Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

dee-key

Jako dokoukal jsem to, abych věděl, jestli je na konec všechny zabijou. Ale bohužel, tento druh filmů nikdy nepochopím. ()

GILLWANDER

Tichý, hluchý a drzý film, ktorý sa k vám pomaly prikráda a ani o tom neviete. Hudobný sprievod nečakajte, ste tu len vy a chladný zločin na bezbranných obyvateľov domu. A nikdy neverte niekomu, kto má vľúdný postoj k vašej osobe, i keď by si od vás chcel požičať iba vajíčka. Zdanie klame a ak vás oklame nečakajte, že po takej chybe bude niekto k vám ľudský. Režisér je rafinovaný zmrd, ktorý si diváka obmotáva bez jeho povšimnutia na prst. Dobrý film, odvážny bez emócií a neskutočne chladný a terorizovaný...80% ()

maverick10

Sice jsem nevidel puvodni Hanekeho film, ovsem tenhle americky opus me docela zaujal. Dva vlezle zdvorili parafíni nechteji nic jineho nez 4 vajicka :-D Ty táhlé nic neříkající zábery se mohou zdat nudne a oni take nudne jsou. To evokuje divaka k zamysleni, kdy sakra prijdou nejake krvavejsi a brutalne nechutne sceny? Pan Haneke nam vsak nic z toho nenabidne a dokonale z divaka udela nechutneho idiota. Michael Pitt jako vrazdici slusnacek, je perfektni. ()

zipexx

Nechápu toto vysoké hodnocení. Pro mě absolutně nezajímavý, zbytečný film. Nejvíce mi vadily ty dlouhé (čti nudné) záběry, ve kterých se vůbec nic nedělo, dále nemám moc v oblibě Tima Rotha, i ten jejich synek byl antisympatický. Nemluvě o spoustě nelogičnosti. Ta hvězda v mém hodnocení je za Naomi, která je jediným pozitivem filmu. ()

SonG

3,5*...neviděl jsem sice originál, kterého hodně lidí považuje za lepší než tento...Já osobně nemohu soudit, tudíž budu vycházet z jednoho filmu a nebudu porovnávat....Film sám o sobě má dosti hutnou atmosféru, obsazení dvou hochů v bílém taktéž velmi efetní,ale co mi neleze na mozek, tak to je dosti nesmyslné chování obětí v závěru filmu...Kdo to kdy viděl aby .......????doplně si sami:)......Kazdopádně až si od vás přijde půjčit 4 vajíčka kluk s výrazem naprostého imbecila, rovnou ho zastřelte...radši:) ()

BitlDjus

Krásný film o lásce a vlastně o životě takovém, jaký doopravdy je. Mimochodem, americký remake mi je milejší než rakouský originál, je jaksi elegantnější. Ciao bella ! ()

kagemush

Uf. Ještě těď se stydím,když si vzpomenu,kolikrát mě Michael Pitt vyzval, s pohledem upřeným přímo na mě,ať už si přiznám, že na tohle se CHCI koukat a né že né. Vlastně mi jen připoměl kam patřím. Do stáda uslintaných voyeurů.- Už se nemůžu dočkat,až si někde seženu onu rakouskou verzi,pár lidí pozvu na film a pak se jim budu posmívat ,že úchylové jsou vlastně voni.Ale Já? Proč Já? ()

ilemas

Velmi kvalitní psychothriller s překrásnou Naomi Wats se strašně debilní hudbou a neskutečně zdlouhavými statickými záběry, hrou s divákem, ovladačem, kvůli čemuž nemůžu dát vyšší hodnocení ač by si to film zasloužil. Už od prvních němých titulků a prvotních zdlouhavých záběrů shora na auto, vybírání cédéček a blbého kecání jsem věděl, že něco je špatně. Možná to chce uležet ,film se mi prostě líbil až na to, jak je debilně natočený. ()

