Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

nunka

Neriadený filmový kec, ktorý v podstate nič nerieši..Vďaka celkom vydareným a autentickým dialógom nenudí, no po vzhliadnutí nič neprináša... ()

ajuska

Zajímavá konverzačka, ale vedle opravdu výborně fungujících okamžiků jsou tu i chvíle, kdy to ve scénáři trochu skřípe a já mám najednou problém hlavním postavám věřit. Přesto však vzájemné střetnutí slušně graduje a výsledný dojem je velice pozitivní. ()

Pepinec

Ač přesně nevím co, něco mi v této povedené konverzačce k maximální spokojenosti scházelo. Možná delší napětí v některých dynamických scénách. Ovšem, jinak bez výhrad. Sienna a Steve vytvořili skvěle se doplňující tandem, ve kterém jsou oba tím, čím by být měli. Steve vypadal přesně tak, aby nebylo uvěřitelné, že taková kočka na něj může mít regulérní pifku, a v Sienně byla jasně patrná jak prozřetelná vypočítavost, tak i povrchní manýrismus patřící k celebritám, které zastupovala. Toto herecké duo bylo až nečekaně vyrovnané, rozhodně mnohem více, než kolik bych předem tipoval ze jmen na plakátech. Co říci závěrem? Nejsem žena, ale kdybych byl, patrně bych napsal, že je už pouze jedna horší věc, než večer pustit do bytu cizího chlapa. A sice - pustit do bytu novináře. ()

Rover

Výtečná komedie postavené na fantastickém scénáři skončí jako tvrdé uvědomění si reality. Nic nemusí být takové, jaké si to přejeme nebo jak je nám to prezentováno. Interview je především skvěle zahráno oběma hlavními protagonisty, které jsem si zamiloval oba dva. Zajímavá sonda a zajímavý režisérský počin Buscemiho. HUDBA: Evan Lurie - prakticky jen jeden klavírní motiv používaný lakonicky, ale vždy ve správném okamžiku. Experimentální. ()

Aky

Skvělé konverzační drama o střetu rozmazlené, chytré herecké hvězdičky s cynickým ne zcela úspěšným novinářem. Děj neustále balancuje mezi kamuflováním a očistným svěřováním se ve zdánlivě nastolené důvěře, kdy nejen divák, ale zřejmě ani protagonisté nikdy přesně nevědí, v jaké fázi se právě nacházejí. Postačují dva výteční herci a dvě prostředí, aby film neztrácel ani na chvilku dech a napětí, a jako bonbónek na závěr nabízí nečekanouještě pointu. ()

k212

Vygradované a vypointované avšak nedořečené dialogy (což se velmi přibližuje realitě, že), skvělé herecké výkony obou protagonistů. Tato dvě superlativa jdou na úkor technického zpracování a nenápadně nevtíravé režie. Už jen kvůli zážitku, který vás prostě nemůže nechat v klidu, ať po stránce emocionální či myšlenkové, si Interview zaslouží shlédnout.. U mě za 80% . ()

kingik

Ambiciozní a zkušený novinář Steve Buscemi versus úspěšná béčková a arogantní herečka Sienna Miller vedou spolu 80 minutovou slovní bitvu plnou osobních zpovědí, ale i záměrných lží v rámci jednoho interview pro prestižní časopis. Zpočátku chladně odtažitý přístup obou hlavních protagonistů se poté co se shodou okolností z luxusní restaurace přesune do bytu herečky se změní ve slovní souboj na ostří meče, kdy oba před sebou otevírají 13 komnatu, ale nelze rozpoznat komu se právě hodí více o sobě zalhat. Mezi herečkou a novinářem postupně vzniká nezvyklý "neprofesionální" vztah jehož rozuzlení je logickým vývojem událostí, protože snímek po celou dobu dost balancuje na tenké struně věrohodnosti. Steve Buscemi (film nejen režíroval ale je i spoluautorem scénáře) a Sienna Miller jsou ve svých rolích naprosto strhující a těžko říct kdo z těch dvou je lepší, ale bude to asi Sienna Miller, protože ze své role dokázala vytřískat víc než bych čekal a její zásluhou se její postava zbavila povrchnosti. Drama Interview jen dokazuje, že čistě konverzační film nemusí být čistá nuda. Mé hodnocení: 70% ()

