Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

zdenotvor

Atmosféra výborná,mrazivá s nádychom mysteriozna ...krásna príroda zaobalená v snehovej nádielke,dvojica uviaznutá v lese,záhadní ľudia/duchovia či ako ich nazvať... proste všetko čo v horore obľubujem. Keby sa tvorcovia viac pohrali so scenárom mohlo to byť ešte lepšie. ()

Martin741

Vyznam sa do hororu /za rok 2007 povazujem za najlepsie horory REC a 30 days of Night/, ale co sa porobilo tuna, na to nemam slov. Ako natrafil som akurat na snehovu burku, odbocenie na vedlajsiu cestu .... a nic. Nic nesuvisi s nicim, strasidelna atmosfera, to je ciste vakuum, herecke vykony mizerne/ziadne, scnera je deravy ako reseto .... mal som problem dopozerat to. Vyplach tak za 5 % ()

Aljak

A preto sa neoplatí chodiť skratkami... To "čaro" hororov som ešte stále neobjavil, tak som myslel, že možno Emily Blunt zmení môj názor na tento žáner. Prvá polovica sa niesla v znamení thrilleru, a to ma ešte ako tak bavilo. No ako náhle sa zase začali vo filme objavovať nejaké pofidérne bytosti, duchovia a neviem čo ešte ďalšie, tak klesol aj môj záujem. Doteraz nechápem ako niekto môže tak žrať tie horory, veď to je úplne absurdný filmový žáner... A niekedy by strašidelný príbeh mohol byť aj celkom fajn, len keby tam nasilu nemuseli natlačiť kadejaké strašidlá a pod. 2* - jedna za prvú polovicu a druhú za Emily. ()

honajz2

Dva nesympatičtí lidé uvíznou s autem kdesi uprostřed lesa, kde není signál a zřejmě tam straší... Když pominu, jak strašně "originální" nápad to má, stejně je ten film naprosto bez atmosféry a napětí. Navíc se tam objevil jeden zajímavý nápad (nebudu víc spoilerovat), ale zůstal trestuhodně nevyužit. Je to fakt škoda, jelikož potenciál tu byl. Takhle můžu pochválit jen prostředí, herce a prvotní nápad. Jinak je to podprůměrný a lehce zapomenutelný horor. To mi vychází sotva na 2*. ()

cariada

Slušný komorní horor . Dívka jede na vánoce domů a jistý mladík jí na bídne že jí sveze ,jak se pozdějš ukáže jede tím směrem jen kvůli ní ,aby s ní mohl být sám šest hodin ,protože je do ní zamilovaný. Cestou ve sněhu s jede ze silnice a jede zkratkou ,ale je vytlačem proti jedoucím autem a anbourají. On je docela vážně zraněn ,ale nedává to na sobě znát. dívka si myslí že je to náký šílenec ,ale nakonec se spřátelí a společně se pokouší přečkat mrazivou noc. Jenže se tu objevují lidé ,ale jsou náký divný napadají je a jsou jakoby mrtvý. Místy se tu člověk ztrácí v realitě ,ale i tak to má slušně mrazivou atmosféru. ()

dubinak

Ledová nuda. Od začátku do konce se tam téměř nic neděje. Po celou stopáž se film odehrává v podstatě ve tmě. Námět a scénář velmi nedotažený a stupidní, atmosféra nulová, nejednoznačně podaná pointa. Za zmínku by stál začátek, který se hororový nádech alespoň snažil budovat, bohužel z toho nic nebylo, nezachránili to ani herci. ()

kubqo

Priemerný film zo sympatickou herečkou. Ale nečakal som od toho nič extra a aj ked je skoro 70 % filmu natočená v aute, tak film určite stojí aspoň za pozretie. ()

Juto

Film je napriek všetkým chybám často strašidelný a nápaditý, ktorý obsahuje skutočnú strašidelnosť. 6/10 ()

KajusaK

No né neměla jsem nervy dokoukat do konce ani kvůli úžasné Emily Blunt. Tyhle duchařské filmy, to opravdu není nic pro mě. Od poloviny už jsem musela přeskakovat a nejhorší je, že jsem i tak vše pochopila, to ten děj asi moc promyšlený nebyl.. ()

dr.fish

Možná by to mohlo být i o 15 minut kratší, ale nápad to nebyl špatný a navíc konec byl stále tak trochu v mlze, takže docela pěkná mysteriózní záležitost. 70% ()

