Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

PROCESOR

Tak určitě nelze snímku upřít určitou originalitu. Ty dlouhé statické záběry, mě spíše iritovali. Přijde mi, ale, že v momentě, kdy zdvořile žádá o vajíčka s úsměvem na tváři, tak jsou již karty rozdané a to právě ubírá snímku na napětí. Vědomí, že rodinka je vydána na pospas bez šance, je možná dráždivá pro sadisty, mě ale nijak nenaplňuje. Jinak se ještě musím chtě nechtě vyjádřit k otci rodiny. Myslím, že ženská dokáže svému manželovi odpustit hodně, přes nevěru po úsudek, ale v životě mu neodpustí, to, jak se tam zachoval pan táta. To v mých očí sráží snímek zase dál hlouběji, protože nevěřím, že by se nějakej otec zachoval, jako tenhle přizdisráč. To, že ty obzvláště nechutný scény nejsou vidět, ale jsou doprovozeny jen akustickou sondou je dobrej tah. Možná se časem posunu s hodnocením výš, zatím nemůžu jinak. ()

Juto

Štýlový, temne satirický hororový thriller vyvolávajúci vážne otázky o hollywoodskom násilí. 6/10 ()

zette

Netusim, co Hanekeho vedlo k tomu, ze po deseti letech natocil temer totozny film?! Nejradeji bych za takovy pocin dal jednu hvezdicku. Pokud bych ovsem o rakouske verzi nevedel, nemuzu jit pod tri hvezdicky. Bavilo me to i tak, hlavne prvni polovina. ()

fars

Podivejte se trailer, ten je stylovy. Film si pustte jen v pripade, ze mate zoufale nutkani zabit dve hodiny sveho zivota. Utahana zdlouhava nuda, nic jineho vas neceka. Ti dva sigri jsou natolik nesympatycti, jsem jsem mel chut film okamzite smazat z disku. Ale premohl jsem se, takze jsem si mohl uzit krasne dlouhe, nekolikaminutove zabery, kde se vubec nic nedeje. Parada. ()

laik_60

čo ste sa všetci zbláznili ??? Toto mám hodnotiť kladne ??? Tú tému? Či kameru ? Režiséra ??? Alebo hercov ? Že to dobre zahrali ? Figu !!! , Toto je umenie ??? Oslava teroru, sadizmu a psychonásilia ? Fuj !!!! tazko sa mi to predychava, nemam ani punkt pre taketo dielo !!!! ()

filmharmony

...fuuu... ostré jako břitva díky hereckému výkonu Tima Rotha... ...fůůůj ty jsi ale byl odpornej... ...a ještě ti zo to platí... ...fíííí... ()

Radiq

Měl jsem to štěstí, že jsem viděl rakouskej originál a furt na něho musím myslet. Smůla je, že jsem věděl, jak to bude všechno pokračovat (obzvlášť když mě překvapilo, že je to úplně úplně stejný, jen s jinejma herecema). Ale Funny Games USA se mi zdály lepší. Lepší kvůli tomu, že angličtina je mi přece jen trošku bližší. Herecky možná trošíčku horší, ale zas se sympatičtějšíma hercema. Akorát ti záporáci byli na sebe dost podobní, ne jak v rakouské verzi, kde byl každej trošku jinej genotyp, což bylo lepší. ()

tom88

Parádny thrillerisko, ktorý rozhodne má čím prekvapiť. Dobre zvládnutá réžia, perfektné obsadenie. Moc sa mi páčila kamera aj vizáž filmu. Dvaja psychopatický zabijaci boli úžasne zahraný a takisto dobre vybratý herci, ich postavy sú zvláštne a dychberúce či zimomriavkové. Ničnetušiaca rodinka sa snaží a všetko je pomerne logické, aj keď je tam pár výhrad k deju alebo skutočnostiam. Film isto nie je pre slabšie povahy. Napätia je dosť a atmosféra silná. Som rád, že som film videl a rád si ho pozriem znovu. Doporučujem každému. Škoda, že som nevidel rakúsky originál z roku 1997, ale snáď sa dostanem raz aj k tomu. 80% ()

Sabrewulf odpad!