Snorlax

Steve Buscemi je nepopiratelně lepší herec, než režisér, ale je si toho i vědom, takže se nepouští do žádných velkých akcí. Na můj vkus zcela zbytečně experimentuje s kamerou, zde by se báječně hodila statická kamera, která by nerušila komorní konverzační drama. Pravda, pak by to mnohem více evokovalo divadelní záznam, ale v mých očích by to snímku neuškodilo. Steve je skvělý herec, bez potíží utáhne hlavní postavu, i když je zároveň v roli režiséra. ()

Šakal

Uživ.Renton to napsal zcela výstižně. Nezbývá než dodat...AMEN. Povrchní pasáže se tu jak na běžícím páse střídají s velmi intimními, ústřední duo podává civilní nenucené výkony, „konverzačky“ mám hodně v oblibě, stejně jako S. Buscemiho a S. Miller. Tak proč to 3,5* ohodnocení? Protože SCÉNÁŘ. Steve, velká škoda, zde to chtělo zapracovat, zvlášť když se jedná o remake. 70% s dovětkem, že jde o těžce nevyvážené dílko. Jsou zde působivé pasáže (za 90%), v kontrastu s tím (dvojnásob zamrzí) „vata“ (za 40%). Přičemž, na vině nejsou samotní herci, ale ten zpropadený scénář....velká škoda. ()

Sobis87

k čemu ty stále narůstající rozpočtya přemrštěné honoráře, jejichž výši určuje popularita herců a ne jejich herecké schopnosti? Vždyť k natočení skvělého filmu stačí jen jedna místnost, citlivá režie, dva excelentní herecké výkony a spousta vyšperkovaných dialogů...tak, jak to dokazuje Buscemiho Interview. Filmový průmysl je obchod. Interview je umění. ()

Webb

Takhle nezajímavý film jsem si opravdu nepředstavoval. Film stojící na otřesných dialozích s téměř žádnou atmosférou a nesympatickou postavou, kterou hraje Sienny Miller. ()

Jordan

moje sklamanie pramení asi z toho, že som čakal oveľa viac a navyše niečo celkom iné (a to i napriek tomu že som vedel, že celý film sa budú v jednom byte rozprávať Buscemi s Millerovou - v tom problém nebol); prvá polovica má milý humor, Buscemi je výborný režisér a vynikajúci herec (a nielen vedľajších rolí!), Sienna je dobrá herečka a navyše kočka (ach, keby som s ňou bol zavretý v noci sám v jej byte, asi by film, ktorý by z toho vznikol, nebol veľmi podobný Interview . . . ) lenže scenár, ktorý sa celý čas uberá celkom zaujímavým smerom (no v druhej polovici už vyžaduje niečo "vážnejšie", zvratové, prekvapivé no dôležité) zrazu skončí akýmsi podivným "hraním" sa na "prekvapivú" pointu, ktorá z oboch hrdinov, ktorí sa vyše hodiny snažili nabrať sympatie a zapáčiť sa nám, robí totálne nesympatické svine a uhrá film do totálne neosobného "outu". Veľmi ma to mrzelo - aj keď na druhý deň po zhliadnutí (a po veľmi urputnom premýšľaní nad filmom) som dospel k záveru, že TOTO asi bol zámer a téma a teda Buscemi dosiahol, čo chcel - lenže ja som asi čakal inú tému, inú pointu, iné "posolstvo" než len to, že novinári a celebrity si navzájom skrátka nedôverujú a že nič, čo sa o nich povedia či dokonca čo o sebe povedia sami, nie je pravda a že už nedokážu milovať, dôverovať . . . takže vzniklo buď geniálne dielo presne sledujúce svoj zámer a isté vo svojej téme - IBAŽE sa so mnou mierne minulo, pretože som čakal iné (aj keď, priznávam, možno menej pravdivé - a preto zrejme menej bolestivé) rozuzlenie, alebo vznikol film, ktorý si až do konca sám nebol istý tým, čo chce povedať a ako z toho vykľučkovať, čo z neho hlavne v závere cítiť . . . tak neviem, asi si to budem musieť pozrieť ešte raz a hlavne si to s niekym poriadne vyargumentovať :) ()