Lyncha

Jak hodnotit film, který je věrnou kopií něčeho, co už bylo natočeno? A proč to vůbec bylo natočeno? Nechápu. Možná, aby někdo vydělal, možná, aby se někdo proslavil dílem někoho jiného... kterého si k tomu navíc přizval :-( Původní Funny Games patří určitě mezi moje nejoblíbenější. Tak proč mám chuť dát jeho věrné kopii nejhorší možné hodnocení? Asi mě štve, že někdo bude chválit Michaela Hanekeho za originalitu z neznalosti, že Amíci zase slíznou smetanu za něco, o co se nepřičinili jinak, než že do rolí obsadili profláknuté herce, že pro mě tímhle Funny Games ztrácí atmosféru a že mi tím ukraldi jeden zážitek z půlnočního maratonu, kdy jsem opravdu ORIGINÁLNÍ Funny Games sledovala od 2 do 4 ráno se zatajeným dechem s podobně postiženými lidmi v plné Lucerně. ()

MartinNDL

S nejlepšími filmy mám ten problém, že kdybych je začal hodnotit a komentovat v běžném rozsahu komentářů čsfd, budu kurevsky nasranej, že sem nenapsal všechno, co sem chtěl. O to radši si o nich pokecám s lidma v hospodě. Původní film sem neviděl, ale vědomí, že je úplně stejný a zároveň fakt, že Michael Pitt je v mým top 10 herců dává dohromady - je mi to celkem fuk. Kdyby pod scénářem bylo napsaný moje jméno, neřekl bych ani slovo proti. Přesně vyjadřuje, co se snažím jinak, jinde a jiným vyjadřovat. Kdo chce aspoň pár důvodů, proč Funny Games řadím mezi vůbec nejlepší filmy, co sem viděl, nechť si přečte zdejší komentář uživatele Bluntmana (tak na 90% s ním souhlasím), kdo chce všechny důvody, ať se podívá na film. Jinak průměrný hodnocení 66% (19.1. 2009) a tedy kategorie "modrý filmy - průměrný filmy" a vysoký počet extrémně negativních hodnocení je velmi zajímavý a ještě si nejsem úplně jistej, proč to tak je. ()

HappySmile

Hlavní dva psycho-teroristi Pitt a Corbet se do svých rolí skvěle hodí. Pěkně úlisní slizáci. První půlka filmu byla skvělá, film pořád diváka udržoval v napětí, ovšem ve druhé půlce se něco jaksi zvrtlo a začaly se objevovat statické záběry, které asi měly vyvolat dojem záběru v reálném čase. Bohužel to ale po tom napětí působilo dost nudně. Jako celek ale rozhodně musím říct, že se jedná o jeden z lepších hororů. ()

M.i.k.e

Mrazivé a celkem nepříjemné...Funny Games USA je jedním z filmů,které budou lidi nenávidět,stejně jako milovat.Osobně sem si zhruba do 3/4 filmu myslel,že vím o co de a "užíval" sem si jak výborné herecké výkony (jak záporáků,tak klaďasů...ano,hlavně Naomi Watts v prádle:-)),tak psychycký teror,který je mnohem děsivější než prostoduché vybíjení,ovšem pak přišel WTF! trik s ovladačem a já začal o celém tomhle dílku pochybovat a do teď si nejsem úplně jistý co tím chtěl autor říct a moje pocity nejsou úplně jednoznačné...65% ()

Morloth

Funny Games jako hra. Hra s postavami: duo mladíků bez minulosti, bez motivu, bez slitování se zjevuje ve zbohatlické rekreační kolonii a rozpoutává zde pravé peklo. Hra s divákem: promluvy na kameru, přetáčení videa, nezúčastněný komentář a především závěrečný dialog na lodi. Hra s žánry: psychologické drama střídá černočerná komedie, thriller, slasher. Jako hra s narací: nezúčastněná kamera, absence hudby. Funny Games jako zkouška trpělivosti. ()

Chen

Drsné, sugestivní, atmosférické, zvrácené. Osobně bych ale ocenil, kdyby tvůrci vynechali ony promluvy do kamery a hrátky s ovladačem, působilo to na mě spíše rušivě, než aby to přidalo filmu na zajímavosti a vtáhlo to člověka více do dění. ()