Nechápu smysl tohoto filmu. Dívat, se, jak někdo někoho mučí (a pak zabije) bez možnosti, aby se oběť pomstila úplně (I spit on your grave), nebo alespoň částečně (Hostel, Texaský masakr...), má stejný význam, jako koukat na šokující videa poprav aj. V případě samoúčelného obsahu, jdou pak úplně šejdrem nějaké herecké výkony nebo režie. Co taky čekat od skopčáka. ()

Rockwood

Už nějakou dobu jsem se na tento film chystal a nelituji toho, že jsem to teď shlédnul. Musím tento film velice pochválit. Dobře zpracovaný příběh o psichyckém i fyzickém teroru. Byl jsem k tomuto filmu přibitý od začátku do konce. I když mám v poslední době ve zvyku stále odbíhat od filmu, u tohodle to nešlo. Plný počet si to zaslouží. ()

3n3my

Peckový horor avšak s tuctým námetom, ktorý by sa aj podľa mňa hravo obišiel bez použitia ovládača. Nielen Naomi Watts ale aj ostatní herci veľmi presvedčiví, a to len umocňuje atmosféru. Určite treba vidieť, aj keď teraz mám dilemu či sa mám pustiť aj do originálu :) ()

sir-dave odpad!

F*cking games for ill people USA Řeknu to asi takhle: Po 10ti minutách sledování jsem přemýšlel, že bych z toho filmu vystříhal 9 minut. Říkám si, že to je schválně kvůli atmosféře, ale co je moc, to je moc. Sledovat kluka jak minutu leze přes plot a nepřeleze, jak běhá 5 minut po pokoji od kouta ke koutu a to nemluvím dlouhé záběry na brečíci postavy... Jsem rád, že Naomi neměla těch krabiček s vejcemi 5, poněvadž to by pro ty vajíčka chodili 20 minut. Dál to pro mě přestal být horor v okamžiku, kdy se jeden z psychoušu podíval do kamery. "Wtf. na co se to kua divám, to není nějaká reality show" jsem si pomslel... Stále jsem to chtěl ale vydržet do konce, že se to vše zvrátí a ty dva golfisty prostě přemužou, rozsekají je a nakrmí jejich ksichtama ryby a.... a když se to konečně málem povede tak si to ovladačem přetočí!! "tak kua kde jsmeee!! :-@" P.S. Už nechci vidět film s tím slizkým uchýlem Pittem a jeho cvaldou.. Naomi rocks! Souhlasím s komentářema: Diego, KASUGI, honajz, kacir, JJJHHH ()