Anderton

Typický predstaviteľ amerického nezávislého filmu. Na ploche pár metrov štvorcových jedného bytu sa nás Steve Buscemi snaží presvedčiť o brilantnosti a hĺbke scenára prostredníctvom množstva kecov medzi jeho novinárom a hviezdičkou v podaní Sienny Miller. V podstate to viac menej funguje, ale nezávislá tvorba má tiež svoje klišé, dramaturgické a myšlienkové limity. ()

Smok

Interview je herecký koncert Steva Buscemiho a Sieny Miller a rozhodne nadpriemerný remake pôvodnej holandskej konverzačky od Thea van Gogha. Mám však pocit, že takéto počiny patria skôr do divadla, kde by som si to užil rozhodne viac. ()

Tomco

buscemi uz len svojim vzhladom a totalne charakterovym prejavom ma vyhrate. ked k tomu pripocitame kvalitny sparing sienny miller chyba uz len zaujimavy scenar. ten sa v tomto pripade objavil. skvele dialogy robia z tohto nenapadneho "maleho" projektu stavnatu jednohubku. ()

Slarque

Vysoká škola lhářská v praxi. Kdo je prolhanější, ostřílený novinář nebo blonďatá mediální hvězdička? Nezbývá než zatleskat oběma hercům, ale Buscemi je stále výrazně lepší před kamerou než za ní, nehledě na to, že scénář není zas tak skvělý, aby to pro takhle minimalistickou inscenaci stačilo. ()

Happens

Citově drblá herečka, která se asi nudí v životě a nebo zapomněla, kde končí dosah kamer a studia - realitu si zaměňuje za film a ze všeho dělá takovou tu vážně béčkovou telenovelu. Jenže schválně (pomsta?). Zřejmě. Ale tak nebo tak je po chvíli emocionální výbuchy přestanou bavit. Jediné štěstí celého filmu spočívalo v hodině a 20 minut co by délky stopáže. ()

dopitak

Nehrálo se tohle někde v divadle? Byla by to totiž výborná věc na jeviště, kromě scény ve vězení, rozhovoru v restauraci a nehodě na ulici se zbytek odehrává v Katyině apartmá. Buscemi zapíjí aspirin vínem, jako by se nechumelilo. Z jednoho úhlu pohledu je možno říct, že protřelý novinář Pierre Peders (Steve Buscemi) školí nezkušenou herečku Katyu (Sienna Miller) a hraje si s ní jako kočka s myší (nevinný výraz, se kterým ji při interview sděluje, že o ní nic neví; ukradení jejího deníku atd). Z druhé strany je ovšem patrné, že Pierre jako psycholog selhává a hra se v žádném případě neodvíjí zcela podle jeho pravidel. Nezvládá své emoce, ztrácí svůj původní nadhled a propadá kouzlu tajemné a čarokrásné Katyi. Brilantní křivka nálad u Katyi v kontrastu stále stejně se tvářícího Pierra je asi to, co nejvíc tenhle film dělá zajímavým. ///// "It's been very nice wasting time with you, Peter Peders."///// "You too, Cunt-ya."///// "And go fuck yourself." ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů