Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

ZkuKol

vtipné, chytře napsané (ač inspirace Dextrem je cítit), skvěle zahrané, dělat to nějaký nadprůměrný režisér, dočká se to ode mne i páté hvězdičky. ()

ArdathBay

Příjemně malý film s bezvadným výkonem pana Costnera, který Brookse zahrál způsobem, že jsem mu naprosto uvěřil a jeho orgasmus u milující se dvojice mě dostal. Jeho alter ego Hurt perfektně spoludotvořil tuto složitou osobnost. Přestřelka na chodbě mi po dlouhé době dala připomenout Matrix (škoda jen, že ani jednou nikdo nevyměnil zásobník). To, co se stalo ve škole, kam chodila Brookse dcera a najednou skončila je jednoznačné a to mě trochu rozladilo. Hudební složka se příjemně poslouchá. Celkově lepší průměr. PS: Vyhoďte vysavač a modlete se, aby jste nepotkali dceru pana Brookse. ()

Ralna

Sériový vrah Kevin Costner se po několikaleté odmlce vrací ke své znovu probuzené závislosti - zabíjení. Na stopě je mu policistka Demi Moore, která ho díky jeho perfekcionismu v odklízení důkazů stále nedostihla. Při jeho posledním zločinu však dojde k malému pochybení a na scéně objeví svědek, který ho začne zvláštím způsobem vydírat. Mazec film. Uf. (Manželku pana Brookse hraje Marg Helgenberger - Catherine z Kriminálky Las Vegas.) ()

sedm.1

Co musím nutně tomuto snímku přiznat,je jeho velká nevšednost a originalita.Opravdu neobvyklí a zajímavý nápad.Co ovšem hodně pokulhává,je zpracování tohoto skvělého nápadu.Což o to,Costnerovy ,,monology s Hurtem" jsou skvělé stejně jako jejich představitelé,jsou černě zábavné a dost odzbrojující,ale to vše okolo je vážně o dost pozadu.Nemohu říct,že je ten film dějově špatně vystaven,či scénáristicky nějak zpackaný,neni ani vůbec nudný,ale pro mě prostě postrádal větší živelnost,efektnost,nedokázal mě tak prostě úplně vtáhnout a zaujmout.Navíc postava a i představitelka role Demi Moore mi tu přijde,jako by sem vpadla z jiného,vážně špatného filmu a chtěla to zkazit i zde.A dost se jí to tedy povedlo.I přes slušnou atmosféru a pár nečekaných překvapení a zvratů nemohu zkrátka Mr.Brookse nějak nadprůměrovat,mě prostě moc neoslovil,ale o počin zajímavý jde každopádně. ()

Mr.Nigga

Kevin Kostner se na první pohled na chladného zabijáka nehodí. To se ovšem nehodil ani Liam Neeson v Taken a jak dobře to dopadlo. On totiž Mr. Brooks není hloupý masový vrah. Je sice v jistém slova smyslu šílený, ale jako postava velice příjemný a zamilovatelný. Demi Moore svoji roli zvládla na výbornou a je jen škoda, že její parťák detektiv byl omezen jen na roli přicmrndávače. Obrátky v poslední části jsou vysoké, adrenalin stoupá a vyústění je kvalitní a neočekávatelné, avšak ne tak trapně neočekávatelně-neočekávatelné jako ve filmu Poslední loupež, nýbrž promyšlené a mrazivé. ()

pavcas

Překvapivě celkem slušnej thriller u kterýho jsem se nejvíc bála, že Costnerovi nesedne role zabijáka. Se svou vizáží a škatulkou kladnýho hrdiny to má celkem jasný, ale naštěstí zvládnul i roli temnější a negativní. Asi to bylo tím, že se nesnažil přehrávat do polohy psychopata, ale zůstával celkem civilní a bude to znít divně, sympatickej. Na druhou stranu z něj vyzařovala skrytá hrozba, takovýto že se na Tebe usmívám a mluvím klidným hlasem neznamená, že Tě nezabiju. Jeho alter ego mi taky nevadilo, i když ta komunikace mezi nima před ostatníma lidma byla chvílema dost divná. Co mi asi nejvíc vadilo, že se film rozbíhal několika směry, z nichž některý byly celkem nedotažený nebo zbytečný a na konci jsem si říkala, že to trošku přehnali. Demi Moore je hezká, ale tak nějak u ní pořád čekám, že najednou strhne šaty a udělá striptýz, to by bylo asi to jediný co bych jí věřila. Takže s odřenejma ušima slabší 4*, ale Kevin zas jednou celkem válel. ()

herr_carter

Velice solidní thriller o muži dvou identit - jenom převeliká škoda s účastí D.Moore, takhle ženská mi prostě skoro na 100 % vždycky zkazí film, nevím,koho kdysi musela ojet, že se i přes svůj nesporný herecký antitalent dostala k filmu, njn, holt Amerika..Costner skvělej, zajímavé vidět tohoto romantika a karaktera ve vyloženě né kladné roli.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

