Pokoj 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Spooner

Příjemný horor, který staví na atmosféře a žádně brutalitě, na kterou jsme si v poslední době museli zvyknout. Navíc Cusack v hlavní roli je fakt dobrej a utáhne to celý v pohodě sám. Škoda posledních 20 minut, kde se už na můj vkus moc tlačilo na pilu. ()

JAn

Håfström servíruje hotové vizuální orgie a zprvu se mu daří držet hutnou atmosféru a napětí, ale s příchodem hrůzy z pokoje 1408 se jeho konstrukce zlomí, napětí je to tam, atmosféra poleví a veškeré strašení spočívá opět jen v lekačkách. Co ovšem drží, je John Cusack a jeho fantastický one man show výkon, za který by se nestyděl ani Nicholson. O čem mě ale 1408 hlavně přesvědčil, je, že by stála za zfilmování Kingova Římsa. Stačila jediná scéna... Mikaeli, myslím, že sis vybral špatnou povídku. ()

petero

Takže podľa krátkej poviedky? Nečítal som no predsa mi to prišlo uponáhľané. Nebál som sa, nenaplašil som sa a nudil som sa. Celkovo teda sklamanie. ()

Davies182

Další z mála jakž takž atmosférických hororů. V tomto snímku hrají nemalou roli chytře zakomponované filtry, a spolu s hereckým výkonem Johna Cusacka na mrazivý pokoj 1408 jen tak nezapomenu. ()

gogo76

Po všakovakých Masakroch, Hosteloch a nekonečných pokračovaní čoraz nudnejšej série Saw prichádza horor v pravom zmysle slova. Prakticky bez krvi, ale hrôzu a čudný pocit pri obzretí si vlastnej izby, vám navodí dokonale.Pár naozaj dobrých scén tu je, horšie je, že tvorcovia to tou prekombinovanosťou niekedy preháňali, ale výborný výkon J.Cusaka (zatiaľ asi najlepší v jeho kariére) to vždy zachránil. Výborná tiesnivá atmosféra je asi to najlepšie čo film ponúkne. DVD obsahuje aj alternatívny koniec. Môžete ho brať ako "ducharinu" alebo halucinácie. Film má svoje chyby, ale tak či onak na strašidelný večer osamote absolútne ideálne. Slabšie štyri hviezdičky.70%. ()

Phobia

Film se vcelku uspokojivě drží Kingovy předlohy, John Cusack odvedl v téhle takřka "one man show" výbornou práci a překvapuje mě, že S.L. Jackson stál o tak titěrnou roli. "1408" je spíše komorní, pomalý snímek, má několik solidních scén, které utkví v paměti a vyvolají mrazení, ovšem dějové veletoče v závěru už byly na můj vkus trochu moc "psycho". Na horror film kdovíjak neděsí, ovšem atmosféra je patřičně hutná a napětí se daří udržet (přesněji očekávání, co přijde). Slušně odvedené řemeslo, s tím poměrně jednoduchým námětem asi nešlo udělat víc. 71% ()

kinej

Tento film se celých prvních 40 minut jeví jako slušný horor. Ale pak přijde na řadu, řada reminiscencí a za valsy přitažených vsuvek a to celou atmosféru spolehlivě zabije. V pokoji nejdříve začne mrznout, a potom ho celý zaplaví voda a to už je prostě trošku moc. Režisér nenapíná, ale zasypává vjemy. Příště by to chtělo vícě děsit a méně komplikovat. ()

Hrabka

Některé chvilky jsou dobré, ale film je takový neucelený. Když už si myslíte, že tohle je finálová pointa, tak se všechno otočí zase zpátky. Já osobně bych film ukončil hned po prvním zvratu a myslím si že by to bylo i vhodné vzhledem k celkovému pohledu na film. Napětí je celkem v pohodě, Cusack mi ale moc v té roli neseděl. No nevím, čekal jsem asi moc, ale je třeba říci, že některé scény opravdu stojí za to. 50% ()

Jamal

John Cusack jako bořič mýtů o nadpřirozenu a spisovatel Mike Enslin se ubytuje v pokoji a prožívá tam docela dobré psycho. Nejdříve je vyděšený k smrti, stejně tak jako my, pak se ale zocelí a začne více přemýšlet, chce pokoj zničit a je mu jedno jestli zemře s ním. Některé věci se mi zdáli sice moc utažené za vlasy, ale stejně jsem při některých scénách přestal na chvilku dýchat. Samuel L. Jackson jako ředitel hotelu Dolphin Gerald Olin si ve filmu moc nezahraje, takže je to taková one man show a Cusack ji zvládá velmi dobře. Hudba od oskarového Gabriela YAREDa ( Anglický pacient, který má na svém kontě i Cold Montain, Talentovaný pan Ripley, Město Andělů). Takže se máte na o těšit. ()

juta

Tak na tohle jsem byl docela natěšený. Očekával jsem lekačky a "tajemné" duchy, ani jedno z toho nepřišlo, ale na druhou stranu se to od ostatních hororů odlišuje, takže jsem přistoupil na malinké odpuštění tomuhle horůrku. :-) Taky jsem se v polovině filmu nudil, takže je to takový průměr. ()

paascha

Po vlažném začátku přišel mrazivý zbytek. Hu, to je ale strašidelnej film. Pár minut po vstupu do pokoje mi začal běhat mráz po zádech, nohou, po celém těle:-) Strašidelný 2pshimi: podobný zážitky mám z hotelu ve Velikom Tarnovu, peklo v umakartu:-))) ()

Fiftis

Nebudem a nechcem konkretizovať situácie, ktoré nastanú po ubytovaní Enslina v „hniezde zla“. Poviem len, že každý z nás by si v tejto izbe (ne)prežil vlastný strach a horor. To, čo zažije Mike Enslin si zaslúži silných päť hviezdičiek. ()

Shakers

Prvých 50 min bolo fakt dobrých ale potom ma to už nejako omrzelo a iba som to nudne dopozeral.Film ponuka slušnú dávka hororu ale mňa to v polke filmu už omrzelo.70% -3* ()

ajuska

Slabší kousek. Na horor je to málo strašidelné a ve chvíli, kdy pokoj přejde od lehkého strašení k plné akci, to ztrácí atmosféru a divák naplno pocítí zbytečné protahování příběhu bez nějaké zásadnější pointy, které celkový dojem z filmu dost kazí. ()

lamps

Tak trochu naivní duchařina, kterých tady bylo už spousty. A byť John Cusack hraje jako o život a všechen ten strach se mu dá uvěřit, hladina adrenalinu se mi během jeho postupujícího šílenství stejně nezvedla ani o píď. Navíc tvůrci už postupně asi nevěděli kam šlápnout, uchylovali se k čím dál čitelnějším zvratům a hranice kýče byla několikrát skoro překročena. Na druhou stranu ale nakonec vyrukovali s velmi zajímavým zakončením, které určitě nebylo kdovíjak šokující, ale překvapit mě dokázalo. Za snahu, za herce a slušnou atmosféru slušné 3*. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)