prostě bude holka, která se bude stranit a nebude chtít žádného šamstra vidět široko daleko. Omyl! Ona je to cílevědomá, krásná, chytrá a navýši holka :) A kluka chce, jako že ten prasečí rypák.... no prostě chce ho setsakra moc. A když už mluvím o tom šamstrovi, kdo by se na něj hodil víc, než geniální James McAvoy???? Herec, který všechny odrovnal v Pokání? Yes, tenhle člověk to dotáhne daleko. A ještě něco - naprosto nechápu počínání budoucích manželů, kteří před Penelope utíkali, jakoby jim prdel hořela. To já bych ji bral i s tím prasičím rypáčkem. La la la.... :-) ()

pepo

Je to príjemne, milé, emočne funkčné, no dosť rozbité. Mal som pocit, že je to nie úplne šťastná adaptácia nejakej 900 stranovej knihy, z ktorej sú vyzobané iba tie najlepšie momenty, ale vnútorný drive tomu chýba. 7/10 ()

lesumir

Příjemná novodobá pohádka, kde je Burtonovská stopa znát už od úvodních titulků, ale postupem času se vytrácí. Ona to trošku dělá i Christina Ricci, která i s prasečím rypáčkem vypadá roztomile a její hlas dává filmu určitou pohodu. Parťák james McAvoy mi každým filmem dokazuje, že hrát opravdu umí a tady se svojí nedbalou elegancí čaroval. Ze začátku jsem si je jako ústřední dvojíci představit moc neuměl, ale byl to krok do neznáma a vyplatil se.(Snad to stejně dobře dopadne u Wanted, tam jde o jiný kalbirt, ona Jolie...). Peter Dinklage je směšný sám o sobě, takže nemusí ani mluvit. Svojí přítomností to oživil a největším překvapením byla Reese, kterou jsem na poprvé nepoznal a dokonce se mi tady i líbila. _ Na pozvednutí nálady je to určitě super krok. ()

nunka

Táto čarovná romantická jednohubka u mňa boduje nielen vďaka tomu, že teraz je v kurze feši James McAvoy :) ()

Fiftis odpad!

Penelope je v podstate hraná rozprávka a zároveň dosť odpudivé dielo. Na rozdiel od bežných rozprávok vo vlastných fiktívnych svetoch sa tu snaží ísť inou, nie neznámou a celkom nudnou cestou. Využíva reálne prostredia (Londýn, +- 30.roky 20. storočia) a dáva im kúzelné prvky pre malých i veľkých divákov. Lenže to nefunguje. Sci-fi rozprávka, ktorá sa hrá na reálny svet nemôže fungovať. Niežeby bol tento spôsob realizácie taký neoriginálny, no v podaní Penelope pôsobí veľmi trápne. Pritom miera bizarností sa drží v stanovených hraniciach a nesmeruje k absolútnej absurdite. Žánrový kritik môže dokonca správne podotknúť, že rozprávková je skôr iba prvá hodina a posledných 40 minút sa prehupne na vlnu romantickej komédie a vyznávania citov vo väčšej frekvencii, ako by divák pôvodne očakával. Na záver treba podotknúť, že ak sa jedná o mužského diváka, pri pohľade na prasačí rypák Christiny Ricci sa z neho ako lusknutím prsov môže stať 100%ná bukvica, ktorá už pri pohľade na akúkoľvek ženu nadobudne dávivý reflex. ()