-dRaGoN-

Emily Blunt v nejotravnější roli roku... První polovina filmu naprosto zbytečná, konverzační horor? Haló? Jedna Vánoční písnička, několik chůzí retardovaných nebo trapně stojících namaskovaných idiotů, absurdní okamžiky (telefoní dráty + telefon v autě = LOL). Scénáristé se asi nedokázali dohodnout takže je to zcela o ničem a takový je i konec. Executive producers: Steven Soderbergh a George Clooney - pánové už asi fakt neví jak vyhazovat peníze :D Jako 10 minutová epizoda Věřte-nevěřte by to možná i za něco stálo. Dávám vysoké hodnocení pouze kvůli sympatické chladné noční atmosféře a sněhu, samotný film je totiž odpad. 25% ()

Raven0

Téda! To je nuda jako hrom. V první půlce filmu se vlastně nic neděje a v druhé to bohužel platí také. Až na to, že se zjevý strašlivý zloduch se superschopností dělat z lidí rampouchy alá děda mrazík. Sem tam někde v pozadí projdou "děsivé" stíny, přimícháme časový paradox, nebo co to vlastně bylo, a tím to končí. Téměř celý děj se odehrává v autě (což samo o sobě nemusí být tragédie, vzpomeňme na Dead End) ale místo tíživé atmosféry uzavřeného prostoru, vyvolává toto prostředí jen trapné keci hlavních hrdinů... ()

lennyd

Když má mladá slečna před sebou dlouhou cestu domů, a může si vybrat mezi autobusem a nebo cestu stopem s příjemným spolužákem - co si asi tak vybere? Už po cestě se jí ale zdá, že to, že měl cestu stejným směrem jako ona asi nebude velká náhoda. A když to náhle vezme zkratkou přes divočinu, je už vyděšená totálně. A to ještě netuší, že to není její řidič, koho se musí bát. Když je ze silnice vytlačí sněžný pluh, začnou se okolo dít podivné věci. Zjišťují, že nejsou prvním (ani posledním) vozem, který onen pluh v tomto místě sejmul ... Když jsem po skončení filmu přemýšlel, o čem to vlastně bylo a co tady šlo, nebyl jsem schopen si vůbec nic zásadního vybavit. Tak nějak mi přišlo, že tady někdo smíchal dva filmy dohromady. Jeden asi měl být thriller, jak se z ochotného mladíka stane zákeřný vrah a druhý o úchylném sněhovém mužíčkovi. Ale když se to zmixlo, není z toho ani ryba ani rak, ale jen (naštěstí necelou) hodinu a půl dlouhá nuda. Kromě první půlhodinky kladně hodnotím i představitelku hlavní (a téměř jediné) ženské role, Emily Blunt (aka první sekretářky z Ďábel nosí Pradu) ... ()

Aven

Hrozná nuda, naprosto bez atmosféry, děj pitomý. Vrchol všeho byla hlavní hrdinka, chovající se jak úplná kráva - k mému velkému rozladění neskončila nějakou nesmírnš bolestivou smrtí. ()

Danny F.

Pěkný horor. Děj se s ubíhajícím časem vyostřuje a na světlo vylézají odpovědi, co se vlastně děje? Perfektní příběh. 60% ()

drackula

Film pôsobí dosť neohrabane a druhá polovica priam odfláknuto. Sľubne sa rozbiehajúci úvod a najmä atmosféra na ktorej sa snažil byť film postavený nestačila. Nevýrazná a vcelku otrepaná zápletka, ešte k tomu zle spracovaná, jednoznačne odsúdila tento film na oddelenie s názvom „priemerné“. Vyvrcholenie, ak to tak vôbec môžeme nazvať bolo až moc vlažné, predvídateľné a príbeh ako taký dokonale vystihovalo. Neprinieslo žiaden šok, iba sa vynútene premlelo a doviedlo nás k vytúženému koncu. 40% ()