SallyZen

Slušná sadistická hra, která mě pobavila velice hodně. Pan Haneke vytvořil originalitu, která je patrná i v těch nejmenších detailech. Herecky na jedničku. Možná bych i ten plnej počet dal, ale bylo tam pár nesmyslů a občas hodně blbě napsané chování postav. Pak taky obrovská náhoda, kterou páni sadisti nemohli mít prostě vychytanou.(SPOILER: odjeli si a pak zase přijeli, jako by nic) KONEC SPOILERU. I přesto solidní podívaná, kterou si určitě milerád někdy zopakuji a hlavně ten první Funny Games na mě čeká. 85% ()

Marqta

Nepřítomnost hudby mi v žádném případě nevadí, právě naopak, dělá film dokonale hrozivým. Statická kamera je někdy fajn, ale někdy celkem nudí, stejně tak i některé zdlouhavé scény. Chápu, že situace je děsivá a vypjatá, ale musím podotknout, že chování některých postav (obětí) je zcela neracionální. Je pravda, že já se (díkybohu) v podobné situaci nikdy neocitla (a doufám, že to tak zůstane) takže nemůžu posoudit, jestli, když se člověk tolik bojí, nemá naprosto zatemněný mozek a kdo ví co ještě... Nicméně tenhle film je skvělý psychologický thriller -beznaděj zoufalství a bezohlednost z toho crčí každou vteřinou. Ano a Michael Pitt je famózní. Nakonec dám silné 3 hvězdičky, ale musím se přiznat, že po tom fenomenálním závěru jsem uvažovala i o čtyřech, takže za mě 3,5*. ()

peiton

Konečne thriller,ktorý stále hľadám a zriedkakedy nachádzam-vynikajúco premyslený,kruto napínavý.Režisér Michael Haneke ho zakorenil v detailoch normálneho,rodinného života,čo spôsobilo,že výskyt znepokojujúcich udalostí je o to desivejší.Jedna normálna obyčajná rodinka týraná dvomi psychopaticky narušenými mladíkmi v bielych rukavičkách.A hra na mačku a myš sa môže začať! silná káva pre silné povahy.Funny Games to pravé pre vyznávačov a fajnšmekrov prvotriedneho psychoteroru..Odsúdené na úspech! ()

Aljak

Ukrutná krutosť! Neutíchajúce týranie - človek ani nevie posúdiť, či bolo horšie to psychické alebo fyzické. Už od úplného začiatku boli tí dvaja absolútne neznesiteľní a neústupčiví. Nebolo šance na akýkoľvek vzdor, pretože tí dvaja boli očividne poriadne vyzbrojení dávkou apatie a bezohľadnosti. Po celý čas som rozmýšľal, kde sa stala chyba a ako by sa vôbec dalo voči týmto dvom bojovať. Napokon scénka s ovládačom odhalila, že žiadna snaha nemá šancu uspieť (aj keď u mňa táto scénka spôsobila skôr znechutenie ako obdiv). Ja len dúfam, že si z tohto filmu nikto nezoberie príklad, lebo stretnúť takýchto ľudí bez kúska svedomia, to by som veru nechcel. Ak by u mňa niekto zaklopal, že či mu nepožičiam vajíčka, asi by som mal chuť chytiť hokejku a rozbiť mu ňou hlavu... ()

Martin741

Pre mna bol Hanekeho film y roku 1997 Funny Games ovela slabsim {dal som mu 80%} nez tento rymejk z roku 2007. Desive, znepokojujuce, masakrozne, povysenecke, bezohladne, vrcholne neprijemne. Pre mna je rymejk este lepsi nez povodny original. 90 % ()

Havaj8

Plus mínus jsem věděl, do čeho jdu. A taky jsem to hned zkraje dostával. Slušný psycho, dva šulini, který bych nejradši nakopal (zřejmě to zahráli dobře, když se mi tak zhnusili) a rodinka, která toho bohužel moc nezmohla. Ovšem už hodně brzo člověk pochopí, proč to má tolik minut. Zbytečnejch minut, jenom kvůli tomu že kameraman se kochá prázdnejma místama, bez absolutní kapky napětí. Navíc v polovině přišla hloupá pauza a když už konečně přijde logická scéna, tak co si oni nevymyslej za vymoženost na ovladači. No to mě strašně rozezlilo, takže tam toho je víc pokaženýho než povedenýho. Funny games to nebyly ani z jednoho úhlu pohledu. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu