Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

Joski

Akčný trošku čierny anglický humor na začiatku filmu mi parádne sadol, ale ďalej sa to začalo klasicky romanticky presladzovať :-( Zaujímave hlavne vďaka Christine Ricci. 65% ()

Issabela

Kouzelný příběh, který mě nepřestane bavit a zaručeně vždycky dojme. Konec filmu jsem schopná pouštět si stokrát dokola! Jak je vidět, tak z pohádek asi nikdy nevyrostu a vůbec mi to nevadí :-) ()

josieaddms odpad!

Když zmizel Christině Ricci prasečí nosík, vypadala pod ním ještě hůř. To mě fascinovalo již před lety když jsem to viděla jako novinku, nedávno mě to poděsilo ještě víc. Nehledě na to že slečna Ricci vůbec neumí hrát, její hnusí pištivý hlásek mě dohání k šílenství. Její "I like myself the way I am" které nakonec zlomilo onu kletbu, mi znělo tak protivně, že jsem si nakonec přála aby ji ta kletba zůstala. Stejně ji to vysvobození nepomohlo. Jako Wednesday byla skvělá, o tom žádná. Ale dál se to nedá snášet. Koukala jsem se na to kvůli McAvoyovi který si to užíval jako vždycky, ale nedokázal takovou sentimentální hovadinu nijak povznést. Navíc mi to vůbec nepřišlo vtipné, bylo to celkem nudné, a přiblble romantické. ()

Blackey.

Jeden z mých nejmilovanějších filmů. Viděla jsem ho asi víckrát, než je zdrávo, ale je to zkrátka kouzelná pohádka, která mě neomrzí :) ()

AdiegoA

I když bych se podruhé určitě nudil, poprvé ta pohádková nálada, čím dál sympatičtější McAvoy a roztomilejší Ricciová, funguje velice dobře. ()

husoko

Film s vtipom, nadhernou pointou a prasacim rypacikom. Hlavne je to film so srdcom... to tu uz dlho nebolo > naozaj kuzelne :) ()

zipacna

No, rozhodně jsem byl tentokrát v rozpacích, jak hodnotit. Rozhodně to byl zajímavý film, ale zase tak moc mě nenadchnul. Mám rád britskou produkci, a tak nějak začínám mít rád i Christinu Ricci, čemuž hodně přispěla její role v seriálu Ally McBeal. Jinak jsem se jí už od dětství děsil, a prosil jsem boha, aby se už nikdy neusmála (viz Adamsova rodina). :-) ()

JamesLeon

Nejhezčí pohádka pro dospělé, jakou jsem kdy viděl. Skvělý James McAvoy, který se mi nesmazatelně zapsal do mysli už ve filmu Uvnitř tančím (a ještě jsem neviděl Pokání) a neméně skvělá Christina Ricci, která mě zase zaujala dříve v Ally McBealové, zde tvoří skvělou dvojici. Navíc opět příjemná a přirozená Reese Witherspoon, která v mých očích stále stoupá... Jsou zde opravdu kouzelné scény, podbarvené krásnou hudbou, které mi přivodily hřejivé pocity, jaké už jsem u filmu dlouho nezažil... ()

JohnVodka

Velmi milý a zábavný balíček kde nechybí humor, morální ponaučení a inteligentní zápletka, a to vše úhledně zabaleno do příjemného hudebního doprovodu. Tato vcelku chytře vymyšlená pohádka na mě udělala silný dojem na první pohled a za příběh a stvárnění hlavních charakterů musím dát 4 hvězdy, ale za přitažlivou a vhodně zakomponovanou hudbu je hvězda navíc. ()

BaronX

Docela příjemné pokoukáníčko. Pohádka v moderním hávu, Christině rypáček docela sluší a po pár minutách už se dá na něj docela i zapomenout, když ho v závěru naopak nemá, připadala mi na chvíli dokonce divně :-) Rozhodně je to zásadní změna v schématu romantické komedie, většina předchozích se totiž točí pořád podle stejné šablony a to už je docela nudné. Navíc velmi potěšila Reese Witherspoon, která sice nedostala příliš velký prostor, ale i ten jí stačil, aby mě dočista okouzlila. Její ztvárnění motorkářky je ... ;-) ()

Austen

Roztomile rozehraná pohádka, která se čistě náhodou odehrává v téměř současném světě. Nádherně nadstandartně (až marnotratně) obsazený film, kterému mohu vytknout snad jen to, že opravdové emoce, které Christina Ricci i James McAvoy odehrávají, mohly dostat více prostoru, abychom lépe prožívali jejich zvláště rozkvétající vztah i jejich vlastní cestu za dospělostí. Oba dva tomu chvílemi dávali rozměr, kterému právě ten pohádkový spěch k happy-endu neslušel. Ale každopádně doporučuji. V tomto žánru to patří k tomu nejlepšímu, co je možné v posledních letech dostat. ()

thestral

Nu, moc se mi líbilo pohádkové pojetí a celková atmosféra, interiéry, exteriéry, vypravěč, hudba, stejně tak herci byli skvělí. Ale příběh samotný zas až tak nosný nebyl, jako pohádka sice pěkné, ale asi jsem čekala něco mnohem víc.. ()

Bounded

Optimistický malý film s krásnou výpravou a dobrým scénářem, kterému bych vytknul trochu více po technické stránce, ale posledních deset minut si mě získalo, takže obsah správně zvítězil nad formou. Pár špatných střihů se se Sigur Rósem a krásnou Christinou nemůže měřit. James McAvoy se pomalu propracovává do mých oblíbených herců. ()

elisinka

Když mi kamarádka doporučila tento film a přečetla jsem si obsah, doslova jsem si zaklepala na čelo. To byla osudová chyba. Pointa celého příběhu je dokonalá a roztomilá. James McAvoy charizmatický jako vždy a s Christinou Ricci tvoří skvělý pár a žádné herečce by "neslušel" rypáček jako jí. Každá žena si přeje aby ji muž miloval proto co má v sobě. Toto je jeden z mála filmů u kterého mám pocit že je to opravdu možné i když sentimentální. Ale tak krásné:) ()