uzzi

Film který mě ničím vyloženě nepřipoutal, ale zároveň nenudil. Hlavním tahounem filmu je postava pana Brookse (ha jak velké překvapení), velmi dobře zahraná Kevinem Costnerem, který dokazuje, že není zcela odepsán. Ony ale tyto role jsou poměrně dosti vděčným soustem, takže nelze ihned vynášet jeho výkon do nebes. Ostatní složky filmu už tak dobré nejsou, začnu hned u další hlavní postavy policistky milionářky a dedukující mašiny v podání Demi Moore. To že Demi prostě hrát neumí už snad pochopil každý, ale tady ji nepomáhá ani scénář. Scénář tak nějak nepomáhá ničemu v tomto filmu, je dost unylý a bez šťávy a ztrácí logiku (např. Mr. Brooks si chodí v databázi policie a berňáku jako v Googlu). Režie také nepobrala stopu originality. Čekal jsem od tohoto filmu více, dostal takového okleštěného seriálového Dextera. 60% ()

jondoe

prekvapenie.takto podobne nakruteny thriller som este nevidel.sposob ukazat ako moze rozmyslat schizofrenik.a ako sa dokaze prisposobit alebo aj neustupit svojmu druhemu ja.urcite to takto v skutocnosti nie je.to priznavam ale je to pohlad tvorcou a ja im ho vobec neberiem ,lebo po dlhsom case ma konecne nieco prekvapilo.bolo to napinave postava pana Brooksa dobre vykreslena.tento film mozem povazovat za costnerov comeback. ()

maren33

Mr. Brooks je příjemným překvapením s výborným herci hlavně trio Costner, Moore, Hurt. Herci si své role hodně užívají a je to vidět, zvláště pak dialogy mezi Brooksem a svým druhým já, jsou dost zábavné. Příběh rychle uteče a překvapí konečným zvratem. Akční scéna na chodbě je výborně natočená a má tu správnou atmosféru. Tento snímek není převratný, ale celou dobu jsem si ho hodně užíval a těším se na repete. ()

Han22

Na pohled klasika - policajtka versus psychopat, ale už podle názvu je jasné, že se koukat na vše budeme očima psychopata Mr. Brookse. Ten je obyčejný, úspěšný chlápek, má svoji rodinu, podnik, stává se mužem roku... a přesto po nocích vraždí jako Otiskový vrah, povídá si s imaginárním Marshalem a nedokáže přestat. Také postupem času se musí vypořádat se svým obdivovatelem, který ho vydírá, aby mohl vraždit s ním, s dalším sériovým vrahem, s nečekanými problémy v rodině i policajtkou/milionářkou, která po něm jde. Celý film stojí na Costnerovi, který se vrací ve velkém stylu a jeho rozhovory s ďáblem našeptávačem Williamem Hurtem, nebo jeho bezchybné plány jsou skvělé. Bohužel jak se na obrazovce objeví Demi Moore a začne se řešit její rozvod nebo další problémy, film začne nudit. Co dál? Vraždy a nečekané akční vsuvky (jsou tu dvě) jsou fajn, pointa by byla skvělá, ale režisér na ni neměl odvahu. Celkově mírně nadprůměrný thriler tak na pomezí 3 a 4*, ale dávám tři. PS: Dextera neznám :-) ()

Pavlík

12. 06. 2010 (175.); film jsem viděl na dvakrát a byl jsem velmi zvědavý, jak se vyvine, vyvinul se slušně, ale závěr jsem očekával asi jiný, celkově velmi dobrý ()

Mistickzz

Podpriemerný krimi thriler, ktorý bohužial nevyužil svoj potenciál a jeho atmosféra je nulová. Pre mňa slabé, s už zo starými hereckými esami, ktoré pomaly ale isto patria do starého železa. 40% ()

BlackTom

Inteligentný a dobre natočený thriller, to musím uznať. Costnera som nikdy zvlášť nemusel, tu však podal veľmi uvoľnený a príjemný výkon, žiaden superman. Všetok obdiv ale patrí jeho alter-egu Hurtovi, tak šialeného a arogantného spratka som už na plátne dlho nevidel. Línia s Demi Moore mi skôr prekážala ako nadchla, ale mala svoje miesto a rešpektujem jej priestor vo filme. Po všetkých stránkach je to totiž dokonalé, až na... až na koniec. Ak by sa to totiž skončilo tak, ako sa to Earlovi prisnilo, dal by som bez váhania *****. Ale ani takto to nie je na zahodenie. Edit: Nemožem mať všetko :) ()

Castorr

Můžu jen komentovat ,,Dexter ve filmu´´ s tváří Kevina Costnera!! Celý snímek jsem si užíval až do vyvrcholení, docela se to povedlo a určitě Kevinův za poslední dobu nejlepší film! ()

irigi

Tenhle film má snad všechny ingredience, které by člověk mohl chtít. Výbornou atmosféru, herecké výkony, napínavý děj a především je dostatečně spletitý. Psychologický rozbor pana Brookse mi připadne hodně dobře podaný. Je to jeden z těch, které bych mohl sledovat vícekrát. ()

joshula

Hm, velmi zajímavý příběh. Chvilkama až komický. Je zajímavé jak lehce jde postřílet pár lidí a přitom policie nic nezjistí. Ještě, že nemám takový koníček. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)