Remake korejského filmu z roku 2001. Charlie je mladík z malého města, který plní sen rodičů a studuje v New Yorku na obchodníka. V Central Parku ho zaujme dívka Jordan, kterou později potká v metru opilou a strhne ji z blízkosti projíždějícího vlaku. Výstřední Jordan poté Charlieho vyhledá a tím se zrodí zvláštní vztah. V něm je Jordan značně dominantní, ale i přes všechny její zápory se do ní bláznivě zamiluje, což převrátí jeho dosud stereotypní život. (Peca7)

Anderton

Je mi jedno, či je My sassy girl lepší alebo horší ako originál, ktorý som mimochodom ešte nevidel. Dôležité je, či sa mi páči film sám o sebe a nie v porovnaní s niečím iným. Pripadá mi to alibistické. Tento film je príjemný, melancholický, má kvalitný scenár a najkrajšiu možnú predstaviteľku, ktorej by ste všetky tie jej bláznovstvá odpustili po sekundovom pohľade do jej očí. Veľmi príjemná, neprávom nedocenená "nevlezlá" romantika. ()

Gereth

Věřím, že kdyby divák netušil, že jde o remake a hlavně kdyby neviděl originál, bylo by hodnocení uplně jinačí. Bohužel i já jsem byl ovlivněn tím, že jsem shlédnul nejprve korejskou verzi. Přecejenom vždy, když se díváte na napodobeninu, přijde vám nevýrazná, nedotažená, prázdná. Jednotlivé maličkosti a scény, které dělaly My Sassy Girl tak vyjímečnou, jste už jednou vyděli a tudíž vás podruhé zákonitě nepřekvapí a neokouzlí. Ve výsledku mi pak film přišel víceméně zbytečný. // 60% ()

Edhelharn

Tento remake vznikol asi tak, že niekto z producentov si všimol aký veľký hit bol originál v Kórei, pozrel si ho a potom obsah veľmi voľne prerozprával scenáristom tak ako ho napadali jednotlivé scény ktore si zapamätal, upravili to na americké reálie a poď ho točiť bez ohľadu na to, že čo v pôvodnom filme fungovalo a prečo. Takto vznikla len umelá napodobenina originálu v ktorej nefunguje takmer nič a tak dokonale zvrzať aj najromantickejšiu scénu ktorá bola kedy natočená (Pachelbell + klavír + ruža) sa len tak nevidí. Za občasné svetlé momenty Elishy jedna *. Celý film dokonale vystihuje jedna scéna, teraz už neviem či to bolo pri squashi alebo kendo ale ako podmaz tam hrala TECHNO verzia Pachelbelovho canonu. Taká istá umelá napodobenina je aj tento film. ()

Giggs

Vyslovene zle to nebolo (čakal som horšie), ale nebolo to ani boh vie ako dobre. Dostal som vlastne to, čo som čakal. Alebo nie? O chybajucej atmosfere nema zmysel hovoriť, amici proste odmietaju točiť romancu, bez toho, aby netlačili na pilu. Zaver bol na mňa veľmi hrrr. Čo ma však iritovalo najviac, je Bradford, ktory sa na tuto rolu absolutne nehodi, neveril som mu ani jedno slovo. Elisha ma naopak prekvapila, bola roztomila. Nema zmysel porovnavať s originalom, uplne zbytočny remake. ()

Arachneuss

Originál zredukovaný v každém detailu. Ze 100 dnů výročí se stalo 33, skalnaté pahorky nahradila promenáda v Hyde Park, klavír v ústřední melodii kytara, místo dvou let se tentokrát čeká jenom jeden rok a hlavní hrdinka má pouze slušivý sestřih (a trojky prsa). Má to ale i svá pozitiva. Díky zkrácení děje o 40 minut již nepůsobí film a vzájemné poznávání potrhlé dvojice roztahaně. Herci sice nejsou tak ulítlé trubky, ale do období podzimního New Yorku se jeví jako naprosto ideální kombinace. A i když se remake snaží věrně držet předlohy, tak zároveň původní verzi obohacuje o mnoho dobrých nápadů a naopak ignoruje to, co mi nedovolilo dát originálu plný počet. Za rok se na to podívám znovu a třeba si konečně budeme rozumět (pětihvězdně)... ()

• Ve scéně, kdy si Charlie (Jesse Bradford) čte dopis od Jordan (Elisha Cuthbert), je v dopise uvedeno, že byl do vody strčen. Charlie (Jesse Bradford) do ni však spadl ze zábradlí. (Jihočech)
  • Elisha Cuthbert, představitelka Jordan Roark, byla už podruhé zachráněna před přijíždějícím vlakem, poprvé tak tomu bylo ve filmu Byl to tichý muž (2007). (karlik4801)

Časové pásmo bylo změněno