Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

akcul

Milounká moderní optimistická pohádka se sympatickou Christinou a prasečím rypáčkem, ale i tak u mě vede Reese Witherspoon a nesnesitelně okouzlující James McAvoy. ()

sirrgulo

Prvních pár minut, kdy je zajímavě natočené vyprávění Penelopy o kletbě, o jejím narození a nakonec o tom jak každý další potenciální budoucí manžel vyskočí z okna, když jí jen spatří se mi moc nelíbil. Ne, že by nezaujal, ale měl jsem strach, aby podobně nebyl natočený celý snímek. Naštěstí se mé obavy nenaplnily. Pár podobných scén se sice ještě objevilo, ale bylo jich minimum. Herecké obsazení, scénář i hudba se povedly a dokonce se člověk v závěru dočká i malého ponaučení. Moc příjemný snímek, který jsem určitě neviděl naposledy. ()

3KAVKY

Krásná pohádka. Jedno oko nezůstalo v závěru suché. Děj, zdálo se mi, plynul velmi přirozeně a hladce a vše bylo podtrhnuté velmi dobře zvoleným soundtrackem. Musím přiznat, že jsem už dlouho neviděl film, který by mě zaujal pouze svým příběhem. Při scénách, kdy je Penelope za zrcadlem a poznává Maxe, jsem se na televizní obrazovku culil jak poslední pitomec. Tak to mám rád. ()

Pavlin

Pitomoučký příběh velmi kostrbatě zpracovaný.Herecké výkony podprůměrné.Nevím co na tomto filmu pochválit,snad jen,že není moc dlouhý. ()

natalie15

Toto ja vážne nemusím. Nepochopím túto komédiu, ale to je jedno. Občas ma pobavila a Christina Ricci je dostatočne milučká a zároveň dobrá herečka, aby som nakoniec prekonala svoju averziu voči nápadu - dievča s prasacím rypákom WTF? - a začala sa normálne a bez predsudkov baviť. Milé, svieže a občas aj vtipné. Ale poznám oveľa lepšie komédie. Takže... 68%. ()

adel2

Penelope je krásná romantická pohádka pro dospělé, které nechybí humor. Atmosférou mi trochu připomíná filmy T. Burtona nebo Amélii z Montmartru. Všichni herci jsou skvělí, mezi hlavními hrdiny to jiskří, jen je škoda, že Max v polovině filmu zmizí z plátna a objeví se až na konci filmu. Ale působivé finále nám to vynahradí. Tento snímek je především o lásce a sebepoznání. O tom, že se máme mít rádi takové, jací jsme. Penelope není filmem bez chyb, ale zaplní nás takovou dávkou optimizmu, že jsem ho určitě neviděla naposledy. ()

DandaPiper

Tenhle filmek bych přirovnal k cukrové vatě na špejli, kterou tady tvoří Christina Ricci. Všechno je tak sladký, milý a barevný. ()

Roucky

Já vím, na 5 hvězdiček to není, ale když on ten prasečí nosánek byl tak roztomilej :-)... Naprosto úžasný McAvoy a pro mě je to snad poprvé, kde jsem ho viděla opravdu hrát něco míň absurdního než fauna z Narnie, kde mě naprosto nezaujal. Navíc s Reese ve vedlejší roli je to pro mě krásný pohádkový příběh :-) ()

Rediik

Opravdu je Penelope kouzelná pohádka.. Christina Ricci je s prasečím rypáčkem tak roztomilá a James McAvoy, ten je přímo neodolatelný. Úplná fantazie, ale nesmím zapomenout na Simona Woodse, který svou roli zahrál perfektně, jakož to mírně poblázněného a vystrašeného aristorkata. A upřímně, docela jsem se lekla, když měl vidinu "prasečí ženy", která se objevila za oknem auta :D ()

IZFNP

Penelope pomohol fakt, že som si ju predstavovala úplne inak. Nie tak ani Ch. Ricci s prasačím rypáčikom, skôr film ako celok. Nečakala som hravé, trochu bizarné pojatie, ani že pôjde o tak láskavý, milý film. Ani že sa mi tak bude páčiť mužské osadenstvo filmu. Jasné, malo to divné momenty a malo to i chyby, ale inak prevažovala kúzelná atmosféra. Takých 65%, teoreticky možno i na štyri hviezdy, ale zatiaľ ostanem u troch. ()

irri

Penelope je roztomiloučká pohádka a jako správné pohádce jí taky nic nechybí - krásní hrdinové, zlí, podlí a odporní záporáci, poučení ke konci, dobrý konec a hlavně výborná atmosféra. Sice bych za normálních okolností nešla přes čtyři hvězdičky, ale díky Penelopinu kabátu a Jamesi McAvoyovi musím přidat. ()

lobo87

Milý romantický film líznutý fantastickým námetom, dobre zrežírovaný, výborne obsadený a kvalitne zahraný. Skutočne, tých 99 minút bolo veľmi príjemných, celé to malo rozprávkový nádych a sem-tam to smrdelo výbornými nápadmi. Dinklage bol výborný, McAvoy je sympaťák, ktorý sa hodí presne do takýchto úloh a Christina Ricci je čím staršia, tým zaujímavejšia... 70% ()

ESNYR

A mě se to líbilo, takže si dovolím udělit 4 hvězdy. Oceňuju že se konec nepostaral o klišé který by normálně vyžadoval polibek z pravé lásky a nebo podobné blbosti. Taky herci byly zvolení doře. ()

Bau.Baushka

Pohodová pohádka, nenucená a nekýčovitá. Ač miluji Christinu, tak Reese zde byla i v té malé vedlejší roli nepřehlédnutelná. Výběr chlapů mi tolik nesedl, ale hroutit se kvůli tomu rozhodně nebudu. ()

Dejf4

Moderní verze pohádky o princezně, kterou strašlivá kletba uvrhla do vysoké věže, a ona čeká až jí zamilovaný princ osvobodí. Christina Ricci je kouzelná a neodolatelná i s prasečím rypákem. Děj je tedy relativně prostý, žádné extra drama se zde neodehrává. Film, ale není vůbec hloupý, nebojí se ironického nadhledu a proto ani ke konci emoce vyždímané až na dřeň nečekejte. Což považuji za velikánské plus. Dívá se na to zkrátka a dobře velmi příjemně. 6/10 ()