daEmoNickY

Výborný film na přemýšlení, plný duševního i tělesného ponižování takže dojde i na humor. Autor si zvoli vznešené téma (viz. http://onegoodmove.org/1gm/images/philosophersmeaing.jpg ) a nízké prostředky, ale tak to přece máme rádi, ne? _____ ZABAVNE HRY _____ Máme společnost ve které jsou jistá pravidla. Pravidla jsou vytvořená uměle, důvodem většiny z nich je předejít připadně řešit nebezpečné chování. Jaké je to nebezpečné chování jak ostatním lidem - vražda, krádež, šílenství ... - tak i jedinci - obžerství (důvod špatné zdraví a tedy i možné zkalené myšlení), smilstvo (viz. pohlavní nemoci) ... - . __ Některá pravidla jsou náboženských kodexech, naneštestí se nerozumným zamítáním všeho spojeného s náboženstvím se vyléva vanička i s dítětem. Arabská burka ( viz. http://images.google.cz/images?q=burka ) je mimo jiné ochranou proti mužskému chtíči, není-li jím fetiš šatů (ale to by muž musel být transsexuál nebo žena). Krevní msta je ochranou proti vraždě. __ Pak jsou další pravidla, tzv. společenská pravidla - nech druhé domluvit, ženy mají přednost, pouštěj starší lidi sednout, učitel má pravdu, nemluv s cizími lidmi (Američané toto pravidlo neustále porušují)... - a tato pravidla jsou trnem v oku mladým lidem. __ Co když ta pravidla nejsou už dávno na místě? Dá se spoléhat na spravedlivý soud? Nepřehnal to Haneke s hraním Need For Speed (viz. action replay)? __ Nejsem si jistý zdali si Haneke jenom nepřečetl několik "oduševnělých" článků v novinách (nebo ještě hůře v sociologii) o dětském násilí, nebo zdali nad tím přemýšel do hloubky a pak zvolil vhodný příběh pro ukázaní . V každém případě to ví jen Haneke a jestli to poví, tak mo možná zavřou za obscéní myšlenky (a já vím na koho svést svoje, hehehe). __ Zábavné mi také přišlo, že jsem se v Zábavných Hrách smál já a ne postavy. Zvláštní. _____ VINA _____ Má se divák cítit provinile? Neřekl bych. __ Jak bych se já zachoval na místě obránců? Nevím, nejspíš bych před synem udělal hrdinu a vykopal je z domu. Vinu bych pak cítil akorát za zničené kovové boty. Pokud bych nebyl dostatečně silný, tak bych to aspoň hrál na důstojného mučedníka, to abych pak šel do nebe, anebo bych obětoval ženu a syna abych se zachránil. __ Jak bych se zachoval na místě útočníků? Užíval bych si to podobně jako oni. Vinu bych cítit ani nemohl protože bych to měl jistě předem obhájené, jinak bych to ani nedělal. Nicméně bych si pro jistotu svůj pevný názor nacvičil na malých zvířátkách, a kdybych si to rozmyslel mohl bych jít s klidem na patologa (protože rozmyslet si to pak by bylo mnohem snadnější). __ A jako divák? Výchazejme z toho, že to je pouze film, film není skutečnost a tedy žádná vina. Navíc ta rodinka se zachovala na mnoha místech hloupě, zvláště se spoléhali na pravidla či zákony, které jsou jen smyšlené. Když chci zvrhlé násilí (sice kreslené) kouknu na gurochan, když chci zvrhlé porno zavolám Haně a když chci zvrhlé myšlenky poslouchám rádio. V každém případě si musím dát pozor aby mi to nepřerostlo přes hlavu (tj. musím se postít a nepěstovat obžerství). __ Doporučuji těm co cíti vinu aby se šli udat na policii, uleví se jim. Spíš si ale myslím že tady zase někdo opisoval úvahy od Kamila Fily, filmového kritka. __ Mimochodem, proti vině za některé činnosti a myšlenky se mladí taky bouří. Zvláště pak feťáci - si myslí že jim vinu někdo nutí nebo co, právě proto by se měli stydět za svoje hloupé myšlení! _____ REKNI MI JAKOU FILOZOFII UZNAVAS JA TI REKNU JAKEJ MODEL HULIT _____ Haneke, předpokládaný světlonoš (Lucifer), naráží na prapodstatu veškeré filozofie, jeho část se odráží a část se láme. Prapodstatou filosofie je totiž utvořit a zajistit dobrou společnost, právě pak je možné dělat vědu (opačně bychom mohli skončit s kyberpunkem viz. http://www.csfd.cz/film/9138-tetsuo-the-iron-man-tetsuo/ - tj. drátují se řešení špatné společnosti na dobrou). Kdyby to nebylo prapodstatou filosofie, k čemu by pak byla dobrá? __ Světlonoš je Lucifer a možná i Prométheus http://www.abovetopsecret.com/forum/thread235713/pg1 (anglicky), filozofie a kultura mají s rakovinou více společného než rakovina s rakem a tahle holka potřebuje zacpat hubu muslimským hřebcem http://www.youtube.com/user/FactVsReligion (anglicky). Je na nás spravit ten chaos a nenechat si to přerůst přes hlavu. Slyšeli ste fetky, váš vůdce promluvil! __ .... viz. http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Philosophy (anglicky) . __ A jo, vím že jsem v slově filosofie jednou použil "s" a podruhé "z" . A jo, není to jedno viz. http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/zofos . __ Přestanu už psát, musím si léčit rakovinu hbitých prstů. _____ DOPORUCENO (film) _____ Rozhovor s režisérem rozdělený na 3 díly ( http://www.youtube.com/watch?v=c2U9kcpepoo , http://www.youtube.com/watch?v=roOl9PvEPjs , http://www.youtube.com/watch?v=dJ48tEdV2Fo ) . _____ DOPORUCENO (videohry) _____ Umělé bytosti s vlastním myšlením (takové propracovanější tamagochi) http://www.mobygames.com/game/creatures . Erotické tabu http://www.mobygames.com/game/windows/kana-little-sister . Simulace zlé společnosti http://www.mobygames.com/game/dungeon-keeper . Nakonec, videohry jsou ještě pokleslejší umění než novinařina a nějak přestali být o něčem ještě víc než kdy předtím byly .... Funny Games (from) USA . _____ DOPORUCENO (četba) _____ Utopia, k dostání čtená anglicky http://librivox.org/utopia-by-thomas-more/ . Propaganda a logické klamy http://doiop.com/KoukolProp . http://en.wikipedia.org/wiki/Sturgeon's_Law , http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law . Knížky od Franze Kafky a Charlieho Bukowského (které si jednou přečtu). Bible. Korán. _____ DOPORUCENO (hudba) _____ Queen - Bohemian Rapshody http://www.youtube.com/watch?v=qe9PSliDG4M . S&G Sounds of Silence http://www.youtube.com/watch?v=BvsX03LOMhI . () (méně) (více)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu