Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Barkku

Skvělý film, herci, nápady, provedení, obsazení...ale hvězda dolů za useknutej konec. Fakt mě naštvalo, že si někdo moh myslet, že je to dobrej nápad nezakončit. Konečně si jednou filmaři na sebe upletou bič v podobě dobře rozehranýho krimithrileru... a pak to prostě vzdají. A)divák se cítí méněcený, jelikoš jim nestál za vytvoření inteligentního konce B) nabízelo se několik možností, jak film uzavřít a neztratit tak na působivosti. Škoda. Fakt mě to bavilo. ()

Muso

Akokoľvek mi Costner nikdy nejak moc nesedel, ztohto filmu spoločne s Cookom tvoria to najlepšie. Film má dosť krívajúci scénár, naprosto zbytočnú dejovú líniu vraha, ktorý sa vrátil z väzenia aby sa pomstil (jasné, bez nej by to bolo ešte fádnejšie)a ktomu stále uspávajúce nezáživné tempo. Taktiež mi prišlo trochu k smiechu stále žúvajúce premúdrelé druhé brooksove ja. Zaujímavé komentáre-EadS a jojinecko. ()

Akyno

Neurazí ale ani nenadchne. Podarený avšak zároveň priemerný kúsok, ktorý nás chce presvedčiť o tom, že ak Vás v noci chytí mlsná po zabíjaní a chcete niekomu napáliť do hlavy pár guliek, tak nech sa páči. Stačí vstať z postele, odkrágľovať a šup ho zase spokojný spať. Ak nezanecháte po sebe stopy tak je to v pohode a nik Vás nedostane...aspoň tak sa nám to vo filme servíruje. No čo ja Vám viem....spracovanie na úrovni, len mi tam chýbalo viac napätia a vnútornej celistvosti, nehovoriac o tom že také jednoduché s tým zabíjaním to asi nebude. ()

Doctord

Kvalitních thrillerů není nikdy dost. Poslední dobou je jich jak šafránu a o to více potěší, takovýto film, kde si Kevin Costner vyžívá v roli vraha a trošku nemotorná Demi Moore v roli detektiva. Jěště že je tam onen hlas co nám říká co a jak v podobě Williama Hurta, který zde vyniká asi ze všech nejvíc,zde je! Pěkně natočený thriller, kterému chybí ta špětka k 4*. Škoda. ()

Cocteau

Uplně zbytečné dějová linie Demi Moore. Na druhou stranu obstojné herecké výkony všech, zejmána Costner je v roli schyofrenika brilatní. Odzbrojující a vynikající finále se songem od "The Veils - vicious traditions" je důstojnou tečkou za lehce nadprůměrným filmem. ()

`barocco

Viac nez dobry thriller, k dokonalosti mu vsak stoji mierna prekombinovanost a manierizmus ale hlavne zaver kde si reziser zjavne nevedel vybrat ktory by bol najlepsi a tak dost nestastnym a otrepanym sposobom pouzil oba co mne osobne pokazilo celkovy vynikajuci dojem z atmosfery ktoru si film celkom uspesne drzal cely cas. Rozhovory s egom bol naozaj dobry napad pretoze perfektne posuvali dej filmu novym sposobom a este viac stylizovali postavu Mr. Brooksa. Costner sa skutocne vytiahol v tomto filme a William Hurt mu robil vynikajuceho sekundanta. Demi Moore zahrala nastastie este na hranici znesitelnosti a pozeratelnosti, bal som sa skutocne ze to nakoniec spacka ale rejza si ju zrejme ustriehol. Isto by sa dalo najst este par inych nezrovnalosti tie vsak prekryva uz spomenuta mraziva atmosfericka ktorej ked sa poddate blahosklonne odpustite drobne, obcas sa mihnuce nedostatky. ()

Peťko

Costner bol u mňa dlhé roky v poličke s nápisom nezájem. Toto ma, ale fakt dostalo v tom najpozitívnejšom zmysle slova. Keď opomeniem Demi Moore, ktorej úloha je úplne postrádateľná, film nemá veľa chýb. Vlastne je remeselne takmer dokonalý a čo je v posledných rokoch dosť raritou, je originálny a naozaj pútavý. A v neposlednej rade chcem upozorniť na komika menom Dane Cook, ktorý stvárnil drzého vydierača. Jeho vystúpenia (pripúšťam sú kontroverzné) v Amerike plnia štadióny. ()

pierre9

Chlad. Asi toto slovo je výstižné pre celý film. Až na scénu, kde Mr. Brooks doma plače, je neskutočne chladný a vraždy vykonáva s kľudom Angličana. Po hereckej stránke vynikajúci film s dobrým príbehom, no mne tam predsa len niečo chýbalo. Možno práve trochu viac emócií pri toľkých mŕtvolách... ()

veverysiak

Nebolo to zlé, mohlo to byť skvelé, ale určite je to prekvapujúce, najprv Costner - už dlho som ho nevidel v takej paráde, zrejme k tomu prispel aj typ úlohy, ktorý mu dozaiste sadol, ďalej príbeh a spracovanie - nadmieru pôsobivé, tajuplné a neokukané, v neposlednom rade herci - v podstate druhá liga, ale tak ako skvelý Hurt a už spomínaný Costner takmer všetci spoľahlivo zahviezdili, no a teraz mínusy - mimo davu je opäť Demi s príliš okato nevydareným výkonom, čo je určite spôsobené aj jej výbornými kolegami, o ktorých sa nedokázala celý film zachytiť, malý dôraz tvorcov pri prepracovaní dosť nepravdepodobnej zápletky inšpektorky a jej rozvodového konania a zopár lacných replík z jej úst na adresu jej súkromných problémov, takto zrátané to aj tak vychádza na veľmi solídne hodnotenie, takže 80%. ()

jopal

Bohuzial, na prvykrat som to pozeral dost v nevhodnu dobu, takze som kus odspal. Ale nieco mi hovorilo, pozri znovu! A nebanujem! Jeden z najlepsich filmov videnych v poslednej dobe. Costner vyborny, Demi tiez (kde sa stratila jazva po zasivani?) a Cook nezaostava. Pointa dobra, zaver vynikajuci, ale na uplne pochopenie este pozriem niekedy opat. 01.2011 ()

Luke189

Výborný film, kde se tu střetává hollywoodská stars Demi Moore a Kevin Costner. Kevin právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný americký projev díků, ale nikdo neví, co je doopravdy zač. Kevin Costner se vždy večer promění v krvelačné monstrum a zabíjí chadnokrevně milenecké páry různými praktikami, ale většinou je jen chladnokrevně zastřelí do hlavy. Nikde nezanechává své stopy a tak je ve výhodě. Vše se mu daří do té doby, než narazí na pana Smithe, který o jeho uchylnému koníčku ví a má i důkazy. To se však zkomplikuje a stávají se z nich kamarádi, kteří spolu vraždí. Pěkně působivá atmosféra už od začátku filmu, ale na celým filmu mi vadil jen snad ten otevřený konec. Jinak peckovka. ()

gpx

Další znehodnocený scénář, který klidně mohl být slibným zárodkem pro dobrý film. Bohužel, zdá se, v USA funguje jakási autorská cenzura, která nařizuje minimální množství hloupých klišé "per film". Bez splnění této normy zřejmě filmaři přijdou o část financí a jsou nuceni do děje montovat nesmyslné postavy (konkrétně Demi, její manžel, nějakej divnej blonďák a jeho holka). Ty do děje nic nepřináší a film jen zbytečně rozblemcávají do jakési podivné nevonící hmoty. Bohužel kvůli tomuto se pro mě Mr. Brooks stává nekoukatelnou záležitostí. Přitom k dokonalosti stačilo málo, škrtnout postavu Demi Moorové a vše kolem ní. Film by se zkrátil na únosnou délku a zmizela by většina megaultrastupidních scén. PS: Jestli chcete kouknout na magora v akci, dejte si radši Klub Rváčů. ()

cirkulace

Senzační krimi thriller o závislosti na zabíjení. Kevin Costner hraje svou roli naprosto přesvědčivě stejně jako jeho dcera Jane v podání okouzlující a nadějné Danielle Panabaker. Místy zcela nečekaný děj, - !!!SPOILER!!! - obzvláště na konci ten mrazivý sen v podobě nůžek zapíchnutých v krku Mr. Brookse, opravdu jsem věřil, že by to tak mohlo skončit. Celkově ale více než dobrý snímek. ()

blezg

Tak se Kevin propracoval taky do záporné role. Motiv mě hodně pobavil, bohužel je film strašně studený. Hraný dokument. Slabší kus. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)